Zahradní houpačky a sítě

accessibility.listing.screenReader.filterbar

3 produktů

3 produktů
Zobrazeno 3 z 3 výrobků

Přeskočit úsek

Zahradní houpačky

Houpání má uklidňující a uvolňující účinek: houpající se zahradní lavička je proto ztělesněním pohodlí. Hollywoodské houpačky jsou zavěšené houpající se lavičky připevněné ke konstrukci. Protože jsou zhotoveny ze dřeva nebo oceli, považují se za mimořádně odolné vůči povětrnostním vlivům. Jakmile z oblohy vykouknou první sluneční paprsky, sezóna je zahájena a velcí i malí si stejným způsobem užívají relaxaci při mírném pohupování.

Hollywoodské houpačky v Möbelix

První hollywoodské houpačky byly vyrobeny začátkem 20. století v Anglii, která se považuje za zemi zahrad. Pohodlné lavičky se však proslavily až v 50. letech: v mnoha hollywoodských filmech sloužily jako luxusní rekvizita. Považovaly se za symbol okázalosti, blahobytu a mondénního životního stylu. Z těch dob pochází i název „hollywoodská houpačka“. Dnes zažívají tyto kultovní houpačky opravdovou renesanci. Kvalitní materiály, elegantní design a pohodlné podložky z nich činí vrcholný zážitek v každé zahradě.

Užitečné funkce hollywoodských houpaček

Některé hollywoodské houpačky jsou opravdu univerzální: jediným šmahem ruky se dá například lavička k sezení překlopit, čímž vznikne široká plocha k ležení. Příjemnému zdřímnutí po obědě ve stínu tak už nestojí nic v cestě. Ten, kdo nerad usíná při houpání, může plochu určenou k sezení připevnit zboku ke stojanu. Velmi praktická je navíc stříška poskytující stín, která vás ochrání před úpalem. Některé modely jsou dokonce vybaveny stříškou s možností nastavení sklonu. Podle toho, jako vysoko je slunce, tu vždy najdete chráněné místo ve stínu.

Výběr perfektního stanoviště

V zimní zahradě, na balkóně, na terase nebo přímo na louce – hollywoodské houpačky poutají všude pozornost. Doporučuje se zvolit stanoviště s pěkným výhledem. Při výhledu na louku s květy, oblíbený strom nebo jezírko si určitě dobře odpočinete. Požadované stanoviště nejprve přesně vyměřte:  měli byste přitom mít dost místa k houpání vpředu i vzadu. Podklad by měl být rovný, aby zajišťoval stabilitu. Robustní hollywoodské houpačky ze dřeva stojí obvykle na pevném stanovišti, protože se dají jen těžko přesunovat. Můžete je postavit přímo na trávník. Lehké hliníkové podstavce se naproti tomu dají velmi flexibilně a snadno přesunout na jiné místo. Ten, kdo má děti, by měl v tomto případě dbát ve zvýšené míře na stabilitu.

Zahradní houpačky: pro dva nebo pro tři?

V Möbelix najdete tvarově pěkné a pohodlné zahradní houpačky pro dvě nebo tři osoby. Modely se liší z hlediska materiálu, designu a velikosti. Před koupí byste si měli promyslet, kolik osob se má na vaši houpačku vejít. Na kompaktních houpačkách pro dva mohou současně relaxovat jen dvě osoby. Maximální nosnost je v tomto případě přibližně 200 kilogramů. Větší modely unesou více osob s hmotností do 360 kilogramů. V případě rodin s dětmi se pravděpodobně vyplatí houpačka pro tři osoby. V tom případě byste si však měli naplánovat i více místa k uložení na zahradě. Při plánování zahrady počítejte s dostatečným místem k houpání před i za houpačkou.

Čištění a péče o houpačky

Každá zahradní houpačka je odolná vůči povětrnostním vlivům, některé modely i proti UV paprskům a dešti. Během deště stékají kapky po střeše, takže úplně nenasákne. I přesto se doporučuje natáhnout na houpačku po použití ochranný obal. Ochrání ji před nečistotami, deštěm, větrem a počasím. Aby nic neskřípalo, měly by se pružiny a závěsy příležitostně ošetřit olejem. Speciální práškový povlak chrání houpačky před vlhkem a neodbytnou rzí. Kromě toho byste měli pravidelně používat antikorozní přípravek. Zahradní houpačky ze dřeva se čistí pomocí speciálního ošetřujícího přípravku na dřevo. Tuto lazuru se doporučuje nanést jednou až dvakrát do roka.
 
Protože elegantní houpačky stojí venku, často dochází k drobnému znečištění. Tyto nečistoty se dají rychle a jednoduše utřít vlhkým hadříkem. Soupravy s polštáři a podložkami by se měly vykartáčovat jemným kartáčem. U většiny modelů se dá střecha odstranit a očistit, případně i vyměnit po delším používaní. Silné sluneční záření může po určitě době způsobit vyblednutí barev střechy. Novými podložkami a nejmodernější střechou můžete každé hollywoodské houpačce propůjčit aktuální vzhled.

Nakupujte hollywoodské houpačky online

Chtěli byste dopřát pohodu své duši i nohám zároveň? Záleží jen na vás, které hollywoodské houpačky nejvíc vyhovují vašim představám: model ze dřeva s přírodním vzhledem, klasický model v italském stylu „dolce vita“nebo komfortní luxusní houpačka s měkkými podložkami? V Möbelix najdete kvalitní modely pro každý rozpočet. V e-shopu Möbelix můžete hollywoodské houpačky nakoupit jednoduše a rychle online. Nebo si nechte poradit od našich odborníků na pobočkách. Při nákupu online si houpačku můžete ihned vyzvednout sami nebo si ji nechte pohodlně doručit. Vykouzlíte tak atmosféru Hollywoodu přímo ve své (zimní) zahradě: nejpozději při prvním pohoupání se budete cítit jako pravá filmová hvězda!