Slunečníky a pavilony

accessibility.listing.screenReader.filterbar

35 produktů

35 produktů
Zobrazeno 35 z 35 výrobků

Přeskočit úsek

Slunečníky

Dobrý slunečník na zahradě odráží nejen UV paprsky, ale také opticky zvýrazní perfektní slunečný den. Trendové barvy, praktické funkce a vhodné příslušenství slunečníku zkrášlí terasu, zahradu a podobně. V bohatém sortimentu Möbelix určitě najdete ten správný slunečník pro váš příbytek za nízkou cenu.

Ne každý slunečník je stejný. Ten, kdo sáhne po tom správnem, bude z něj profitovat déle – nejen jednu letní sezónu. Správná funkčnost a poutavý design mohou dlouhodobě zhodnotit exteriér vašeho vlastního příbytku. Vyberte si ze sortimentu přizpůsobeného vaším potřebám.

Klasické slunečníky

Plážovou atmosféru na způsob „bella Italia“ vytvoří slunečníky s klasickou funkcí naklánění a pestrobarevným designem. Soustava tyčí uprostřed zajistí stabilitu. Po rozestavění poskytuje slunečník s textilním potahem dostatek stínu pro odpočinek. Klasický slunečník nezabere mnoho místa a ochrání vás na balkóně před zvědavými pohledy sousedů. Po složení se dá slunečník dobře přenášet a zajistí ochranu před sluncem na požadovaném místě. Další výhoda: s klasickými slunečníky se manipuluje snadněji než s jinými modely. Navíc se po složení dají dobře uložit na zimní sezónu.

Velké rozpětí pro lepší ochranu před sluncem

Slunečník s velkým rozpětím zajistí více stínu, takže chrání před UV paprsky lépe než klasický slunečník. Samotný slunečník je nejen širší, ale i vyšší. Díky tomu je zajištěna ochrana před sluncem pro větší skupinu sedících osob. V případě vhodného zahradního stolu se dá slunečník přímo začlenit i do plochy stolu, takže je ideální pro stolování celé rodiny venku. Slunečníky s velkým rozpětím se dají bez námahy roztáhnout a stáhnout pomocí kliky. Vyztužené rozpěry navíc zajistí stabilitu při větru a nepříznivém počasí.

Elegantní konzolové slunečníky, které vrhají stín

Ideální ochranu před sluncem na terase a na zahradě poskytují trendové konzolové slunečníky. Díky své konstrukci jsou konzolové slunečníky stabilnější a robustnější než klasické slunečníky. Sloupek prochází bokem vedle slunečníku. Výhoda: samotný slunečník vyčnívá zpoza sloupku, takže celá plocha pod konzolovým slunečníkem je volná k využití. Optimální ochranu před sluncem zajišťuje textilní potah odolný vůči UV paprsků a povětrnostním vlivům s vysokým ochranným faktorem. Podstavec z oceli se dá výškově nastavit a díky sklonu se dá perfektně přizpůsobit postavení slunce. V souladu s trendem jsou konzolové slunečníky Möbelix dostupné v přírodních barvách. Mnohé konzolové slunečníky mají integrované LED osvětlení, které během vlahých letních nocí vykouzlí jedinečnou atmosféru.

Který stojan je pro můj slunečník ten pravý?

Těžký, pevný a bezpečný: aby slunečníky dobře držel, musí se stojan přizpůsobit velikosti daného slunečníku. Při nákupu byste si proto měli všímat průměru trubky vašeho slunečníku a podle toho vybrat stojan. V případě větších slunečníků poskytnou stabilitu stojany z těžkého materiálu. Právě stojany slunečníků z mramoru zajistí, že slunečník zůstane pevně stát a bude nadále poskytovat ochranu před sluncem. Slunečníky s funkcí naklánění se mohou velmi rychle převrhnout na bok, pokud je dostatečné závaží neudrží na zemi. V případě konzolových slunečníků se doporučuje hmotnost stojanu přibližně 100 kg. Stojan slunečníku se navíc může upevnit pomocí vhodných kamenných a betonových desek. Je-li stojan slunečníku příliš těžký pro přesun, doporučuje se postavit ho při přesouvaní na desku s kolečky. Navíc tak ochráníte podlahu terasy před poškrábáním.

Ochrana textilií před sluncem

Zahrada a terasa stouply během minulých let v ceně. Ne nadarmo se jim říká „venkovní obývák“.  Ten, kdo investuje do hodnotného zahradního nábytku, by neměl zapomenout ani na vhodnou ochranu před sluncem. Příslušenství ke slunečníku, jako jsou podušky na sezení, polštáře na židle nebo podložky k sezení jsou dostupné v různých materiálech, barvách a tvarech. Jsou nejen dekorativní, ale zároveň i funkční, protože chrání ratanový nábytek spolu s příslušenstvím před vnějšími vlivy. Díky ochranným obalům z materiálu, který je odolný vůči povětrnostním vlivům a UV paprskům, zůstane i větší zahradní nábytek dlouho jako nový.

Správná péče o slunečníky

Správná péče o vaše slunečníky prodlouží jejich životnost. Vyplatí se, pokud slunečník při větrném počasí nebudete otevírat a nenecháte ho bez dozoru. Jestliže svůj slunečník delší dobu nepoužíváte, měl by se složit nebo svázat, a to v suchém stavu. Příslušenství ke slunečníkům, jako jsou ochranné obaly, potahy či vodotěsné úložné boxy do zahrady, zachytí vnější vlivy počasí jako je déšť, silný vítr nebo vyblednutí v důsledku intenzívního slunečního záření. I pravidelné utírání vlhkým hadříkem zabrání dlouhotrvající tvorbě nečistot nebo skvrn. Ochranu před sluncem z textilií určenou pro váš zahradní nábytek, jako jsou podušky k sezení nebo na židle, můžete uložit do praktického boxu na podušky. Zatímco mnohé zahradní podušky se dají prát i v automatické pračce, skvrny a zbytky na pevnějších podložkách k sezení, které jsou zhotoveny například z imitace kůže, odstraníte vlhkým hadříkem. Budete-li se řídit těmito tipy, budete se moci velmi dlouho těšit ze svého slunečníku na zahradě.

Nakupujte slunečníky v uvolněné atmosféře v Möbelix

Ať už se v konečném důsledku rozhodnete pro jakýkoliv slunečník, v bohatém sortimentu Möbelix najdete určitě vhodný produkt za výhodnou cenu. Využijte přitom některou z našich mnoha výhod:
 
  • velký výběr různých designů pro zahradu, terasu a balkón,
  • najděte vhodný slunečník v nabídce našich špičkových zahradních slev,
  • nechte si doručit objednávku na vámi vybranou adresu,
  • nejlepší poradenství od našich zahradních expertů Möbelix.