Změňte vaše bydlení jen díky domácím textiliím

 

 

Správný výběr textilií pro pocit luxusu a útulnosti u vás doma

 

Snad neexistuje člověk, který by se doma nechtěl cítit pohodlně. Také věříme, že každý z nás chce, aby byl jeho domov harmonický, útulný a udělal dobrý dojem na každého, kdo ho navštíví. Víte, co u vás doma za žádných okolností nesmí chybět?

 

Ne, nejsou to drahé kusy nábytku a nemusíte kvůli tomu ani malovat nebo měnit dispozice. To, co dokáže zcela změnit váš domov, jsou textilie.

Barva

Barvou roku je klasická modrá. Tato barva pomáhá při soustředění a zároveň v nás vyvolává pocit klidu. Není divu, že designéři se snaží přizpůsobit trendům a do popředí tlačí právě textilie v této barvě.

 

Modrá se dá zakomponovat opravdu stylově. Stačí, abyste k ní přidali bílou a červenou barvu, vytáhli suvenýry z dovolených a váš domov bude rázem dýchat středomořským vánkem a vzpomínkami.

 

K modré přidejte šedou nebo mentolovou barvu a vytvoříte nadčasovou kombinaci, která neomrzí. Zkuste dát k modré stříbrné doplňky a váš domov se hned zchladí. V kombinaci se zlatou bude naopak působit mimořádně luxusně.

 

Kromě klasické modré jsou ale v kurzu i syté barvy jako je výrazná růžová, žlutá, nebo smaragdová. Něžněji působí jejich pastelové odstíny. Množství takto barevných polštářků dokáže rozveselit obývací pokoj i ložnici.

Modré textilie pro pocit klidu

Nejvíce však barvě roku konkuruje tmavě zelená. Ta byla in zejména v minulém roce, lidé si ji však absolutně zamilovali. I proto je tmavě zelená jednou z nejpoužívanějších barev do dnes.

 

V kombinaci s přírodními materiály jako je juta nebo mořská tráva, tvoří skvělý tandem moderního interiéru. Zkuste sladit textilie jako jsou polštáře, přikrývky a závěsy v obývacím pokoji nebo v ložnici do tmavě zelena, a nebudete potřebovat už žádné další doplňky. Pozor ale, abyste to nepřehnali obzvláště v tmavých místnostech. Ve větších prostorách působí zelená luxusně a rozumí si se zlatou. V menších pokojích se kvůli množství zelené můžete cítit jako ztraceni v temném lese.

Vzor

Pokud chcete kombinovat několik výrazných barev, ideální je zvolit jednobarevný vzor. Pokud ale chcete zvolit nějaký vzor, ​​je vhodné vědět, jak působí. Kostky upoutají pozornost, pásky opticky prodlouží nebo rozšíří. Tečky jsou hravé a květinový vzor působí útulně a jarně. Vše záleží od daného prostoru a stylu, který preferujete. Do moderního prostoru se hodí abstraktní vzory, do vintage spíše lidové.

 

Pokud chcete do svého příbytku vpustit jaro a množství pozitivní energie, doporučujeme vsadit na žlutou. Například, jednobarevná povlečení ve žluté barvě a malé dekorační polštářky v botanickém vzoru působí mimořádně svěže. Žlutá se šedou ve formě geometrických tvarů působí hravě a moderně zároveň. Je pouze na vás, co si zvolíte.

 

Tuto kombinaci barev a vzorů dejte pak i do ostatních částí bytu. Vzájemné kombinace vzorů se rozhodně nemusíte bát. Kombinujte však ty ze stejného soudku. To znamená geometrické (pásky a tečky), botanické (květiny a lístky) nebo abstraktní zvlášť. Výrazné a živé (ananas) s jednobarevnými a podobně.

Nebojte se kombinace vzorů na domácích textiliích

Počet barev na textiliích

V ložnici udržujte dva, nanejvýš tři barevné odstíny textilií. Díky tomu bude prostor působit komfortněji a nepřekombinovaně. Totéž platí iv případě obývacího pokoje.

 

Naopak, v koupelně použijte tolik barev ručníků, kolik je členů v domácnosti. Díky tomu bude mít každý svůj ručník a navzájem si je nespletete. Počet těchto barev můžete potom zopakovat například na chodbě v případě přezůvek, na terase nebo balkoně v podobě polštářků nebo barevných květináčů.

Počet barev na textiliích omezte na maximálně 3

Materiál

Jaký efekt chcete ve svém bydlení docílit? Není žádným tajemstvím, že lesklé materiály navozují nádech luxusu. Jde především o satén a samet, který v kombinaci se sytými tmavými barvami působí přímo královsky. Mezi takové barvy patří vínová, modrá nebo smaragdová. Vedle nešlápnete ani se zlatými a stříbrnými textilními doplňky, především dekoračními polštářky nebo třeba originálním stínítkem na lampě.

 

Pokud sáhnete po přírodních materiálech jako je bavlna nebo len, podpoříte pocit čistoty. Takové materiály se hodí do skandinávského stylu. Vlna, nebo kožešina jsou vhodné pro vytvoření útulného bydlení. Velké a hrubě pletené nebo jiné pletené textilie prozatím odložte, působí těžce a hodí se spíše na zimu.

luxus-a-pocit-utulnosti-u-vas-doma-takto-to-docilite_cont_CZ-teaser10-img

Podívejte se na nabídku textilií, kterou máme připravenou u nás v e-shopu. Rozdělili jsme je pro vás podle jednotlivých místností. Pokud se vám cokoliv zalíbí, jednoduše si to objednejte z pohodlí domova.