Horní skříňky

(36 produktů)

Ideální rozměry horních kuchyňských skříněk

V ergonomicky promyšlené kuchyni je vaření mnohem větší zábavou. Proto je vhodné dobře si naplánovat horní kuchyňské skříňky a dodržet přitom optimální vzdálenosti. V závislosti na velikosti místnosti rozlišujeme dva různé typy. Horní skříňky jsou dostupné v nejrozmanitějších výškách, hloubkách a šířkách – především u vestavěných kuchyní je k dispozici velký výběr a všechen nábytek si můžete naplánovat zcela podle svých potřeb.

Jak vysoké jsou horní kuchyňské skříňky?

Nedá se paušálně říci, jakou výšku mají horní kuchyňské skříňky, protože v případě vestavěných kuchyní se dají individuálně přizpůsobit výšce vaší místnosti. Zpravidla však mají výšku od 30 cm do 90 cm.

Jak široké jsou horní kuchyňské skříňky?

Ani z hlediska šířky horních kuchyňských skříněk nelze uvést standardní rozměr, většina horních kuchyňských skříněk má však šířku od 30 cm do 120 cm. Při osazování elektrospotřebičů byste se měli řídit šířkou příslušných vestavěných spotřebičů, která je zpravidla 60 cm. Kromě toho jsou však dostupné i myčky nádobí se šířkou 45 cm, resp. varné desky se šířkou 45 cm nebo 90 cm. Nejdříve si promyslete, které elektrospotřebiče budete ve své kuchyni potřebovat a podle toho si naplánujte své horní kuchyňské skříňky.

Jak hluboké jsou horní kuchyňské skříňky?

Zatímco hloubka spodních a horních skříněk je 60 cm, jsou horní kuchyňské skříňky většinou hluboké 35 cm. Má to svůj účel, abyste do vysunuté skříňky nenarazili hlavou.

Jaké pracovní vzdálenosti by se měly kromě toho dodržet?

Abyste na pracovní ploše mohli optimálně provádět všechny kuchyňské práce, měl by být mezi spodními a horními skříňkami prostor od 50 cm do 65 cm. Tato výška výklenku závisí na různých faktorech: jednak na výšce horních kuchyňských skříněk, výšce místnosti a zejména na výšce osoby. Pokud jsou spodní skříňky hluboké 65 cm, může být výška výklenku o něco menší a horní skříňky kuchyně se spustí na 48 cm.
Všechny výšky je třeba nakonec sladit s osobou, která bude kuchyň nejvíc využívat. Chybné držení těla může mít po delší době za následek poškození zdraví a bolesti zad.>


Skvělý úložný prostor v horních kuchyňských skříňkách

V moderních kuchyních se někdy upouští od horních kuchyňských skříněk, i když jde o opravdový zázrak z hlediska úložného prostoru. Dá se sem optimálně uložit nádobí a sklenice a také různé kuchyňské potřeby tu najdou své místo pro řádné uložení. Především rohové horní skříňky poskytují úložný prostor s úsporou místa a využijí každý kout prostoru. Pokud se nakonec rozhodnete pro horní kuchyňské skříňky, můžete v nich hravě uschovat různé věci.


Plánování kuchyně v Möbelixu

Docilte díky horním kuchyňským skříňkám a inteligentním systémům úložného prostoru od Möbelixu více místa a pořádku ve své vysněné kuchyni. Malé nebo velké kuchyně, horní kuchyňské skříňky v bílé barvě nebo v pestrých barvách – experti na kuchyně Möbelix najdou nejlepší řešení pro vaši individuální kuchyni. Své nové horní kuchyňské skříňky si můžete zakoupit online nebo přijďte přímo do jedné z našich početných poboček Möbelix po celé České republice a nechte si poradit od našich expertů na kuchyně.


Kuchyňské skřínky a sektorové kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie