hygge_uvodny_obr

Hygge

 

"Hygge" - a feeling you can't translate. Hygge je opravdu pocit, který není snadné popsat. Nebo vyslovit. Proto ještě jednou ve fonetickém přepisu: [hʏgə]. Tento trend se k nám dostal z Dánska a Norska. I přes jazykové bariéry ale chápeme jeho základní ideu naprosto přesně.

Jen odpočinek a méně stresu. Při dekorování proto klademe větší důraz na klidné barvy a světlé dřevo. S pastelovými barvami jako je mátová, jste vždy naladěni v hygge. Uklidňující účinek, který si ihned všimnete - přesvědčte se o tomto trendu bydlení!

hotspot-4534570

POCIT, KTERÝ VÁS DĚLÁ ŠŤASTNÝMI...

 

Jídelna

 

Nejlepším překladem dánského slova „hygge“ je útulnost! Vytváří v podstatě příjemnou, útulní atmosféru, při které si spolu s přáteli nebo rodinou můžete vychutnávat to dobré z bydlení. Teplé světlo svíček je také „hygge“. Pro Dány znamená jídlo a pití sednout si ke stolu na několik hodin, mluvit s milými lidmi a bavit se.

hygge_jedalen

hygge_pracovna

 

Pracovna / studovna

 

Termín „hygge“ popisuje stav, který možná dobře znáte, je v rytmu vašeho každodenního života, ve vašich zvycích, každodenní rutině a rituálech. Pracovna je prostor pro kreativní myšlenky a každodenní kancelářskou práci, takže cítit se zde komfortně, je velmi důležité. Mnoho lidí stráví v pracovně denně několik hodin, ale zapomínají ji zařídit tak útulně jako zbytek příbytku.

hotspot-4534317

Obývací pokoj

 

Sníte o útulnosti v obývacím pokoji? V tom případě se podívejte na dánský koncept hygge. Můžete jej dosáhnout díky těmto jednoduchým tipem. Pro útulnost není potřeba žádný designový nábytek nebo zvláště drahé kousky, ale jednoduché věci a lidé, se kterými se cítíte příjemně. S příjemnou konverzací na pohodlném gauči, to bude skutečně „hygge“. Útulnost si vytvoříte s měkkými polštáři, přikrývkami a dalšími textiliemi - prázdná dřevěná lavička je přece jen malinko nepohodlná. Komfort je proto důležitou součástí!

hygge_obyvacka

hotspot-4534673

Ložnice

 

Teplá, uvolněná a harmonická atmosféra v ložnici by měla být cílem u každého z nás. Pěkný nábytek v klidných barvách, stejně jako zajímavé předměty by měly být v ložnici navzájem kombimované. Pro ještě větší zpomalení a klid byste měli naslouchat tomuto pocitu. Všechny příjemné prvky pozitivně dobíjejí místnost, jsou lákavé a vždy vítány.

hygge_spalna