c1c1-header-bild_neu
Čalouněný nábytek - všechny kategorie

Čalouněný nábytek

(498 produktů)

Čalouněný nábytek v Möbelix


Co může byt krásnější, než přijít domů po dlouhém pracovním dni a natáhnout se na gauči se sklenkou vína, přitulit se ke svému milovanému na pohovce při sledování romantického filmu nebo si příjemně poklábosit při kávě s nejlepší přítelkyní?


Čalouněný nábytek je tradičním centrem každého obýváku. Nejenže zútulní prostor, ale navíc poskytuje místo pro celou řadu rodinných aktivit. Nejen váš pes si tu rychle najde své oblíbené místečko. O to důležitější je, aby byl čalouněný nábytek pohodlný a komfortní, ale zároveň i trvanlivý a funkční.


Čalouněný nábytek jako rozhodující prvek obýváku


Několik tipů, díky kterým dodáte své sedací soupravě útulnou atmosféru pohody:

Nejdříve si promyslete, jaké nároky má váš čalouněný nábytek splňovat. Pro kolik osob má být určen? Chcete jej využívat v první řadě k odpočinku nebo se na něm budou moci vydovádět i děti? Jaké barvy a materiály upřednostňujete?
Gauč nemusí byt vždy otočen směrem k televizoru, i uprostřed pokoje vytvoří útulný ostrov, který láká k odpočinku, čtení a lenošení.
Dvojmístná nebo trojmístná pohovka s pohodlným křeslem na čtení je flexibilnější než celá sedačka. I ušáky nebo válendy se dají jednoduše odsunout a upravit podle potřeby.
Využijte barevné akcenty. Pokud se vám zdá být gauč s pestrými barevnými odstíny příliš odvážný a u svého čalouněného nábytku upřednostňujete neutrální odstíny, dosáhnete pestrobarevnými poduškami nebo dekami okamžitě úplně nového účinku.

Jak se čalouněný nábytek správně udržuje?


Abyste se mohli dlouho těšit ze svého pěkného nábytku, nabízíme vám několik tipů na ošetřování vašeho čalouněného nábytku:


Pohovky s látkovým potahem občas utřete vlhkou utěrkou a pravidelně je vysávejte kartáčem vysavače na čalounění.
Kožené pohovky taktéž pravidelně utírejte mírně navlhčenou utěrkou a občas je oprašte.
Pozor na tmavomodré džínsy, které rády pouští barvu právě na světlých potazích.

U skvrn se řiďte v první řadě údaji výrobce. Obecně platí:


Tekutiny ihned utřete suchou utěrkou.
Kůži nikdy nečistěte benzínem na čištění.
Čisticí roztoky nanášejte vždy utěrkou zvenku dovnitř. Potom celou plochu utřete na vlhko, aby se zabránilo vysychání.
Neroztírejte příliš silným tlakem, protože by se mohl poškodit povrch, stejně tak při fénování.

Domácké typy nebo vyznavači pohodlí: čalouněný nábytek pro všechny příležitosti


Hledáte-li celou sedací soupravu nebo se díváte po dvojmístné sedačce do koutku pro čtení, v Möbelix je zcela určitě naleznete.  U nás najdete široký výběr od nejaktuálnějšího designu až po klasický nábytek, který je maximálně útulný. Nás sortiment zahrnuje i vhodná křesla a stolečky, kam si můžete nejen natáhnout nohy, ale i uložit všelijaké harampádí, když se ohlásí návštěva.


Mimochodem návštěva – máme samozřejmě i pohovky vhodné ke spaní, které přes den fungují jako útulný čalouněný nábytek a přes noc se dají rázem změnit na pohodlné lůžko.


U mnoha našich modelů si navíc můžete vybrat ze široké palety látek a kůže. V našich pobočkách najdete kromě toho bohatý katalog látek, který vám ulehčí výběr. Při této příležitosti se vám hned naskytne možnost posedět si na svém novém oblíbeném gauči!


Čalouněný nábytek od Möbelix: bez námahy k vysněné pohovce


Nechce se vám tahat s nábytkem? Žádný problém! Díky našim fantastickým cenám za dodání a montáž vás návštěva na stránce mobelix.cz potěší dvojnásobně.


Pohodlně si objednáte online z bohaté nabídky čalouněného nábytku a my vám dodáme vaši oblíbenou pohovku přímo domů s možností vrácení do 14 dní. A nyní už jen jedno: natáhnout nohy a odpočívat!


Obývací pokoje - všechny kategorie