Doplňky, které změní koupelnu na domácí wellness

 

 

Doplňky, které změní koupelnu na domácí wellness

 

Mmm, teplo, voda, čisté a voňavé prostředí ... i to charakterizuje wellness. Víme, že ne vždy je možné, abyste se vybrali do vašeho oblíbeného wellness centra. Za dokonalou oázou klidu však vůbec nemusíte cestovat daleko.

 

Ať už přijedete unavený z práce, vyzimený z počasí nebo máte prostě chuť dopřát si čas sám pro sebe, nic nepadne tak dobře, jako teplý koupel v pěkném prostředí. Pomáhá nejen tělu, ale i duši a nelze zapomenout ani na mysl. Díky naší nejnovější nabídce si své vlastní mini wellness víte pomocí doplňků vytvořit i ve vaší koupelně.

Mini wellness doma v koupelně

 

Nábytek do koupelny

Pokud vám to prostor umožňuje, zajistěte si pěknou ratanovou lavičku. Na ní můžete mít uloženy vaše nové, barevně sladěné ručníky. Lavička může zároveň sloužit i jako odkládací prostor na oblečení, které ze sebe dáte dolů před vstupem do teplé vody. Jinou variantou je například dřevěný regál, díky kterému získá koupelna útulnější dojem. Z textilií nezapomeňte ani na kobereček před vanu či sprchový kout, pod umyvadlo a pod toaletu.

Nábytek do koupelny z přírodního materiálu

Nejnovější trendy v koupelně

Aby bylo vše sladěno, k takové lavičce nebo regálu se skvěle hodí i výměna koše na prádlo. Plastové jsou už dávno out. Naopak trendem jsou přírodní materiály. I tento předmět si umíte zajistit díky naší nejnovější kolekci. Koš se navíc vejde i pod dřevěnou lavičku.

Doplňky v koupelně

Doplňky jsou neodmyslitelnou součástí koupelny. Důležitý úkol zde hrají textilie. Zkuste sáhnout po černé barvě ručníků, která bude kontrastem k barvě vašich obkladaček. Pokud máte vanu, doplňte ji zajímavým sprchovým závěsem. Samozřejmostí mohou být i květiny. Doporučujeme zvolit umělé, kterým neublíží horký vzduch či málo světla. Pokud se nebráníte zkusit něco nového, zajímavou alternativou by mohla být i živá zelená stěna.

Květiny a živá zelená stěna v koupelně

Jak opticky zvětšit koupelnu

To, co vám pomůže opticky otevřít prostor, je uložení kosmetických přípravků do jednoho či dvou košíků. Nebudou tak rozházené kudy-tudy a nebude na ně zbytečně sedat prach. Abyste pozvedli koupelnu na vyšší úroveň, vsaďte na zajímavé zrcadlo, které už na první pohled upoutá pozornost. Kromě toho jsou to právě zrcadla, které dokážou opticky zvětšit prostor.

Doplňky, které změní koupelnu na domácí wellness

Wellness v koupelně

Mnozí si myslí, že pokud doma nemají vanu, nemohou si dopřát dostatečný odpočinek. To ale není pravda. Stejný požitek vám přinese i horká sprcha. Zařaďte mezi vaše kosmetické přípravky i tělový peeling. Tím, že obsahuje malé ale hrubé částečky, pomáhá zbavit se staré pokožky. Aby byl váš požitek z vany nebo ze sprchy dokonalý, nezapomeňte sáhnout po aromatických svíčkách. Věděli jste, že levandulová vůně pomáhá zbavit se stresu? Vanilka navozuje pocit pohody a kombinace skořice a jablka vyvolává pocit štěstí. Pokud se nemůžete rozhodnout pro výběr jedné vůně, sáhněte po několika a ty položte do ozdobného talíře. Pozor, barevnost svíček by měla korespondovat s barevností ručníků či obkladaček.

To, co je ale při relaxování nejpotřebnější, je správné osvětlení. Koupelna by měla mít kombinovanou formu osvětlení. Znamená to, že by měla obsahovat hlavní jasné světlo sloužící na rutinní očistu, ale i doplňkové osvětlení s teplým světlem vhodné k relaxaci při koupání. Z bezpečnostních důvodů dbejte na důkladné krytí osvětlení.