C2C4_header

Lamelové rošty

(30 produktů)

Jak najít správný laťový rošt

Každá dobrá matrace musí mít perfektní oporu, aby se na ní dalo pohodlně ležet. Proto nabízí Möbelix bohatý výběr rozličných laťových a talířových roštů. Ještě nikdy jste neslyšeli o talířovém roštu?
Nuže, místo až 42 příčných latěk je základem až 50 nastavitelných modulů ve tvaru talíře. Na následujících řádcích se dozvíte, s jakými výhodami jsou spojeny oba konstrukční tvary.

Skrytý základ pěkných snů

Co bylo dřív, laťový rošt nebo matrace? Každopádně je laťový nebo talířový rošt jednou z nejdůležitějších částí vaší postele. Ať už je přestavitelný nebo pevný, musí poskytovat oporu na správných místech, aby mohla matrace plnit svou funkci. Mimochodem: jemné nastavení je možné kdykoliv, a to nastavením stupně tvrdosti.

Pevný laťový rošt – stačí položit!

Chcete mít jednoduchou spodní konstrukci matrací s perfektní oporou? Pak jste v případě laťového roštu bez možnosti přestavování na správné adrese. Vžilo se označení „pevná“, i když tento typ konstrukce výborně pruží díky flexibilně uloženým laťovým prvkům. Přitom platí: míra pohodlí stoupá spolu s počtem latěk.

Především v kombinaci s matrací s pružinovým jádrem je pevný laťový rošt dobrou volbou. Pro přestavitelné laťové rošty jsou matrace s pružinovým jádrem nevhodné, protože nejsou dostatečně ohebné.


Přestavitelný laťový rošt – chcete-li si natáhnout nohy, číst, spát: všechno se dá nastavit

Vaše postel není určena jen ke spaní? Čtení před usínáním bude o to pohodlnější, čím lépe budou podepřena vaše záda a hlava. U většiny modelů se dá přestavit oblast hlavy i nohou. Abyste mohli ležet uvolněně, měl by být přitom poměr jejich rozdělení 1/3 k 2/3. Některé laťové rošty plní navíc dodatečnou funkci opěrky šíje. Abyste si mohli užít přednosti přestavitelného laťového roštu, měla by být matrace odpovídajícím způsobem ohebná. Vhodné jsou přitom především matrace ze studené pěny. Matrace s pružinovým jádrem jsou oproti tomu příliš tuhé.
Mimochodem: pokud se dá oblast hlavy a nohou zvednout minimálně o 45 stupňů, usnadní to navíc úklid pod postelí.


Elektrický laťový rošt – přestavitelný stisknutím knoflíku

Patříte i vy k lidem, kteří dokážou ocenit komfort? Pak může být pro vás elektricky přestavitelný laťový rošt s dálkovým ovládáním to pravé. Natáhněte si nohy stisknutím knoflíku a po přečtení sto stran se pomalu ponořte do spánku: elektrický laťový rošt to zařídí za vás.
Protože uvolněná poloha při spánku může být někdy i mírně prohnutá, je váš laťový rošt rozdělen do různých tělesných zón. Část hlavy a nohou je přitom přestavitelná nezávisle na sobě. Výhoda navíc: elektricky přestavitelný laťový rošt je vhodný i jako pomůcka při vstávání.


Laťový rošt s talíři

Jak prozrazuje samotný název, jsou součástí laťového roštu s talíři talířové prvky. Protože se prvky díky uložení s otočnými body samostatně pohybují a dají se dokonce i naklonit, dokonale se přizpůsobí každému pohybu a změně tvaru matrace. Oblasti ramen a boků se tak mohou bez jakéhokoliv tlaku zabořit do matrace. Je to dobrý tip zejména pro ty, kdo rádi spí na boku!
Mimořádně praktické: v závislosti na modelu se dá dokonce individuálně upravit stupeň tvrdosti jednotlivých talířových prvků. Poskytnou tak nejlepší možnou oporu pro ramena, záda, boky a nohy. Možnosti individuální úpravy však stále ještě nejsou vyčerpány: laťové rošty s talíři jsou dostupné i s elektricky přestavitelnou částí hlavy a nohou.
Jediná nevýhoda: laťové rošty s talíři jsou o něco vyšší než běžné laťové rošty a nejsou vhodné do každé postele.


Ložnice