Modrá barva v interiéru

 

 

Modrá v interiéru

 

 

Lidé nemění své bydlení každou chvíli. Tedy, pokud zrovna nejsou milionáři. Většina z nás dělá velké interiérové ​​úpravy pouze párkrát za život. Jednodušší to už ale je se stylem bydlení či vyhráním se s doplňky.

 

Pokud hledáte do vaší domácnosti ideální barvu, která ve vás vyvolá klid, podpoří vaše soustředění a do domu přinese harmonii, víme, jaká by to mohla být. Pokud si myslíte, že to bude barva roku 2020, tušíte správně. Klasická modrá. Oblíbená barva na oblečení, ale v interiéru zastoupena až tak často není. V dnešním článku vám řekneme, jak tuto barvu zakomponovat do domácnosti.

 

Nemusíte nyní vše přemalovat modře a vyměnit celý nábytek. Stačí se řídit heslem 60:30:10. Celkem 60% vašeho prostoru by měla tvořit jedna a tatéž barva. 30% by měla být sekundární barva a zbývajících 10% by mělo být akcentem. To znamená, že tato barva by měla zvýrazňovat všechno ostatní. Paradoxně i když je jí nejméně, člověku udeří častokrát do očí jako první. Je jen na vás, kolik procent věnujete modré. V dnešním článku vám řekneme, s jakými ostatními barvami můžete sladit modrou a jak to bude působit. Vyberte si podle toho, co vás nejvíce vystihuje.

Sedací souprava s modrými interiérovými doplňky

Nadčasovost, modernost a vzdušnost díky modré

Pokud jsou toto ty hlavní atributy, které chcete do svého bydlení dostat, vyberte si k modré jako druhou hlavní barvu šedou. Na první pohled se může zdát, že jde o studenou kombinaci. Ne, pokud to doplníte dřevem, které nikdy nevyjde z módy a navíc celý prostor zútulní.

 

Nadčasový a originální dojem z vašeho interiéru dostanete tak, že si barvu roku 2020 zvolíte na co nejvýraznější kousek. Časy, kdy v interiéru dominovaly na největších kusech neutrální barvy jsou nenávratně pryč. Modrá čalouněná postel nebo sedací souprava budou tou správou volbou. Takový výrazný modrý kousek nábytku již nepotřebuje další těžké barvy.

Výrazné barvy v neutrální laděném interiéru

Příroda a harmonie

Relax, ticho a příroda. Jaké barvy vás napadnou při těchto slovech? Jednoznačně modrá, která představuje vzduch či vodu. Mnohem výraznější je při této představě ale zastoupena zelená. Symbolizuje stromy, louky či pohoří. Musíte nám dát za pravdu, že tato představa uklidňuje. Pokud je toto to, co chcete vyvolat ze svého interiéru, řiďte se přírodou.

 

Jde zde o dvě výrazné barvy, které jsou při stejně zvolené sytosti navíc velmi podobné. Modrá by v tomto případě měla představovat těch pomyslných 30%. Nejvýraznější kousek by měl být neutrální. Sedací souprava v béžové barvě, nebo křeslo v barvě roku a dekorační polštářky v zelené. To nezní špatně, že? Koberec, ve kterém se bude opakovat rozložení těchto barev či jemná botanická tapeta ... Z vašeho domova se rázem stane oáza klidu. Nezapomeňte na rostliny v modrých květináčích.

Výrazná modrá v kombinaci s přírodním materiálem

Interiér s nádechem extravagance a bohatství

Jaká barva se vám spojuje se slovem královská? Zřejmě to bude modrá a není to náhoda. Modrá dokáže v té správné kombinaci působit opravdu vznešeně a extravagantně. Výhodou modré je, že se jako jedna z mála barev hodí na všechny povrchy či látky. Pro nabuzení luxusního dojmu ale vůbec netřeba modrý samet, či drahý nábytek. Stačí pár šikovných tahů.

 

I v obyčejném prostoru dokáží modré závěsy a zlaté doplňky vyvolat pocit blahobytu. Jídelní souprava z porcelánu s modrým zdobením a zlatým příborem jsou pouze třešničkou na dortu. Modrá na stěně a na ní umístěné zrcadlo ve velkolepém rámu. Může být bílý, zlatý nebo stříbrný, při barvě roku 2020 vynikne téměř každá z těchto metalických barev. Luxusní dojem vyvolává I v kombinaci s tmavou modrou, která jde až do černa.

Interiér s nádechem extravagance a bohatství

Hravost, optimismus a dovolená

Modrá je typickou barvou v řecké architektuře. V kombinaci s bílou se zřejmě každému vynoří představa typických řeckých domků. K tomu už jen šum moře a chuť zaplavat si. Vytvořte si tento pocit u vás doma.

 

Barva roku v ložnici vás uklidní. Pokud do záhlaví postele dáte horizontální hrubé pásy modré a bílé, začnete svému bytu psát příběh dovolené.

Hravá a optimistická modrá v interiéru i exteriéru

Pokud jdete předělávat kuchyni, zapomeňte na bílou. Ta už dávno není trendy. In jsou barvy a modré se nemusíte bát ani v tomto případě. Klasická modrá v matném provedení bude mimořádně zajímavá.

 

Barové či jídelní židle zvolte jednoduché, ale zato ve výrazné žluté či červené barvě. Bílé stěny oživte fotografiemi z dovolených v barevných rámech. Nezapomeňte na dekorační polštáře v zajímavém orientálním vzoru. Příborník či komoda ve výrazné barvě, nebo v "sepraném" dřevo dekoru jen podtrhnou tuto pohodovou atmosféru. Pokud do toho zakomponujete pletené koše, o kterých jsme vám psali v minulém článku, prostor tím krásně odlehčíte.

Kombinace žluté a modré barvy v interiéru