Kuchyně na míru

Plánování kuchyně

Vše o moderních kuchyních

Inspirace

Přeskočit úsek

Velký výběr kuchyní za nejlepší ceny v Möbelix

Pokud jste se právě nastěhovali do svého vysněného bytu nebo plánujete výměnu staré kuchyně, jste na správném místě. Möbelix nabízí široký sortiment kuchyní různých designů a barev za skvělé ceny. Kdo by se nechtěl ve své kuchyni cítit jako šéfkuchař? Dosáhnete toho správným výběrem. Pokud máte rádi rustikální styl, severský minimalismus či venkovskou klasiku, u nás najdete z každého trošku. Stačí si už jen vybrat.

Detaily a materiály

Přeskočit úsek

Na co myslet při plánování kuchyně?

Víme, jak důležité je mít perfektní kuchyni. Jde přece o místo, kde se vytvářejí lahodná jídla a kde se za jídelním stolem potkává celá rodina. Také je třeba uvést, že právě kuchyně je místem, které společně s obývacím pokojem vytvářejí první a snad nejvýraznější dojem z celého bydlení.

Je množství důležitých bodů, na které je třeba při plánování a zařizování kuchyně myslet. Sepsali jsme proto pro vás užitečný manuál, který poukazuje zároveň i na množství chyb, kterým byste se měli vyhnout. Pamatujte, že čím více si na začátku ucelíte svou představu, tím více se ztotožníte se svou novou kuchyní a budete spokojeni.

accessibility.listing.screenReader.filterbar

57 produktů

57 produktů
Zobrazeno 57 z 57 výrobků

Přeskočit úsek

Tipy pro plánování kuchyně

Kuchyně už v současnosti není výlučně pracovištěm. Stalo se z ní místo pohody, kde se setkáváte s rodinou a přáteli a společně trávíte čas. Kromě funkčnosti proto sehrává důležitou roli design, plánované kuchyně by přece měly odrážet váš osobní vkus a styl. Aby z řady kritérií při plánování kuchyně vznikla důmyslná koncepce, je základem promyšlené plánování. Nabízíme vám přehled nejdůležitějších údajů a otázek spojených s koupí plánovaných kuchyní.

Bez ohledu na to, jak bude vaše plánovaná kuchyně nakonec vypadat, profitujte při koupi z množství našich výhod:
 

  • kuchyně na míru: nábytek, pracovní deska a další prvky s možností plánování na míru,
  • kompetentní poradenství našich expertů na kuchyně Möbelix,
  • díky našemu online plánovači kuchyní Möbelix můžete svou plánovanou kuchyni zrealizovat podle osobního přání i pohodlně z pohovky, 
  • plánované kuchyně za nízkou cenu,
  • doplňkový montážní servis za pevnou cenu.

Na co byste měli myslet při koupi plánovaných kuchyní?

Pokud plánujete kuchyni, je jednou z nejdůležitějších otázek zřejmě ta, která se týká tvaru. Jaký tvar kuchyně je ten správný, to záleží především na nabídce prostoru, který máte k dispozici. Zatímco velký, otevřený prostor je vhodný pro plánovanou kuchyni s kuchyňským ostrůvkem, pro menší kuchyňské prostory je perfektní plánovaná kuchyně ve tvaru L s úsporou místa. Kromě toho si promyslete, které kuchyňské prvky jsou pro vás důležité a jak je nejlépe uspořádáte v prostoru. Pracovní vzdálenosti by měly být v plánovaných kuchyních co nejkratší a nejdůležitější kuchyňské pomůcky by měly být vždy na dosah ruky. Výrazně vám to ulehčí průběh prací.

Kromě tvaru kuchyně je důležitým kritériem plánovaných kuchyní i styl. Proto je k dispozici velký výběr kuchyňských designů, barev, materiálů a povrchů. Pokud máte rádi útulnost, pak jsou pro vás správnou volbou romantické plánované kuchyně ve venkovském stylu s osobitým šarmem. Chcete-li vsadit na dlouhodobý design, bude pro vás nejlepším rozhodnutím klasická plánovaná kuchyně v bílé barvě. Plánovaná kuchyně v černé barvě naproti tomu vyvolá absolutní efekt úžasu a velmi dobře zapadne do moderních kuchyní.

Perfektní kuchyňská výbava

Vaše plánovaná kuchyně bude kompletní až tehdy, když ji vybavíte elektrospotřebiči. Energeticky účinné elektrospotřebiče nejsou jen praktické pomůcky, které ulehčují každodenní život, ale navíc šetří i čas a peníze. Kromě kuchyňské výbavy je však v popředí i komfort při obsluze. Patří sem dostatečně velké pracovní plochy, řešení úložného prostoru a výklenků a praktické systémy uspořádání zásuvek a polic, jakož i ergonomické plánování pracovní výšky a spotřebičů.

Jak vysoké jsou plánované kuchyně?

Výška plánovaných kuchyní se v ideálním případě řídí vaší individuální tělesnou výškou, protože pracovní deska by měla byt připevněna ve správné vzdálenosti od vašich loktů. Takto vytvořená ergonomie podporuje držení těla s šetřením zad a optimalizuje průběh vykonávaných prací. Pracovní výška je velmi důležitá zejména tehdy, jestliže trpíte bolestmi zad nebo máte problémy při předklánění se. I u horních kuchyňských skříněk by se mělo dbát na ergonomickou výšku, přičemž by se měly nacházet ve vzdálenosti minimálně 50 centimetrů od pracovní desky.

Jak hluboké jsou plánované kuchyně?

Hloubka plánovaných kuchyní se řídí standardním rozměrem spodních skříněk a dosahuje 60 cm, na požádání se však může lišit. Hluboká pracovní deska sice ztěžuje dosažení předmětů, má však i své výhody, jako je větší odkládací plocha a větší volnost pohybu vůči horním skříňkám.

Správná údržba kuchyně

Aby vaše plánovaná kuchyně zůstala dlouho zachována, měli byste ji řádně udržovat. Dbejte například na dostatečnou hygienu a svou kuchyni udržujte v čistém stavu. Nečistoty negativně ovlivňují nejen vzhled, ale i životnost kuchyňského nábytku a elektrospotřebičů. I dřez by se měl pravidelně čistit, aby baktérie a nepěkné skvrny od vápenatých usazenin neměly žádnou šanci. K ochraně pracovní desky je nejvhodnější používání desky na krájení.

Nákup plánovaných kuchyní v Möbelix

Bez ohledu na to, jak bude vaše kuchyně v konečném důsledku vypadat, najdete v bohatém sortimentu plánovaných kuchyní Möbelix určitě i svou vysněnou kuchyni. Navštivte nás v jedné z našich početných poboček Möbelix a vytvořte spolu s našimi experty na kuchyně krok za krokem koncepci vaší plánované kuchyně.