Stylový a pohodlný zahradní nábytek

 

 

Vyberte si ten nejlepší zahradní nábytek podle vašeho prostoru

 

Každý zřejmě toužíme po velké ploše za domem s trávníkem, bazénem a pohledem na dokonale upravenou zahradu. Různé květiny, stromy či jiná výsadba dokáží navodit úžasný pocit. Třešničkou na dortu je stylový a pohodlný zahradní nábytek, který dotváří tu správnou atmosféru. Představte si, jak popíjíte kávičku nebo čaj, čtete si oblíbenou knihu a vychutnáváte si první hřejivé sluneční paprsky. Skvělá představa ...

 

Jediným problémem je plocha za domem, protože mnozí z nás bydlí v bytech a namísto velké terasy mají klasický balkon. Co v takovém případě? V dnešním článku vám poradíte, jak si vybrat nový zahradní nábytek podle prostoru, kterým disponujete.

Zahradní nábytek - Sedací souprava Las Vegas

Rozdělili jsme to do tří částí. Dům se zahradou, byt s velkou terasou a byt s tradičním balkonem či lodžií. Zahradní nábytek by měl v první řadě vyhovovat vašim potřebám. Na paměti je třeba mít funkčnost, pohodlí a možnou údržbu. Všechny tyto atributy jsme zohlednily i my v našich doporučeních.

Zahradní nábytek pro dům se zahradou

Pokud se můžete pochlubit domem se zahradou, máte zejména během jarních a letních dnů vyhráno. Ve velkém prostoru se dá vymyslet opravdu cokoli. Dopřát si můžete velké zahradní soupravy, kam se pohodlně vejde celá rodina nebo návštěva. Věříme, že zároveň bude tento zahradní nábytek využíván i během grilování nebo vychutnávání si lehkých obědů. I proto vám doporučujeme podívat se po zahradním nábytku, který má vyšší stůl. Ve velkém prostoru mnohem více vynikne rohová souprava, kterou můžete doplnit o houpačku.

Sedací souprava Puerto Rico - stylový zahradní nábytek

Prostor doplňte hravými závěsnými křesly, které dodají prostoru nádech luxusu. Ze zkušenosti víme, že zájem o sezení v těchto křeslech bude ve vaší rodině obrovský.

 

Toto křeslo víte navíc využívat celoročně. Během chladnějších měsíců se stane originálním doplňkem například ve vašem obývacím pokoji.

Zahradní nábytek - závěsné křeslo Sena

Zahradní nábytek pro byt s terasou

Po bytech s terasou je obrovská poptávka. Není divu. Lidé, kteří bydlí ve městech, chtějí alespoň takto trávit po práci čas venku. Terasu lze využít i jako zahrádku. Množství plodin se dá pohodlně pěstovat v květináčích. Mezi ně patří například cherry rajčata, paprika, jarní cibulka nebo i sladké jahody. Rozhodnutí, jaký zahradní nábytek zvolit pro bytovou terasu, se odvíjí od velikosti daného prostoru.

 

Pokud ale chcete z prostoru vytěžit co nejvíce, inspirujte se naší radou. My bychom zvolili menší nábytek, který svým designem rozhodně zaujme.

Zahradní nábytek z umelého ratanu - sedací souprava Jamaika

Tím, že zvolíte menší sedací soupravu, získáte prostor na doplňková zařízení. Co může být v případě bytu s terasou lepší, než lehátko? Vzhledem k tomu, že jen v málokterém městě se dá jít k jezeru a koupaliště nemají všichni v oblibě, toto lehátko bude pro vás během horkých dní neocenitelné. Nezapomeňte také na slunečníky nebo pavilony, které vám poskytnou útočiště v případě, že se budete chtít schovat před slunečními paprsky.

Zahradní nábytek - Zahradní souprava Marco

Zahradní nábytek pro byt s balkonem/lodžií

Pokud je váš prostor malý, nezoufejte. Mít balkon nebo lodžii je stále lepší, než nemít nic. Stačí pár rad a váš balkon se okamžitě změní na vaše nejoblíbenější místo. Upusťte od robustnějších konstrukcí. Opticky by až velmi zaplnily prostor. Myslete na to, že v tomto případě je třeba spojit funkčnost a jednoduchost.

 

Zvolte spíše jednodušší posezení s menším stolkem. Když přijde zima, můžete takový nábytek složit a uschovat.

 

Doplňte k tomu také pestrobarevné polštářky, které rozjasní i zamračený den. Právě různými maličkostmi si umíte vyčarovat ze svého balkonu opravdu pohádkové místo. Podsedáky, exteriérové koberce a množství dalších dekorací najdete u nás v kategorii zahradní doplňky a příslušenství.

Zahradní nábytek - Sada na balkon Grace 1

Malý tip na závěr: Pokud máte lodžii, využijte i její boční stěny. Tento prostor lze změnit na vertikální zahrádku plnou bylinek, nebo menších kvítků.