Zahradní nábytek

accessibility.listing.screenReader.filterbar

371 produktů

371 produktů
Zobrazeno 60 z 371 výrobků

Zahradní nábytek – oáza pohody na vlastní zahradě

V létě chcete strávit co nejvíce času venku, a proto je zahradní nábytek ideální způsob, jak relaxovat v teplých dnech na zahradě a užívat si přírody. S komfortním nábytkem z Möbelix nejen zkrášlujete zahradu, ale vytvoříte i druhý obývací pokoj ve vlastní zeleni. V Möbelix najdete nejen velký výběr, ale také zahradní nábytek za skvělou cenu.

Velký výběr stylů a materiálů

Ať už máte rádi zahradní nábytek ze dřeva, půvabný ratanový zahradní nábytek nebo moderní zahradní nábytek z plastu – v bohatém sortimentu Möbelix určitě najdete i vy svůj perfektní zahradní nábytek! Nakonec každý by si chtěl sladit zahradu podle zálib se svým vlastním stylem. Romantické růžové zahrady se dají zkrášlit filigránským nábytkem z kovu, přičemž zahradní nábytek z ušlechtilé oceli působí velmi klasickým dojmem a nejlépe vynikne na moderních terasách. Pokud rádi uvítáte větší skupinu hostů, jsou pro vás vhodné soupravy zahradního nábytku. Na tomto místě se dozvíte, které materiály a modely jsou nejvhodnější a jak se co nejlépe starat o svůj zahradní nábytek.

Péče o zahradní nábytek

Jak se zahradní nábytek čistí?

Abyste si svůj zahradní nábytek mohli dlouho užívat, nabízíme vám celou řadu tipů na čištění a péči.  Představíme vám nejvýhodnější alternativy běžných čisticích přípravků: k čištění zahradního nábytku často postačí jednoduchá utěrka z mikrovlákna. Kromě nevzhledných vodních skvrn odstraní i povrchové nečistoty a zabrání tak jejich zaschnutí.
 
I běžné prostředky z domácnosti, jako je ocet a soda, se osvědčily jako nejvýhodnější alternativy drahých čisticích prostředků. Napadnutí plísní a špína se často dají beze zbytku odstranit octem. Potom už stačí vše očistit prostředkem k mytí. Při nepoddajných nečistotách může opakované použití často způsobit zázrak. Na závěr by se měl každý zahradní nábytek postříkat velkým množstvím vody. Kromě octa se za univerzální prostředek k čištění považuje i soda. Účinně působí proti skvrnám a dokáže dodat nový lesk zašpiněnému zahradnímu nábytku a čalounění. Po smíchaní s vodou tak můžete odstranit mastnotu a nečistoty. Tento ekologický prostředek stačí nanést hadříkem na skvrnu a opláchnout vodou. Upozorňujeme však, že zahradní nábytek a příslušenství z hliníku, vlny a hedvábí nejsou vhodné k čištění sodou.
 
Pozor:  Při čištění by se měly bezpodmínečně nosit rukavice, protože soda odmašťuje pokožku. Pokud se i přes to nevyhnete kontaktu, nejlepší je použít suchou utěrku (ne vodu).

Jak často je třeba zahradní nábytek naolejovat?

Zahradní nábytek ze dřeva by se neměl čistit utěrkami z mikrovlákna, protože se tím odebírá ze dřeva olej. Raději sáhněte po obyčejné bavlněné utěrce.
 
Před použitím ošetřujícího oleje by se měl zahradní nábytek očistit, jinak se nábytek znovu rychleji zašpiní. Ošetřující olej je vhodný i jako prevence proti zešednutí nábytku. Proto by se měl zahradní nábytek naolejovat přibližně dvakrát až třikrát za rok. Při koupi ošetřujícího oleje dbejte na to, aby neobsahoval rozpouštědla, protože jen tak se dá zachovat přírodní ochrana dřeva. Ten, kdo chce svůj dřevěný nábytek chránit i před UV paprsky slunce, by měl sáhnout po barevných olejích. Olej se nejlépe nanáší štětcem nebo bavlněnou utěrkou a následně se nechá zahradní nábytek několik hodin schnout na stinném místě.

Výběr správného zahradního nábytku

Čeho je třeba si všímat při koupi zahradního nábytku?

Před zakoupením je třeba si promyslet, do jakého druhu zahradního nábytku chcete investovat. Do značné míry to závisí na dostupné ploše a plánovaném využití: Pokud se má nábytek používat k trávení volných chvil, je ideální volbou multifunkční nábytek. Pokud však raději přivítáte celou rodinu na grilovačce, je lepší volbou klasická souprava sestávající ze zahradního stolu a čtyř nebo více zahradních židlí. Pokud nemáte k dispozici zahradu ani terasu, měli byste uvažovat o skládacím zahradním nábytku. Proto před zakoupením bezpodmínečně přeměřte dostupný prostor!
 
Při výběru sehrávají roli i výdaje na péči a odolnost nábytku vůči povětrnostním vlivům. Zatímco moderní zahradní nábytek z ušlechtilé oceli nebo hliníku můžete nechat přes zimu venku, je místní dřevo, jako například modřín, smrk nebo borovice, odkázáno na pravidelnou impregnaci.
 
Ten, kdo chce jednotně reprezentovat styl své zahrady, by měl sáhnout po soupravách zahradního nábytku, kde jsou všechny kusy a jednotlivé díly navzájem opticky sladěny.

Který zahradní nábytek může zůstat přes zimu venku?

Bez ohledu na to, pro jaký druh a styl se rozhodnete, ideální je, pokud je zahradní nábytek odolný vůči povětrnostním vlivům. Je to důležité kritérium zejména tehdy, pokud svůj nábytek chcete i během zimních měsíců skladovat venku. Velké oblibě se kromě plastu odolného vůči povětrnostním vlivům těší i takové materiály, jako teakové dřevo a ušlechtilá ocel.

Jelikož je dřevo „živý“ přírodní produkt, určité změny materiálu jsou zcela normální.

Poškození zahradního nábytku z jiných materiálů můžete během chladných měsíců zabránit překrytím plachtou. Důležitá je přitom dostatečná cirkulace vzduchu, přičemž nábytek musí být před zakrytím suchý.

Nakupujte zahradní nábytek v Möbelix

Ať už jste se rozhodli pro půvabný ratanový zahradní nábytek, klasický zahradní nábytek ze dřeva nebo pro moderní modely z plastu – v online obchodě Möbelix můžete zahradní nábytek nakupovat online, přičemž vám ho pohodlně dodáme až k vám domů. Můžete nás také navštívit v jedné z našich početných poboček Möbelix a nechat se inspirovat naším zahradním sortimentem.