Jak si vybrat sedačku

 

 

6 tipů jak si vybrat sedačku: Toto preferují Češi!

 

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je trend, který mají v oblibě nejen Češi. Z tohoto prostoru tak v našich domácnostech vzniklo ústřední místo a srdce celého domova. Jsou jen dvě věci, které při vstupu do takové místosti okamžitě upoutají náš zrak - kuchyňská linka a sedačka. V dnešním článku se zaměříme právě na druhé jmenované a řekneme vám, jak si vybrat správnou sedačku a jaké jsou možnosti při jejím plánování.

 

Většina zákazníků si vybírá sedačku na základě rozměru, který potřebují. Vybrat si správnou sedačku ale obnáší i několik dalších atributů, jako jsou funkce nebo materiál.

 

Rohová sedačka  - Möbelix

Rozměr

Při uvažování, jak velkou sedací soupravu zvolíte, myslete na to, aby nebyla příliš malá v případě, že k vám přijdou hosté a budete je chtít usadit, ale zároveň aby nebyla ani příliš velká a mohli jste se kolem ní hýbat. Oblíbenou verzí Čechů je sedačka ve tvaru "L".


Častokrát můžete v obchodech narazit na dva pojmy a to pohovka a sedačka. Rozdíl mezi nimi je pouze ve velikosti. Pohovky jsou určeny spíše do malých bytů, kde častokrát nahrazují i postel. Pokud si nejste jisti, který rozměr je pro vaši domácnost ten pravý, obraťte se na náš vyškolený personál. V našich prodejnách vám se vším ochotně poradíme. Sedací soupravu si můžete naplánovat iv jiných rozměrech než těch, které vidíte vystavené v prodejně.

Základní funkce

Má sedací souprava sloužit pouze jako doplněk, nebo budete na ní trávit hodně času? Má být určena i na spaní? Chcete, aby měla úložný prostor? To jsou základní otázky, které si před koupí musíte položit. Při těch nejtrendovějších sedacích soupravách však už úložný prostor nenajdete.

Rozšířené funkce sedačky

Doba pokročila a i při sedačkách je již standardem, pokud zákazník požaduje nastavitelnost hloubky sedu, nastavitelnost podhlavníků, odkládací plochu na sklenice, zabudované USB nabíjení nebo možnost nastavit si elektrickou relaxační funkci.

Moderní sedací souprava
Sedačka s rozšířenými funkcemi

Potah

Rozhoduje nejen materiál a barva, ale i odolnost látky. Odolnost látky se udává v počtu otáček / otěru. Výrobci látek testují své výrobky na odolnost vůči oděru. V překladu to znamená, jak dlouho dokáže látka odolávat prodření, lesklým místům, jaké pevné jsou jednotlivá vlákna, z nichž je látka utkána. Nejčastěji používanou metodou testování odolnosti látek vůči oděru je metoda Martindale. Tento test je měřítkem "trvanlivosti" tkaniny.


Pokud máte malé děti, domácí mazlíčky, nebo se zkrátka chcete "pojistit", že vaše sedačka přežije bez poškození dlouhou dobu, vyberte si sedací soupravu s omyvatelným povrchem, tj s voděodolnou látkou. V takovém případě ji můžete i polít kávou a sedačce se nic nestane. Pokud potřebujete vyčistit vaši sedací soupravu, můžete se inspirovat babskými radami, podle kterých je třeba použít dětské mýdlo s neutrálním ph a co nejméně vody, aby dřevo uvnitř sedačky nepracovalo. V našich prodejnách najdete na každý vámi vybraný potah i speciální čisticí prostředky.

Barva

Nevíte se rozhodnout jakou barvu zvolit? Toto dilema řeší téměř každý zákazník. Z našich statistik vyplývá, že Češi neradi experimentují a nakonec sáhnou téměř vždy po sedačce v šedé či hnědé barvě. V našich prodejnách máte možnost vyzkoušet si naplánovat, jak by vypadala vámi vybraná sedačka v jiných barvách, jako jsou vystaveny. Mezi oblíbené barvy patří i hořčicová, královsky modrá či smaragdová. Nebojte se barev! I díky tomu bude váš prostor působit trendy a stylově.

Modrá sedačka - Möbelix

Doplňky

Pokud vám to prostor dovoluje a chcete ho ozvláštnit, zkuste zvolit k sedací soupravě i jedno křeslo v odlišné barvě než je samotná sedačka. Další variantou je i taburet a netřeba zapomínat ani na dekorační polštáře, které vaši sedačku krásně rozzáří.

Barvy v interiéru
Dekorační polštáře na sedačku