zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-img-uvodny

 

 

Židle do každé místnosti

 

 

Pohodlí je to, co se nám spojuje s každým příjemným prostorem, našim domovem obzvlášť. S tím souvisí zejména pohodlné sezení. Židle patří k neodmyslitelné součásti zařízení našich bytů. Tento kousek nábytku by měl být do každé místnosti vybrán zejména s ohledem na účel. Jinou si přece vybereme do našeho home office a jiný kousek za jídelní stůl. Židle v různých podobách se vyskytují i ​​v ložnici například u kosmetického stolku.  Najít je můžeme i v koupelně jako odkládací prostor, nebo v předsíni.

 

Představte si, kolik židlí byste si museli vybrat, aby byla každá jiná a splňovala to, co po ní chcete. I vám se vynořuje hrůzostrašná představa? V dnešním článku vám pomůžeme zorientovat se v židlích podle pokojů. Pozor, některé se dají použít i do více místností a mohou tak posloužit nejen svou funkcí, ale i jako pěkný bytový doplněk, který vás jen tak neomrzí.

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser2-img

Židle do jídelny

To, jakou židli zvolit do jídelny, nemusí tak zcela záviset na stylu, jaký preferujete. Správně zvolená židle se může stát jedinečným kouskem, který ozvláštní prostor. Vycházejme z toho, že máte obývací pokoj spojený s kuchyní a s jídelnou. Pokud vašemu interiéru dominují zemité a neutrální barvy jako je bílá, béžová, šedá, či černá, židle do jídelny by měly být barevné. Barvy patří k nejžhavějším trendům v interiéru a nezáleží na tom, zda budou žluté, červené nebo modré. Barvy můžete dokonce kombinovat a v případě 4 židlí, může být jedna zcela jiné barvy než ty ostatní. Ba co víc, nejen, že může, přímo se to podle nejnovějších trendů žádá!

 

V tvarech je nejžádanější model, který se mnohým podobá "rybářskému  křeslu". Mohou za to zejména nožičky, které jsou častokrát překřížené. Upusťte od plastu a zvolte raději takové kousky, které jsou látkové a měkké. Jeden z nejvýraznějších trendů jsou zaoblené tvary, židle nevyjímaje. Cílem oblých věcí je zjemnit moderní a často chladné prostory.

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser4-img

To, co se ale vrací do módy jsou jednoduché dřevěné židle. Svou univerzálností vyniknou v každém prostoru. Dřevo navíc dodá vaší domácnosti potřebnou útulnost. Doplnit je můžete pěknými barevnými podsedáky. Pro pocit luxusu zvolte namísto podsedáku kožešinu. Pro ještě větší šmrnc, umístěte na jednu stranu stolu dřevěnou lavici a na druhou stranu tyto jednoduché židle. Z vaší jídelny se téměř okamžitě stane ohnisko prostoru, kam si s radostí zasedne celá rodina. Pozor ale v případě návštěvy. Když se usadí na kvalitní židle ve vaší jídelně, nebudou zřejmě vědět, kdy odejít :)

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser6-img

Židle do ložnice

Časy, kdy židle patřila pouze do jídelny jsou dávno pryč. Židle v ložnici může sloužit jako kousek, na který si položíte oblečení, které si chcete na další den obléct. Vedle postele může židle zároveň sloužit jako náhrada nočního stolku, kam si odložíte knihu, či mobil. Vhodným výběrem židle také doplníte kosmetický koutek, nebo zkrátka na ni pouze odložíte přehoz z postele. Koneckonců, na všechno z výše zmíněného vám stačí jedna a ta stejná židle. Jaká by měla tato židle do ložnice být?

 

Nižší než ta, kterou si dáte do jídelny. Zároveň může působit robustněji, čímž by navozovala dojem pohodlí.

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser7-img
zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser8-img

Velmi zajímavě působí takzvané patchworkové židle. Jde o látkovou židli, přičemž daná látka působí, jakoby byla sešita z více kousků. Výbornou volbou bude i samet, který dodá ložnici punc exkluzivity. O něm jsme vám psali minule v článku, ve kterém jste se mohli dozvědět, jak působí jednotlivé textilie v interiéru. I v tomto případě bychom upustili od plastu, který by v ložnici mohl působit příliš chladně a levně.

Židle v koupelně

Nesmysl? Ale kdeže! Pokud vám to prostor umožňuje, umístěte židli i do koupelny. Jde dokonce o jeden z nejnovějších trendů. Židle zde slouží výhradně na odložení věcí, které si jinak mnozí pokládají na pračku nebo si je pouze zavěsí na věšák, či na samolepící háček na stěně. Také na židli můžete uložit několik ručníků, které se vám v případě potřebyhodí. A teď pozor. V žádném případě nezvolte čalouněnou židli, ale vsaďte výhradně na plast, kov, nebo dřevo.

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser10-img

Židle v předsíni

Předsíň patří k tomu prvnímu, což při vstupu uvidíte. Zároveň je to poslední místnost, ve které se nacházíte před opuštěním vašeho bytu. Židle v předsíni má sloužit zejména na pohodlné obouvání si bot. Všichni ale víme, že když přijdeme domů po náročném dni, poslední co chceme je uklidit a uložit si věci tam, kam patří. V tomto případě vás také zachrání židle, na kterou si můžete odložit kabelku, tašku od notebooku nebo si na ni přehodit svetr. Nezapomeňte si je ale později uložit, protože řád je přece základem.

 

Židle v předsíni by měla být originální a téměř okamžitě by měla přitahovat zrak každého, kdo vstoupí do předsíně. I v tomto případě doporučujeme vsadit na kontrastní materiály a barvy. Co řeknete na výběr židlí do vaší předsíně z našeho e-shopu? Jsou jedinečné, barevné a absolutně trendy!

zidle-do-kazde-mistnosti_cont_CZ-teaser12-img