Sklenice

accessibility.listing.screenReader.filterbar

70 produktů

70 produktů
Zobrazeno 60 z 70 výrobků

Sklenice

Ne každý to ví, ale podcenění výběru správného skla může způsobit, že si dobrý drink, limonádu nebo víno neužijete tak, jak byste měli. Na trhu se přitom setkáte s množstvím různých sklenic. Každý je určen pro něco jiného. Výběr podléhá nejen vašemu vkusu, ale také tomu, co ze sklenic chcete pít. Nahlédněte do nabídky Möbelix.cz a doplňte svou sbírku sklenic o moderní a nadčasové kousky.

Sklenice na víno a sekt

Sklenice na víno a sekt jsou charakteristické tím, že jsou zpravidla vyrobeny z tenkého skla a mají vyšší stopku. Výběr jejich tvaru a velikosti se odvíjí zejména od toho, jaké víno plánujete pít:
  • Sklenice na červené víno – na syté červené víno jsou určeny širší sklenice, které umožňují, aby se vůně a chuť dokázaly rozvinout. Takové sklenice mají kromě praktických funkcí také designovou funkci. Vypadají elegantně a dokáží zkrášlit každý jeden stůl.
  • Sklenice na bílé víno – tento typ vína se nalévá do středně širokých sklenic známých i pod názvem flétny. Takové modely poskytují dostatek kyslíku na provzdušnění, ale ne v takovém množství jako sklenice na červené víno. Pokud máte doma mladší a lehčí vína, klidně je nalévejte do sklenic určených na sekt.
  • Sklenice na sekt – vzhledem k tomu, že sekt patří do kategorie šumivých vín, nalévá se do úzkých vysokých sklenic, které zaručí, že nápoj ani po delší době neztratí bublinky.
Sklenice na víno si můžete pořídit samostatně nebo v sadě. Některé soupravy dokonce disponují také stylovou karafou.
 

Sklenice na dražší alkohol

Když chcete servírovat dražší alkohol, jako například brandy nebo whisky, pořiďte si kvalitní sklenice. Modely, které jsou určeny pro tento nápoj se nazývají rock. Jsou charakteristické tím, že nedisponují stopkou, ale vyznačují se hrubším dnem a silnostěným provedením. Celý design je obvykle doplněn o zajímavé gravírování nebo jinou úpravu. Pořídit si je můžete samostatně, případně v soupravě spolu s karafou.

Sklenice na míchané drinky, vodu i limonádu

V domácnosti by vám neměly chybět ani univerzální sklenice na vodu, limonádu nebo míchané drinky. Obvykle je naleznete v silnostěnném provedení. Jsou vyšší, takže se do nich vejde více nápoje, proto se z nich dobře pije. Mohou být hladké nebo upravené gravírováním. Kromě jednoduchého designu si můžete pořídit i různá provedení s barevným detailem, víkem nebo pestrobarevným brčkem, které si zamilují zejména nejmladší členové rodiny. Vyberte si moderní sklenice z nabídky Möbelix.cz a servírujte svým hostům nápoje jako profesionál.
Tip od prodejce
Elegantní karafa pro ještě větší požitek
Abyste podávání vína pozvedli o úroveň výš, pořiďte si elegantní karafu. Krásně doplní stůl a přitom poslouží k dekantaci, čili provzdušnění vína. Nalévejte však do ní jen červená nebo bílá vína, ne šumivá.
Mobelix-poradca-cz.png

Objednejte si sklenice a vytvořte si útulný domov pomocí Möbelix.cz

Vytvořte si tu pravou domácí atmosféru pomocí sklenic od Möbelix.cz a užívejte si útulný domov. Nakupujte všechny produkty online a užívejte si dodání až ke vchodovým dveřím nebo nás přijďte navštívit na prodejnu.