tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-img-uvodny

 

 

Tipy a triky pro nezapomenutelné jarní grilování

 

 

Aktuální slunečné počasí mimořádně přeje tomu, abyste již otevřeli grilovací sezónu. Vůně grilovaného masíčka, zeleniny, pohár vína a příjemná společnost patří k nedílné součásti našich životů. Pro mnohé je grilování symbolem jara stejně, jako například kvetoucí stromy.

 

Nezáleží na tom, zda máte k dispozici velkou zahradu, nebo si chcete něco chutného připravit pod zub na ohništi v přírodě. Udělat si výbornou a nezapomenutelnou grilovací párty je možné téměř za jakýchkoliv podmínek.

 

Podívejte se spolu s námi na 5 důležitých věcí, které zajistí, že vašemugrilování nebude nic chybět.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser2-img

Volba vhodného grilu

Máte již gril nebo pouze pošilháváte po novém? V případě, že již gril doma máte a jste s ním spokojeni, nezapomeňte ho pořádně vyčistit a připravit na další grilovací sezónu. Pokud uvažujete nad novým grilem, rozhodněte se, jaký typ zvolíte. Na výběr většinou bývá gril na dřevěné uhlí, nebo ten elektrický, či plynový. Rozdíl mezi nimi je jako již správně tušíte v palivu.

 

Elektrický gril je vhodný pro každého, kdo má zimní zahradu nebo si je vědom toho, že by kouř z grilování mohl překážet sousedům. Pokud tedy bydlíte v bytě a máte větší balkon, či terasu, rozhodnutí je zřejmě jasné. Je třeba ale počítat s tím, že při elektrickém grilu se vytrácí kouzlo toho pravéhogrilování.

 

Výhodou plynového grilu je zejména jeho levný provoz. Je vhodný pro každého, komu se nechce udržovat v grilu správnou teplotu a zároveň mu nebude chybět typická vůně grilovaného jídla. Stačí ho zapnout a příprava chutných pokrmů může začít.

 

Pokud vám ale nevadí otevřený oheň, máte rádi praskání dřeva a vůně z grilování patří podle vás k samozřejmosti, volba je jednoznačná. V takovém případě sáhněte po grilu na dřevěné uhlí, či brikety. Takový gril najdete i v našem e-shopu.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser4-img

Pořídit si gril je také díky těmto informacím velmi jednoduché. Grilovací sezóna se tak může začít co nevidět. Nezapomeňte ale na různé doplňky jako jsou grilovací příbor, či podložku pod gril. Před samotnýmgrilováním si v případě, že jste zvolili gril na dřevěné uhlí zkontrolujte, zda máte zapalovač a brikety. Bez nich by to moc nešlo. :-)

 

Pokud bydlíte v bytě a nemáte kde umístit takový gril, nezoufejte. Stačí, když si vyhlédnete volné ohniště a pořídíte si k tomu například jednorázový gril, či hole grily. Zajímavou alternativou je i miska na ohniště.

Grilování je o chuti i vizuálu

Víte o tom, že jídlo nám musí chutnat i vizuálně? Výborně připravené jídlo na grilu je třeba i na něco naservírovat. Vsadíme se, že grilování patří k neodmyslitelným činnostem během jara a léta. Někdy se může stát, že se při grilování sem-tam talíř rozbije nebo pošodí a podobně jsou na tom i sklenice. Vyhraďte si proto na to speciální talířovou sadu. Jelikož je jaro a venku se to hýří barvami, i my vám doporučujeme pestrobarevnou talířovou sadu, která jen umocní pohodu, kterou právě prožíváte. Psst ... pokud se vám občas po grilování nechce mýt nádobí, sáhněte po papírových talířích.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser6-img
tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser7-img

K talířové sadě umíte doladit i různé ozdobné skleničky nebo kelímky s hravým motivem, či jiné dekorace. Nezapomeňte na stojan s ubrousky. Při grilovačce ho velmi oceníte. Pěkně bude působit i váza, do které dáte čerstvé květiny z vaší zahrádky.

Zahradní sezení

Máte již vybrané zahradní sezení? V našem blogu jsme se tomuto tématu věnovali hned v několika článcích. V nich jste se mohli dozvědět, jak si vybrat zahradní sezení podle velikosti vašeho prostoru, ale i to, jaké jsou aktuální trendy. Pokud toužíte po změně, dopřejte si radost v podobě nového zahradního sezení. S ním budete chtít grilovat a obědvat, či večeřet téměř neustále právě na zahradě, či terase.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser9-img

Topná tělesa

Slunečné dny a narůstající denní teplota působí po zimě jako balzám na duši. Třeba ale uznat, že večer během jara bývá ještě chladný. Aby to neubralo na atmosféře a vy jste nemuseli ukončit grilování v nejlepším, zajistěte si venkovní topná tělesa. Je pouze na vás, zda upřednostníte krb, nebo terasový ohřívač.

 

Kromě funkčnosti, která se tu nedá zpochybnit a kterou ocení zřejmě každý, jde io krásný a moderní doplněk, který by vám neměl chybět. Po ruce mějte ale i měkké deky, do kterých se můžete zachumlat.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelnou-jarni-grilovacku_cont_CZ-teaser10-img

Večerní osvětlení

 

Pokud si nedáte k večeři rybu, při které je třeba dávat pozor na kostičky, zvolte tlumenější a intimnější venkovní osvětlení. To dokáže přímo hotové zázraky a vykouzlí útulnou atmosféru na počkání.

 

Mezi takové typy osvětlení patří například ozdobná lucernička. Doporučujeme vám do ní zvolit elektrickou svíčku. Přece jen, je bezpečnější, než ta klasická.

 

Absolutně trendy a přímo fotogenicky působí ale i různé světelné řetězy. Ty můžete umístit přes střed stolu, na zábradlí, do koruny stromu, nebo například do velké průsvitné vázy. Wow-efekt zaručen!

 

Vše potřebné na grilování naleznete na našem webu v kategorii s názvem Grilování.

tipy-a-triky-pro-nezapomenutelne-jarni-grilovani_cont_CZ-teaser12-img