Talíře

accessibility.listing.screenReader.filterbar

133 produktů

133 produktů
Zobrazeno 60 z 133 výrobků

Talíře

Jen málokdo si umí představit fungování v domácnosti bez talířů. Díky nim můžete efektně servírovat jídlo a konzumovat jej. Kromě toho jsou talíře také stylovými dekoracemi nejedné jídelny a kuchyně. Můžete je vystavit na polici, regál či do vitríny. Vyberte si z široké nabídky Möbelix.cz a povyšte své kulinářské umění.

Typy talířů

Když si vybíráte talíře, zpravidla se setkáte s několika základními typy, a to:
  • Hluboké talíře – určené k servírování a konzumování polévek, případně jiných tekutých pokrmů. Mohou, ale nemusí mít masivní a efektní okraj. Některé na první pohled vypadají jako velké misky.
  • Mělké talíře – univerzální talíře vhodné ke konzumování různých pokrmů s omáčkou nebo bez. Obvykle mají kulatý tvar, ale setkat se můžete i s oválem nebo asymetrií.
  • Dezertní talíře – vhodné k podávání dezertů nebo předkrmů. Mohou také sloužit jako odkládací talíř na kosti z jídla nebo na odložení použitého ubrousku. Jsou o něco menší než mělké.
  • Talíře na těstoviny a pizzu – talíře na pizzu jsou známé svým větším průměrem. Jedná se o specifický typ mělkých talířů. Talíře na těstoviny jsou zase hluboké. Na rozdíl od klasických jsou ovšem mnohem masivnější a větší.
  • Servírovací talíře – do domácnosti si můžete zvolit také speciální talíře pro servírování pokrmů. Tento typ je zajímavý tím, že má zpravidla asymetrický nebo velmi netradiční tvar.

Design talířů ovlivní vzhled stolu

Toužíte po krásně prostřeném stole a chcete, aby talíře představovaly nejen praktický, ale také designový prvek? V tom případě se zaměřte na jejich barevnou kombinaci. Už dávno neplatí, že všechny talíře musí být ve stejné barvě. Když si vyberete odstíny, které budou spolu ladit, máte vyhráno. Výborně vypadají pastelové odstíny nebo sytě tmavé barvy, jako modrá, fialová a černá. Vzhled stolu však neovlivňuje jen barva, ale také tvar. Na něm si můžete dobře vyhrát zejména u servírovacích modelů. Najdete je ve čtvercovém, obdélníkovém i atypickém tvaru přitahujícím pozornost.

Vyberte si stylové příslušenství

K pěkným talířům nezapomeňte vybrat také stylové a nadčasové příslušenství. Samozřejmostí jsou příbory v klasickém stříbrném nebo méně tradičním černém či zlatém provedení. Stůl následně doplňte pěknými podšálky, zajímavě tvarovanými dřevěnými prkny, šálky, sklenicemi a vázami s čerstvými květy. Možností v jídelně a kuchyni je nespočet. Pohrajte si s barvami, tvary i vzory a prostřete stůl, u kterého se budete cítit dobře nejen vy, ale také vaši hosté.
Tip od prodejce
Nebojte se barev a vzorů
Pokud nechcete jednobarevné talíře, poohlédněte se po různých detailech nebo úpravách. Mohou to být například metalické pásky nebo květinové vzory.
Mobelix-poradca-cz.png

Talíře od Möbelix.cz: Vkročte do světa stylu a designu

Vyměňte své staré kousky za nové a moderní z nabídky Möbelix.cz a těšte se z nadčasového designu. Svůj nový domov si můžete vybrat online na eshopu nebo přímo v kamenné prodejně.