trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-img-uvodny

 

 

Trendy v zahradním nábytku

 

Může se zdát, že není žádná věda vybrat si zahradní nábytek. Není to však úplně pravda. I zahradní nábytek podléhá trendům a při výběru byste měli zvážit několik atributů. Mezi ty nejdůležitější patří funkčnost z hlediska prostoru, výběr vhodného materiálu a pořízení si doplňků. V minulém článku jsme vám přinesli tipy, jaký zahradní nábytek si vybrat podle prostoru. Dnes se podíváme na trendy v materiálech, doplňcích, či nábytku.

Trendy v materiálech

Plast

 

Pamatujete si na trend před několika lety? Tvořily ho bílé nebo zelené plastové židle a stolek, který měl uprostřed prostor pro barevný slunečník. Těmto časům naštěstí už dávno odzvonilo. Dnes je plastový zahradní nábytek na zcela jiné úrovni, o kvalitě nemluvě. Jeho výhodou je zejména snadná údržba a cena, která v porovnání s ostatními materiálmipatří k nejnižším

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser3-img

Dřevo

 

Velkým trendem je návrat k přírodním materiálům, jakým je dřevo. Používá se na to zejména teak, nebo borovice. Tloušťka dřevěného stolu by měla být více než 3 centimetry. Kvalitní zahradní nábytek ze dřeva by měl být odolný vůči počasí a je možné ho mít venku celoročně. Pod vlivem počasí však dřevo může pracovat a nábytek bude po určitém čase potřebné ošetřit a nalakovat.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser5-img

Kov

 

Kov se hodí do každého prostoru bez ohledu na styl. Jde o nadčasový materiál, se kterým nikdy neuděláte krok vedle. Je třeba si však uvědomit, že některé kovy korodují. Dejte si proto pozor při výběru a rozhodněte se pro ty nejkvalitnější.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser7-img

Umělý ratan

 

Umělý ratan dokonale imituje ten přírodní. Jde o nejvyhledávanější materiál mezi zákazníky a jednu z nejčastějších voleb při koupi zahradního nábytku. Plusem tohoto materiálu je cena, odolnost a snadná údržba.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser11-img

Trendy zahradní doplňky

Dekorace

 

Právě různé dekorace dokážou zútulnit prostor a zcela změnit styl, či atmosféru. Mezi neocenitelné doplňky patří různé lucerničky, do kterých můžete dát svíčky na baterie. Jejich světlo vám vykouzlí během jarních, nebo letních večerů hotovou romantiku.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser12-img

Textilie

 

Množství námi nabízeného zahradního nábytku obsahuje také i podsedáky. Pokud ale chcete svou novou zahradní sestavu vyšperkovat, zvolte krásné dekorační polštářky. Myslete i na deky, které vás zahřejí zejména během chladnějšího rána nebo večera. Mezi textilie lze zařadit i exteriérové koberce, které se výborně hodí zejména na balkony, či terasy. Tak jako ostatní doplňky, i tyto najdete na našem webu v sekci zahradní nábytek / doplňky a příslušenství.

Hračky na zahradu

 

Přibývající sluneční paprsky lákají stále více do zahrady. Pokud máte ve své rodině malých mrňousů, pořiďte jim různé hračky, které je v zahradě zabaví. Mezi takové zábavky patří například trampolína, fotbalová branka, dětský zahradní domek a mnoho jiného.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser15-img

Zahradním nábytkem nejsou jen zahradní sestavy

Zahradní nábytek to nejsou jen zahradní sestavy sestávající ze židlí a stolu. My vám nabízíme i další kusy, které si vás rozhodně získají.

Houpačky

 

Věděli jste, že houpání působí uklidňující a uvolňující? Po celém dni bude pro vás zahradní houpačka ztělesněním pohodlí.

 

Mimořádně in jsou takzvané hollywoodské houpačky. Charakterizuje je to, že lavičku na sezení můžete jednoduše překlopit, čímž vznikne široká plocha pro ležení. Navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, některé modely i proti UV paprskům a dešti.

 

U nás v Möbelix najdete tvarově pěkné a pohodlné hollywoodské houpačky, které jsou vhodné i pro dvě nebo tři osoby.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser18-img

Pohovky

 

Toužíte po luxusu ve své zahrádce,nebo na terase? To dosáhnete díky pohovkám, které se u zákazníků stávají stále více oblíbenými.

 

Zahradní pohovky jsou moderní a mimořádně pohodlné. I proto jsou typické pro hotely u moře, které chtějí svým zákazníkům dopřát maximální komfort.

 

Mezi největší plus zahradních pohovek patří jejich multifunkční využití. Kromě pohovky k sezení se dají využít i jako lehátko.

trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser19-img
trendy-v-zahradnim-nabytku_cont_CZ-teaser20-img

Závěsná křesla

 

Kombinací houpací sítě a hollywoodské houpačky, která přímo láká k odpočinku a vznášení se nad zemí. I tak by se daly popsat zahradní křesla, kterým mnozí lidově říkají "zahradní vajíčka".

 

Oddělení od země umožňuje závěsnému křeslu zaujmout aktivní polohu a jemně se kolébat sem a tam, zatímco vy v klidu čtete knihu nebo pracujete s laptopem. V případě závěsného křesla je však důležité myslet na nosnost.