Závěsná křesla

(6 produktů)

Závěsná křesla – každodenní relaxace

Závěsná křesla, která jsou kombinací houpací sítě a hollywoodské houpačky, lákají k odpočinku a „vznášení se nad zemí“. Díky svým osobitým vlastnostem se tyto kusy nábytku jasně odlišují od ostatního zahradního nábytku, a to doslova. Oddělení od země umožňuje závěsnému křeslu zaujmout aktivní polohu a mírně se houpat sem a tam, zatímco vy si v klidu čtete knihu nebo pracujete s laptopem. V našem online obchodě Möbelix si můžete rychle a jednoduše koupit závěsná křesla online.


Závěsná křesla v Möbelixu

Tradiční závěsná křesla vás nadchnou svou převislou plochou k sezení ve tvaru kapky, která je zhotovena z látky a příjemně se přizpůsobí tělu. Závěsné zařízení je pomocí rozpěrné tyče upevněno na horním konci.

 

Závěsná křesla s podstavcem, stabilními plochami k sezení a opěrkami se těší velké oblibě zejména u starších zákazníků, protože výrazně ulehčují sedání a vstávání. Pro páry máme naproti tomu modely ve tvaru koše, které poskytují místo pro dvě osoby.

 

Další výhodou závěsných křesel je skutečnost, že zabírají skutečně jen málo místa. Vše, co potřebujete pro závěsné křeslo na zahradě, je větev stromu nebo dřevěný trám na stropě. Je jedno, kde své závěsné křeslo upevníte; pokud si vyberete vznášející se model, měli byste bezpodmínečně myslet na nosnost. Abyste si mohli pohodlně uložit nohy, měla by být vzdálenost od země asi 30 až 40 cm.

 

Ten, kdo chce mít ještě více svobody při výběru místa, měl by sáhnout po závěsném křesle s podstavcem. Závěsná křesla přinesou pohodlí do každého prostředí, ať už na balkón, terasu nebo do zimní zahrady. Speciální podstavce z kovu si vás získají lehkou hmotností, přičemž se dají bez problémů flexibilně přesouvat. Díky tomu rozhýbete svůj život i vevnitř v obývacích pokojích nebo v zimních zahradách a můžete si dopřát odpočinek.


Houpací sítě: příjemná alternativa

Chcete mít ještě o něco víc pohodlí? Pak jsou houpací sítě, oblíbené alternativy závěsného křesla, pro vás to pravé. Pohodlný exotický nábytek, který původně pochází ze střední Ameriky, dodává pocit bezpečí a pohody. Podle obliby si přitom můžete vybrat z houpacích sítí z textilií, sukna nebo z houpacích sítí s tyčemi.


Houpací sítě – na co je třeba dát si pozor

Jak se houpací sítě upevňují?

Závěsná křesla se na rozdíl od houpacích sítí dají upevnit relativně jednoduše. Při upevňovaní houpacích sítí je důležitá zejména vzdálenost: dosahuje 80 až 90 procent celkové délky. Ideální výšku zavěšení zjistíte tak, že vzdálenost mezi body upevnění podělíte dvěma. Přitom je však třeba mít na paměti, že houpací sítě s tyčemi musí být více napnuty.

 

Ten, kdo si nemůže dopřát luxusu dvou perfektně umístěných palem nebo stromů v zahradě, musí se s klasickým obrazem houpací sítě rozloučit. Ani to však není problém, protože houpací sítě s podstavcem se rychle postarají o nápravu. Ušetříte si tak nejen výpočty, ale navíc můžete houpací síť flexibilně umístit na zahradě. Je jedno, zda máte houpací sítě s podstavcem ze dřeva nebo z kovu, exteriérové houpací sítě by měly mít plochu k ležení z materiálu, který se snadno udržuje. Prvotním výběrem je přitom bavlna nebo syntetická vlákna, protože jsou nejen příjemná na dotek, ale i vzdušná.

Jak se houpací sítě věší?

Jestliže na houpací síti není etiketa s pokyny k čištění nebo je síť zhotovená ručně, měli byste se vždy řídit všeobecnými pokyny výrobce. Jinak se mohou houpací sítě prát ručně, a to jemným pracím prostředkem. Bezpodmínečně však upusťte od používaní bělidel! Ten, kdo chce houpací sít vyprat v pračce při 30°, měl by vynechat ždímání. Před praním část určenou k ležení složte, resp. svažte ji šňůrkami, aby se nezauzlila. Kvůli ochraně se doporučuje vložit houpací síť do povlaku na polštář. V případě houpacích sítí s tyčemi byste měli dřevěné tyče před praním uvolnit. Vyfoťte si uzly, abyste tyče mohli po praní znovu správně svázat. Je vhodné zavěsit houpací síť ve vlhkém stavu a nechat ji pomalu vysušit, protože je to mnohem šetrnější k materiálu. Stejně tak se doporučuje lehnout si na chvíli do vlhké houpací sítě, aby se tkanina znovu natáhla do požadovaného stavu. V suchém stavu je to téměř nemožné.


Nakupujte závěsná křesla a houpací sítě výhodně online

U nás můžete nakupovat závěsná křesla nebo houpací sítě online a postarat se tak o vytvoření atmosféry Karibiku ve vlastní zahradě! Ať už upřednostňujete výrobek s podstavcem nebo závěsný systém, v Möbelixu najdete určitě vhodný model. Nechte si je pohodlně doručit domů nebo je najdete v jedné z početných filiálek Möbelix po celé České republice.


Zahradní sezení - všechny kategorie


Zahradní nábytek - všechny kategorie