Zatemňovací závěsy

accessibility.listing.screenReader.filterbar

23 produktů

23 produktů
Zobrazeno 23 z 23 výrobků

Zatemňovací závěsy

Svítí vám slunce přímo na stůl, počítač nebo do postele a vyrušuje vás? Sluneční paprsky dokáží přinést dobrou náladu, ale mnohdy mohou překážet. Platí to zejména tehdy, když si chce člověk odpočinout nebo se na něco soustředit. K boji proti horku a silnému slunečnímu záření můžete v domácnosti využít dvě možnosti. První jsou klasické pevné žaluzie. Druhá, mnohem efektivnější a stylovější alternativa, je ve formě zatemňovacích závěsů. Prohlédněte si širokou nabídku Möbelix.cz a vyberte si moderní a nadčasový textil.

Barevné provedení dle vašeho vkusu

Výhodou zatemňovacích závěsů je to, že na rozdíl od záclon nejsou průhledné. Zpravidla jsou vyrobeny z těžké látky v krásné syté barvě. Díky ní se ze závěsů stává nejen praktický kousek, ale také moderní doplněk. Zvolit si můžete tmavá provedení, jako například šedá, olivově zelená, bordó nebo fialová. Takové modely jsou nejlepší do větších domácností, kde opticky prostor nezmenší. Do malých příbytků vybírejte světlejší alternativy, například bílou, béžovou, pastelovou růžovou nebo světle modrou. Pravdou ovšem je, že nejde jen o samotné barevné provedení. Některé závěsy disponují také vzory nebo jinými propracovanými detaily. Díky nim umí okolí okna zvýraznit a dodat mu na stylovosti.

Způsob zavěšení dokáže ovlivnit design

Když si závěs koupíte, musíte ho nějakým způsobem zavěsit. Moderní závěsy mají několik možností, jak je upevnit na garnýž nebo tyč. Obvykle se setkáte s:
  • Kroužky – kovové kroužky jsou zabudovány přímo v závěsu, čímž doplňují jeho celkový vzhled. Po koupi jen závěs natáhnete na tyč a můžete používat.
  • Kombinovanou páskou – kovové kroužky jsou zabudovány přímo v závěsu, čímž doplňují jeho celkový vzhled. Po koupi jen závěs natáhnete na tyč a můžete používat.
  • Viditelnými poutky – závěs pomocí našitých poutek zavěsíte na tyč a následně používáte. Takový model lze používat i na kolejnici spolu s jezdci.
  • Skrytými poutky– někdy objevíte i závěsy se skrytými poutky. Jejich výhodou je, že žádným způsobem neovlivňují design závěsu.

Zvolte také praktické příslušenství

Na závěs budete potřebovat ještě jedno důležité příslušenství. Je jím tyč nebo garnýž na zavěšení. Vybírejte si ji podle toho, jaký způsob zavěšení má váš textil. V některých případech budete potřebovat i jezdce, a to zejména u kombinované pásky. Umožní vám se závěsem pohybovat. Prohlédněte si širokou nabídku Möbelix.cz a vyberte si moderní a praktický závěs do své domácnosti.
Tip od prodejce
Pozor na průměr tyče
Pokud jste si vybrali závěsy s kovovými kroužky, dávejte si pozor na průměr tyče nebo garnýže. Pokud by byl příliš velký, textil by se nemusel dobře posouvat, případně byste jej na tyč nemohli vůbec zavěsit.
 
Mobelix-poradca-cz.png

Objednejte si zatemňovací závěsy a vytvořte si útulný domov pomocí Möbelix.cz

Vytvořte si tu pravou domácí atmosféru pomocí zatemňovacích závěsů od Möbelix.cz a užívejte si útulný domov. Nakupujte všechny produkty online a užívejte si dodání až ke vchodovým dveřím nebo nás přijďte navštívit.