Potravinové skříňky s výsuvem

(7 produktů)

Skvělý úložný prostor v lékárenské skříňce

V dnešní době najdete lékárenské skříňky v kuchyni, jak však napovídá samotný název, pochází tento druh skříněk z lékárny. Lékárenské skříňky jsou absolutním zázrakem z hlediska prostoru, do nichž se už neukládají jen farmaceutické prostředky, jako jsou léky a podobně. V případě lékárenské skříňky jde o vytahovací police, kdy se dá jedním tahem vysunout více zásuvek, resp. přihrádek. Využije se přitom i ten nejmenší koutek.

Výhody lékárenských skříněk

Nezáleží na tom, zda plánujete novou kuchyni nebo chcete přestavět tu současnou tak, aby byla praktičtější: lékárenské skříňky by neměly chybět v žádné moderní kuchyni. Poskytují totiž rozhodující výhody:


lepší přehled ve vaší kuchyni,
jsou optimální do malých kuchyní a výklenků,
praktický úložný prostor,
možnost nahlížení z obou stran,
uložení kuchyňského příslušenství na dosah ruky,
jedním pohledem vidíte, které zásoby jsou stále dostupné,
ideální pro úzké mezery.

Funkční a praktické lékárenské skříňky

Co se dá uložit do lékárenské skříňky?

Jsou nejen praktické, ale navíc účelně doplňují vaše kuchyňské zařízení: proto najdete lékárenské skříňky ve většině moderních kuchyní. Různorodé modely vykouzlí velmi mnoho úložného prostoru i z toho nejmenšího kuchyňského koutu a poskytnou místo pro různé drobnosti. Konzervy, koření, bylinky, med, zrnková káva, kakaový prášek, sůl, ocet, olej, těstoviny, mouka, cukr, pečivo nebo čaj do nich lze uložit stejně dobře jako kuchařské knihy, malé hrnce či karafy na vodu. Své lékárenské skříňky proto můžete vybavit individuálně tak, jak to máte rádi.

Ideální rozměry lékárenských skříněk

Lékárenské skříňky jsou dostupné v nejrůznějších vyhotoveních a velikostech, takže jsou vhodné téměř do všech kuchyní. Jen vy sami rozhodnete o tom, jaké rozměry jsou pro vás ideální. Pokud máte ve své kuchyni dost místa, měli byste si rozhodně naplánovat minimálně jednu lékárenskou skříňku. Právě pro rodiny poskytuje tento druh kuchyňského nábytku o něco více místa než jiné modely.

Jak vysoké jsou lékárenské skříňky?

Výška lékárenských skříněk se nedá paušalizovat – musí se totiž individuálně přizpůsobit vaší kuchyni, resp. výšce vaší místnosti. Samozřejmě platí: čím vyšší je taková skříňka, tým více se dá do ní uložit. Nejběžnější výška je 200 cm, přičemž zde nelze mluvit o standardním rozměru. Vaše kuchyňské potřeby se však vejdou i do nižší lékárenské skříňky.

Jak široké jsou lékárenské skříňky?

Většina lékárenských skříněk má šířku 30 cm. Pokud vám v kuchyni zůstane trochu místa a budete chtít ideálně využít případné výklenky, jsou lékárenské skříňky perfektním řešením. Díky tomu získáte i na nejužším místě maximální úložný prostor.

Jak hluboké jsou lékárenské skříňky?

Lékárenské skříňky jsou dostupné v nejrůznějších výškách, hloubkách a šířkách. Právě u vestavěných a plánovaných kuchyní můžete svůj nábytek kompletně naplánovat podle vlastních přání a potřeb. V Möbelixu přitom najdete bohatý výběr!

Lékárenské skříňky: design a styl

Díky úzkým rozměrům a atraktivnímu vzhledu zapadnou lékárenské skříňky do každého stylu. Vysoké nebo polovysoké skříňky, matné nebo s vysokým leskem, bílé nebo barevné, moderní, jednoduché nebo rustikální – výhodné lékárenské skříňky nejdete pro každý vkus a každý rozpočet. Kromě toho propůjčíte domácnosti eleganci a útulnost – podle toho, pro jaký barevný odstín a povrch se rozhodnete.


V případě čel s vysokým leskem je však třeba pamatovat na následující: zejména děti rády zanechávají otisky prstů nebo mastné skvrny na citlivých čelech s vysokým leskem. I ta se dají samozřejmě jednoduše očistit – nikdy byste však neměli sáhnout po utěrkách z mikrovlákna, protože ty zanechávají na plochách na delší dobu malé škrábance. Namísto toho použijte bavlněnou utěrku, navlhčete ji a utřete jí čela. Většinou nebudete potřebovat ani čisticí prostředek. Nakonec vše vytřete dosucha utěrkou na nádobí a bílé čelo s vysokým leskem opět zazáří!


Plánování kuchyně v Möbelixu

Řekněte už dnes své „ano“ místu navíc a pořádku ve své vysněné kuchyni a vsaďte na inteligentní systémy úložného prostoru od Möbelixu! Své nové lékárenské skříňky si můžete zakoupit online nebo si dohodněte setkání se svým expertem na kuchyně Möbelix, který spolu s vámi naplánuje vaši kuchyni podle rozměrů, resp. vám poradí se všemi otázkami týkajícími se lékárenských skříněk a jiného kuchyňského nábytku. Dohodněte si už dnes konzultační setkání ve své pobočce Möbelix nebo využijte online kuchyňský plánovač 3D!


Kuchyňské skřínky a sektorové kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie