Trendy mezi závěsy

 

 

Jaké závěsy se hodí do obývacího pokoje a jaké do ložnice?

 

 

Při zařizování se častokrát inspirujeme fotografiemi v různých časopisech nebo na sociálních sítích. Výjimkou nejsou ani filmy či pořady zabývající se tématem bydlení. Náš zrak se soustředí zejména na velké a výrazné prvky v bydlení. Častokrát ale přehlížíme maličkost, která dodává místnosti styl a vytváří pocit útulnosti. Řeč je o závěsech.

Ty vůbec nepatří do minulosti, jak by se mohlo zdát, právě naopak. Téměř každý designérský návrh interiéru se zaměřuje na to, aby místnost působila vzdušně, prosvětleně a luxusně bez ohledu na to, jaký styl je zvolen. Všechny tyto návrhy mají jedno společné - závěsy.

 

Vybrat si ty správné závěsy není jednoduché. Zvážit třeba nejen barvu a vzor, ​​ale zejména praktické věci jako je stupeň průsvitnosti látky či upevnění nových závěsů. I proto jsme pro vás připravili velkou příručku pro výběr závěsů. Jaké jsou ale trendy v závěsech a jaké si vybrat do jednotlivých místností? Na tuto otázku vám dáme odpověď v dnešním článku.

Trendy závěsy

Trendy v závěsech

V první řadě záleží jaký dojem chcete v dané místnosti vzbudit. Od toho se následně odvíjí jaký způsob uchycení si zvolíte. Viditelné poutka se hodí spíše do vintage stylu, kroužky do skandinávského. K oběma budete potřebovat závěsovou tyč. Pozor ale na její průměr. Pokud bude příliš hrubá, nebude se dát závěs posouvat.

 

Moderní či elegantní dojem naopak vzbudíte díky skrytým poutkům a kolejnicím na závěsy. Ty se umisťují většinou přímo na strop. Kromě závěsových tyčí lze namontovat na vícedrážkovým kolejnici i několik závěsů.

Trendy v závěsech

Tmavé závěsy pro lepší spánek

Ať je ložnice jakkoli krásně zařízená, je třeba si přiznat, že její hlavní funkcí je přinášet člověku odpočinek. K dobrému spánku potřebujeme hlavně dobrou postel, kvalitní matrace a tmu.

 

Tu se ve většině případů snažíme získat pomocí vnějších či vnitřních žaluzií, které brání přechodu ranních slunečních paprsků do místnosti. Samostatné žaluzie na okně ale působí mimořádně chladně a ty vnitřní ani nezajistí dostatečnou tmu.

 

Závěsy do ložnice by měly být buď nepřehledné, které výrazně minimalizují vnější světlo, nebo zatemňovací. Ty kromě nepropustnosti světla izolují i ​​teplo nebo chlad. Ložnici sluší dlouhé a těžké závěsy. Nepotláčajte je do pozadí, ale udělejte z nich dekoraci a přednost. V závislosti na vámi preferovaného stylu zvolte barvu, která se vám líbí. Při vintage sáhněte po tmavě fialové, u skandinávského stylu se podívejte po tmavě hnědé. Pokud chcete oživit celou místnost, vsaďte například na modrou, žlutou nebo hořčičnou, která bude in během celého roku.

Trendy závěsy do ložnice

Závěsy se hodí i do dětského pokoje. Zde však sáhněte po pestrobarevných závěsech, které podpoří kreativitu dítěte. Bát se nemusíte ani vzorovaných závěsů. Doporučujeme však zejména při menších dětech z bezpečnostních důvodů zvolit závěsy, které jsou pouze o pár centimetrů delší než je parapetní deska.

Tipy pro váš obývací pokoj

Při samotném výběru si je třeba odpovědět na otázku, zda je váš obývací pokoj nasměrován do ulice a zda potřebujete zabránit zvědavým pohledům sousedů. Pokud ne, závěsy zde budou plnit vysloveně pouze dekorační funkci. Trendem je v těchto prostorech vrstvit. Potřebujete na to dvě tyče nebo vícedrážkovou kolejničku. V pozadí bude dlouhá bílá záclona a sekundovat jí budou krásné a výrazné závěsy.

 

V tomto případě se nebojte výrazných barevných kombinací. Bledému interiéru klidně dopřejte výrazné modré či zelené závěsy. Minimalistickému zařízení se mimořádně hodí osvěžující žlutá. Nebojte se ani vícebarevných závěsů s geometrickými vzory. Místnost získá na dynamice a dostane úplně jiný nádech. O slovo se hlásí i závěsy ze lnu, které působí vysloveně naturálním dojmem. Věděli jste, že i díky závěsům se tlumí hluk v místnosti? Proto jsou do obývacího pokoje přímo žádoucí.

Jaké závěsy vybrat do obývacího pokoje?

Pozor na závěsy v kuchyni

V žádném případě neumisťujte závěsy do blízkosti trouby či jiných spotřebičů. Dalším z důvodů, které říkají NE závěsům v kuchyni je i to, že budou zachycovat pachy a výpary z vaření. Co dělat ale v případě, že máte spojený prostor a toužíte po závěsech? Nuže, připravit se na jejich častější praní a zvolit spíše závěsy z polyesterových tkanin.

 

Pokud bydlíte v menším bytě - garsonce, zvolte vzdušné a lehké závěsy, které nezatíží prostor. I když se to možná nezdá a všude se můžete dočíst o tom, že malý prostor potřebuje mít bledé barvy, při závěsech to neplatí. Garsonky si přímo žádají výraznější závěsy. Pokud potřebujete okno opticky rozšířit, sáhněte po závěsech s vodorovnými proužky.

Zátiší na terase

Závěsy se dají využít i jinak než jen před okna. V posledních letech se můžeme setkat s trendem, který poukazuje na umístění závěsů na terasách. Jednoduše je stačí připevnit na nosné sloupy a stáhnout uprostřed. Pokud se vám to líbí, rozhodněte se ale pro bílou barvu. Navodí to přímo dovolenkovou atmosféru.

 

Malý tip: Závěsy se dají využít i jako kreativní předělení místnosti.

 

My v Möbelix vám nabízíme široký výběr kvalitních závěsů do každé místnosti. Přijďte se o tom přesvědčit do naší prodejny nebo si vyberte své nové závěsy u nás na e-shopu.

Závěsy na terase