retro-uvod

Retro nábytek a zařízení

 

Gramofony, oválné stolky, barevné sametové potahy - vše se z minulosti opět navrací! Retro je trendové slovo, se kterým se zařízení ve stylu našich babiček stává opět populární.


Slovo "retro" pochází z latiny, znamená to zpětně nebo dozadu. K vytvoření retro stylu však použití pouze starých věcí nestačí. Retro vzhled si zakládá hlavně na kombinaci starých a nových věcí. Ať už v obývacím pokoji, ložnici nebo v kuchyni, jednotlivé prvky šikovně umístěny v prostoru přinesou nezaměnitelný šarm posledního tisíciletí do vašeho domova.

 

retro-2

 

PO STOPÁCH ČASŮ MINULÝCH

 

Retro obývací pokoj

 

Černo-bílý nábytek a doplňky jsme v 50. letech mohli vidět asi jen z obrazovky televize. Vše kolem bylo v obýváku barevné a vzorované. I dnes se barevná paleta retro stylu pohybuje od petrolejové přes oranžovou až po klasickou lahvově zelenou.


Kromě barev tomuto stylu dodává typický vzhled ještě něco podstatného: geometrické vzory a prvky! Zaoblené stolky ve tvarech trojúhelníku nebo vajíčka, mírně zakřivené kožené koktejlové židle a křesla se staly klasikou. Odvážní si dopřejí sametový čalouněný nábytek, který do domova přinese opravdu něco speciálního.


Co se týče dřevěného nábytku: ať už retro stolek, retro křeslo nebo retro komoda, často postačí jen jeden malý kousek, a éra Beatles bude v obývacím pokoji opět oživena!

Retro3

 

Vědeli ste, že...

 

... vzory pro typický retro styl pocházejí hlavně ze Skandinávie, Itálie a USA. Zejména střízlivý a přímočarý styl skandinávských lidí se formoval v období mezi lety 1950 a 1970. Motto, jaké známe u skandinávského stylu, proto platí i pro retro styl: "Forma následuje funkci."

 

retro-spalna ”Start-up” ”Start-up” ”Start-up”

 

POZDRAV Z LIVERPOOLU

 

Retro ložnice

 

Jaké to asi bylo spát v dobách, kdy dívky snili o Beatles a Elvis ještě otřásal všemi pódii? Na tuto otázku si můžete odpovědět sami - vytvořte si svou vlastní ložnici s nezaměnitelným vkusem minulosti. Doplňte ji obrázky či jinými předměty hudebních a filmových hvězd dávných dob!


Od divokých barev v ložnici ale raději ruce pryč, mohlo by to narušit celou místnost. Textilie s nenápadných designem harmonicky hrají s dřevěnými povrchy nebo tapetami a vytvářejí příjemnou atmosféru pro odpočinek. Drobné grafické vzory nebo geometrické tvary na tkaninách vytvoří perfektní retro vzhled i v ložnici. Takže vše zůstane krásně harmonické a útulné - ideální pro klidný spánek!

retro-kuchyne ”Start-up” ”Start-up”

 

SNÍDEJ JAK KRÁL

 

Retro kuchyň

 

Grilovaný sendvič s arašídovým máslem a banánem. Tak začínal den Elvis Presley v 50. letech. Pro perfektní retro snídaně je ale kromě správného jídla důležité i prostředí, ve kterém se připravuje. S pastelovými barvami a jasně červenými a šachovnicovými vzory vytvoříte dokonalý základ pro retro kuchyni. Chladnička v retro vzhledu ale s nejmodernějším vybavením přinese do vaší retro kuchyně ještě více vibrací. Někde po babičce určitě najdete pravé staré židle nebo jiné kousky. Smíchejte originály minulosti s novými retro kousky a vytvořte tak dokonalou retro atmosféru.


Nicméně, samotný nábytek nestačí, retro musí procházet celým interiérem. Grafické vzory na stěnách zaručeně zvýrazní místnost s křesly a dřevěným nábytkem, spolu vytvoří stylové prostředí. Pokud jde o design podlahy, černá a bílá jsou skutečné trumfy!

retro-doplnky ”Start-up” ”Start-up” ”Start-up”

 

TROCHU KOUZLA OD WARHOLA

 

Retro doplňky

 

Banán, plechovka s rajčatovou polévkou nebo pestrobarevná Marilyn Monroe - s tímto v 60. letech prorazil Andy Warhol. A v dnešní době jsou křiklavé umělecká díla to pravé pro retro trend.


Co se týče doplňků a dekorací, možnosti jsou neomezené. Moderní retro může být divoké, ale i minimalistické. Je na každém z nás, kolik zvolí doplňků hranatých či oblých tvarů, jednobarevné nebo s divokými vzory.

retro_mia