Záhradní stoly

(3 produktů)

Zahradní stoly


Co může být krásnější než grilovačka? Přitom většinou platí: čím víc přátel, tím lepší. Když se na párty přidá pár neohlášených hostů, přichází na řadu rozkládací zahradní stůl. Stejně úspornou a praktickou alternativou jsou zahradní stoly, které se dají sklopit. Šedé, bílé, hranaté či kulaté – v Möbelixu najdete řadu perfektních zahradních stolů do vaší zahrady!


Výběr perfektního zahradního stolu


Ten, kdo hledá perfektní zahradní stůl, by si měl nejdříve položit několik otázek: potřebujete stůl jen na nápoje nebo i na jídlo? Kolik osob má mít u něj místo běžně a kolik při návštěvách? Kde má stůl stát? Musí byt odolný vůči povětrnostním vlivům nebo bude stát chráněný pod terasou? Jaký styl vám vyhovuje? Při přeměřování zahradních stolů dbejte na to, aby měl každý host i u prodlouženého stolu dostatek místa k sezení, resp. ke vstávání. Od hrany stolu je třeba počítat minimálně s 55 cm místa směrem dozadu tak, aby měl každý dost místa ke vstávání.


Jaké designy jsou k dispozici?


Hranatá zahradní křesla se většinou kombinují s obdélníkovými stoly, zatímco organicky tvarované židle jsou vhodnější k okrouhlým tvarům stolu. Výběr barvy a materiálu zahradních stolů se přitom řídí jen vaším osobním vkusem: bílé zahradní stoly navodí příjemný dojem „přímořského životního stylu“ ve vaší osobní oáze pohody. O moderní vzhled se naproti tomu postarají šedé zahradní stoly, které jsou aktuálně v kurzu. Zahradní stoly z kovu jsou nadčasové a dotvářejí harmonickou atmosféru na terase nebo uprostřed zeleně. Pokud jsou zahradní stoly okrouhlé, působí mimořádně lákavě a romanticky.


Jak vysoké jsou zahradní stoly?


V Möbelixu najdete zahradní stoly v rozličných velkostech, designech a tvarech. Výška stolů se různí v závislosti na modelu a zpravidla se pohybuje v rozmezí od 40 do 100 cm. Servírovací stoly, lounge nebo dětské stoly jsou většinou o něco nižší, přičemž ideální výška je 45 až 50 cm. Klasický jídelní stůl do exteriéru, za kterým se dá pohodlně najíst, má optimální výšku 73 až 79 cm.


Rozkládací zahradní stoly


Rozkládací zahradní stůl zajistí místo přesně tehdy a přesně tam, kde je to potřeba. Praktická deska stolu s možností prodloužení vytvoří v případě potřeby dodatečná místa k sezení. Důležité upozornění: předem si promyslete, kolik míst budete potřebovat běžně, resp. při větších akcích. Zahradní stoly, které se dají rozložit, jsou opravdovým prostorovým zázrakem, ale jen tehdy, pokud skutečně perfektně zapadnou na vaši terasu nebo balkón. Proto všechno nejprve důkladně přeměřte tak, aby se stůl i v rozloženém stavu harmonicky začlenil do dostupného prostoru.


Jak fungují rozkládací zahradní stoly?


Zpravidla jsou dvě možnosti, jak se dají zahradní stoly rozložit. Mechanismus obsahuje přídavnou desku, která se dá v případě potřeby vložit doprostřed. Odsunou se přitom dva boční díly a přídavná deska se vloží nebo odklopí. Běžně je úsporně uložena pod deskou stolu. Ať už máte radši okrouhlé nebo obdélníkové desky stolu – v Möbelixu najdete mnoho zahradních stolů v různých barvách, tvarech a designech.


Kromě toho je dostupná další varianta rozkládacích zahradních stolů: v tomto případě se na obou koncích stolu zavěsí, resp. roztáhne boční díl. Bočně sklopné zahradní stoly jsou malým prostorovým zázrakem a jsou opravdu praktické. Tip: závěsy pravidelně olejujte. Díky tomu zajistíte, že rozkládací mechanismus zahradních stolů bude fungovat bezchybně a nic nebude skřípat ani se nezasekne.


Zahradní stoly pro každou příležitost


Kompaktní zahradní stoly jsou velmi vhodné na terasu nebo balkón a poskytnou dostatek místa pro příjemnou snídani ve dvojici. Pokud očekáváte návštěvu nebo jestliže jste si naplánovali grilovačku, můžete stůl perfektně použít k odkládání nápojů, občerstvení nebo jako praktický servírovací stůl při grilování. Díky své okrouhlé odkládací ploše, elegantní desce z ušlechtilé oceli a nohám ve tvaru hvězdy jsou i bistro stoly z ušlechtilého materiálu perfektními pomocníky při prezentování občerstvení a nápojů vaší návštěvě. Díky své kompaktní velikosti jsou stoly perfektní i na balkón. Speciální balkónové závěsné stoly jsou perfektním řešením zejména na malých balkónech. Připevní se přímo k zábradlí a v případě potřeby se dají odklopit.


Objednejte si zahradní stoly online přímo ze své pohovky


Plánujete už v duchu nejbližší letní párty? Nechte se přímo inspirovat v našem online obchodě Möbelix! Čeká na vás různorodý sortiment zahradních stolů s rozkládacími nebo sklopnými modely z kovu, skla, dřeva nebo plastu. Stačí několik kliknutí v online obchodě Möbelix a hned můžete zahradní stoly nakupovat online. Stačí vlastně už jen příhodné počasí a návštěva může přijít!


Zahradní stoly a křesla - všechny kategorie

Zahradní nábytek, zahrada a volný čas - všechny kategorie