minimalisticka-zahrada_cont_CZ-uvodny-img

 

 

Minimalistická zahrada

 

I vás nadchl minimalismus v bydlení? Přiznáváme, že tento styl není pro každého a předělat si interiér do minimalistické podoby dá také zabrat. Přesto zažívá minimalismus v domácnostech poslední roky boom. Není divu. Minimalismus je reakcí na uspěchaný život a vyznačuje se tím, že je založen na co nejmenším počtu prvků v bydlení. Jinými slovy - "zbytečnosti" jdou stranou.

 

Minimalistický styl připadá někomu chladný, strohý a neosobní. Jeho zastánce by ale mohl namítat a říct, že minimalismus je zejména o čistotě, praktičnosti a kvalitních prvcích. V domě, který je zařízen minimalisticky nenajdete suvenýry z dovolené, pletené deku od babičky a už vůbec ne kreaci barev. Najdete tam už do očí bijící kvalitní nábytek, prosvětlený prostor, čistotu a zároveň budete mít pocit, že všechno má své místo.

 

Nejen pro lidi, kteří vyznávají tento styl, jsme si připravili článek o tom, jak by měla vypadat i minimalistická zahrada. Ta je vhodná pro každého, kdo chce ze zahrady vytěžit maximum a její krásu založit na samotné přírodě. Pohodlně se usaďte a pojďte s námi plánovat, reorganizovat a představovat si zahrádku v minimalistickém stylu.

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser2-img

Minimalistická zahrada začíná od podlahy

Myslíme to samozřejmě obrazně. Základem minimalistické zahrady je to, co je na zemi a to je v tomto případě dokonalý trávník. Ten si také vyžaduje značnou péči, mezi kterou patří zejména důsledný závlahový systém. Pozor však, abyste to se zaléváním nepřehnali, protože jinak by nastalo odumření kořenů. Stejně netřeba zapomínat ani na doplnění dusíku, který zajistí správný růst trávníku a krásnou zelenou barvu. Při hnojení trávníku je třeba mít na paměti, že všeho moc škodí a proto to nepřežeňte.

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser4-img

Květiny sem nepatří

Při této větě zřejmě zasténalo srdce nejednoho zahradníka a milovníka květin. Je třeba si však uvědomit, že do minimalistické zahrady by se pestrobarevné květiny, muškáty či jiné oblíbené letničky opravdu nehodily. Namísto toho doporučujeme vsadit na okrasné dřeviny.

 

Minimalistická zahrada by neměla být směsí různých druhů rostlin. Luxusně budou působit různé druhy palem přizpůsobené našim klimatickým podmínkám, ale i okresní thuje. Doplňte to Zimostráz a muchovník, plot nechte obrůst břečťanem. Díky tomu se budete i u sebe doma na zahradě cítit jako na dovolené. Pokud potřebujete přes zahradu chodník, vsaďte pouze na obyčejný štěrk. I když se to nezdá, vaši zahradu to mimořádně oživí.

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser5-img
minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser6-img

Minimalistická zahrada a sochy? Pouze pokud ...

Zapomeňte na klasické sochy z kamene a kýčovité trpaslíky. Minimalistická zahrada nepotřebuje žádné takové doplňky. Jedinou výjimku tvoří například moderní květináče v geometrických tvarech. Trendem je vsadit na bílou. Taková dekorace se často používá v těch nejluxusnějších hotelových komplexech. I přesto je třeba dodat, že minimalistická zahrada nepotřebuje žádné doplňky. Její krása je ukryta v jednoduchosti.

Zahradní sezení

Již v úvodu článku jsme vám zmínili, že minimalistický styl se vyznačuje už na první pohled kvalitním nábytkem. To platí i v případě zahradního sezení. Vyberte si ze široké nabídky, kterou vám nabízíme my v Möbelix a která je dostupná i na našem e-shopu. Připravili jsme si pro vás i články, které vám pomohou vybrat si zahradní sezení podle prostoru, ale také průvodce, který vám ukáže trendy v zahradním nábytku.

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser8-img

Zahradní sezení lze doplnit i zahradní houpačkou či sítí, která vám poskytne dokonalý odpočinek po náročném dni. Do houpací sítě doporučujeme umístit i několik polštářků, které zvýší komfort.​

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser9-img

Barevnost v minimalistické zahradě

Interiéru, který je zařízen v minimalistickém stylu, dominuje zejména bílá, černá a odstíny šedých barev. Tato paleta barev se přenáší i ven do zahrady. Bílou, černou nebo šedou zvolte i v případě zahradního sezení, exteriérového koberce, květináčů či dekoračních polštářů.

 

Tyto barvy opakujte i v případě prostírání, abyste nevybočili z již zvoleného stylu. Minimalismus nepotřebuje výrazné barevné akcenty, právě naopak.

 

Propojení minimalistického interiéru s minimalistickou zahradou dodá vašemu bydlení nádech exkluzivity a modernosti. Nemusíte se bát, že by taková zahrada působila stroze. Příroda má již tak během každého ročního období množství krásných barev. Díky důkladně upravenému trávníku, jedinečným stromem a vidiny jak všechno k sobě ladí, se do vaší minimalistické zahrady bezhlavě zamilujete.

minimalisticka-zahrada_cont_CZ-teaser10-img