Dětské postele

accessibility.listing.screenReader.filterbar

281 produktů

281 produktů
místo 14 999,‒ Kč**
12 749,‒ Kč
Dodání zdarma
Palanda Nandu - bílá/barvy dubu, Moderní, kompozitní dřevo (80/180cm) - MID.YOUPalanda Nandu - bílá/barvy dubu, Moderní, kompozitní dřevo (80/180cm) - MID.YOU
AKCE %
místo 14 999,‒ Kč**
12 749,‒ Kč
Dodání zdarma
Palanda Namek - šedá/bílá, Moderní, kompozitní dřevo (80/180cm) - MID.YOUPalanda Namek - šedá/bílá, Moderní, kompozitní dřevo (80/180cm) - MID.YOU
AKCE %
Zobrazeno 60 z 281 výrobků

Dětské postele

Základem každého dětského pokoje je pohodlná postel, která poskytuje několik praktických funkcí. Na výběr máte v současnosti několik možností. Vybírat byste měli podle velikosti interiéru nebo toho, co od nábytku vyžadujete. Dětskou postel si ve většině případů dítě nevybírá samo, protože je příliš malé. Chcete-li však zainvestovat do moderního a kvalitního kousku již nyní, měli byste zvolit něco nadčasového a originálního. Prohlédněte si nabídku Möbelix.cz a vyberte tu správnou postel pro vaše dítě.
bílá dětská rozkládací postel

Typ postele

Na začátku se musíte rozhodnout, jaký typ zvolíte. Dětské postele se dělí do několika základních kategorií:
  • Klasické – běžný typ postele zpravidla bez doplňkových vlastností, popřípadě jen s úložným prostorem. Postel nezabírá příliš mnoho místa, protože není masivní. Vybírat můžete z jedno nebo dvoulůžkových postelí.
  • Rozkládací – když chcete ušetřit místo, můžete sáhnout po rozkládacích postelích. Na první pohled vypadají jako klasické, ale po rozložení poskytují lůžko navíc. Jedná se o perfektní řešení do dětských pokojů pro dvě děti.
  • Patrové – již dlouhá léta patří k oblíbeným postelím. Jsou vhodné do pokojů, kde se nacházejí dvě děti. Některé modely kombinují také skříňky, čímž zvyšují svou praktickou stránku.
  • Vyvýšené – na první pohled mohou vypadat jako dvoupatrové. Rozdíl je ale v tom, že vyvýšené postele mají obvykle jen jedno lůžko ve vrchní části. Ve spodní se nachází místo na hraní nebo psací stůl.
  • Speciální – do této kategorie patří postele s různými doplňky, například s nebesy nebo speciálním velkým rámem a spoustou úložného prostoru. Postele jsou zpravidla masivnější, proto se hodí do větších pokojů.

Design vybírejte na základě nábytku

Pokud se v dětském pokoji již nachází nábytek, barevné provedení a materiál postele vybírejte na základě převládajícího stylu. Postel je dominantou a přitahuje pozornost. Neměla by proto s ostatními věcmi v místnosti splývat. Rovněž platí, že když si zvolíte propracovaný model, například s nebesy, ostatní zařízení by mělo být jednodušší. S dekoracemi to také nepřehánějte, aby interiér působil vzdušně a dítě mělo prostor na hraní.
dívčí dětská postel ve tvaru domečku

Postel správně doplňte

Aby postel nepůsobila příliš stroze a chladně, přidejte k ní pár praktických doplňků. Z jedné strany postavte menší noční stolek. Dbejte ale na jeho výšku. Stolek nesmí být vyšší než postel, aby se o něj dítě v noci neudeřilo. Dále nezapomínejte na noční lampu a měkký koberec. Celek umí zkrášlit i zajímavé ložní prádlo s oblíbenými pohádkovými hrdiny, květinami nebo zvířaty.
Tip od prodejce
Nezapomeňte na to nejdůležitější
Kromě samotné postele myslete také na dostatečně pevný rošt a kvalitní matraci. Dítě je ve vývoji, proto matrace nesmí být příliš tvrdá, ale také měkká, aby poskytla dostatečnou oporu.
 
Mobelix-poradca-cz.png

Vyberte si dětskou postel na Möbelix.cz a užívejte si vysokou kvalitu

V nabídce Möbelix.cz naleznete dětské postele v mnoha barvách a designech. Inspirujte se naší nabídkou a zařiďte si domov přesně podle svých představ. Nakupujte online na e-shopu Möbelix.cz nebo navštivte naše prodejny.