plastová skříňka na zahradní doplňky či nářadí

5 tipů, jak vyzrát na zahradní nepořádek

Terasy a zahrady se mění na víc než jen otevřená prostranství. Stávají se z nich venkovní obytné zóny, které během léta mnohdy využíváme i častěji než ty interiérové. Také vám se však na balkoně a zahradě povaluje zahradní nářadí nebo letní dekorace, které nemáte kam ukrýt před letním deštěm?
Proto byste při zařizování terasy či balkonu měli myslet na úložná řešení, která udrží váš exteriér uklizený a příjemný na pohled. INspirujte se našimi pěti tipy, jak na skladování v exteriéru. Představíme vám nejen kousky z naší nabídky, do kterých schováte téměř vše, ale i praktické DIY tipy.

Zahradní domečky

Zahradní domek je skvělým řešením skladování – skryje téměř všechen provozní nepořádek. Můžete jej využít nejen k uložení zahradního nářadí, ale také sedáků a polštářů ze svého venkovního sezení. 

Toto řešení je ideální, máte-li v exteriéru dostatek prostoru na postavení ať už většího, nebo menšího domku. V nabídce domků na nářadí si můžete vybrat z různých designů, ale také materiálů, jako je dřevo, plast či kov. 

Uložíte do něj i větší předměty – například sekačku na trávu, lopaty, hrábě, ale také pytle se zeminou, květináče či houpačku. Je to ideální místo, pokud chcete některé nebezpečné zahradní pomůcky (třeba hnojiva), udržet mimo dosah dětí.
zahradní domek na nářadí
malý zahradní domek na nářadí

Zahradní úložné boxy

Venkovní úložné boxy jsou skvělými pomocníky pro majitele menších teras a balkonů. Můžete si do nich bezpečně uložit své zahradní předměty. Úložný box je vodotěsný a zároveň stylový. V nabídce najdete několik trendy variant, které dokážete snadno sladit se svým exteriérem. K dispozici máte také různé materiálové možnosti – od plastových přes kovové až po dřevěné boxy, které se navíc dají využít jako další místo k sezení.

Zahradní box ocení nejen majitelé venkovního sezení na balkoně či terase, protože do něj rychle schovají sedací polštáře, lucerny a jiné dekorace před nečekaným deštěm... Ti, kdo mají na zahradě bazén nebo pískoviště, by měli také zbystřit. Úložné boxy jsou přímo dokonalou volbou pro uskladnění venkovních hraček nebo bazénového vybavení.

Skříně a regály do exteriéru

Venkovní úložné skříňky si zamilujete ihned, jakmile je začnete naplno využívat! V naší nabídce najdete širokou škálu těchto zahradních pomocníků:
  • skříně a skříňky na nářadí,
  • plastové regály,
  • boxy na odpadové nádoby,
  • stojany na sáčky na odpadky.
Pokud hledáte možnost skladování, která je odolná, spolehlivá a ještě vypadá skvěle, tak se zaměřte na exteriérové skříně a skříňky – oceníte je nejen na úschovu nářadí. Zahradní úložný prostor na dvoře, ale také v dílně či na terase díky nim hravě udržíte zorganizovaný.

Nemáte kam dát separovaný odpad, jako jsou plasty, sklo či papír? Ukryjte je do stojanu na odpadkové pytle. Je to elegantní řešení, díky němuž nechtěné smetí zmizí z očí. Kromě stojanů se v nabídce setkáte i s boxy na popelnice. K odpadu se tak nedostane žádný zvířecí člen rodiny, protože je můžete dokonce pohodlně zamknout.
plastové skříně na nářadí, odpadkové koše
plastový regál a skříňka na nářadí

Úložné lavice

Venkovní lavice s úložným prostorem jsou jedinečný způsob, jak skrýt praktické věci, které by jinak ubíraly z dokonalé atmosféry vaší terasy či balkonu. Nabízejí chytré a ceněné řešení dva v jednom – spojují pohodlné sezení s vnitřním extra prostorem. Navíc se vyrábějí z odolných materiálů, jako je dřevo, plast a kov, díky čemuž je vše, co uvnitř skladujete, v suchu a bezpečí.

NÁŠ DIY TIP:

Starou komodu nebo truhlu ještě nevyhazujte! S novou vrstvou barvy odolné vůči povětrnostním vlivům ji můžete proměnit na okouzlující zahradní úložný kousek. Komodu s drobnými šuplíky jistě využijete pro uložení menších předmětů, jako jsou semena, provázky a rukavice, zatímco větší police nebo zásuvky poskytnou dokonalý prostor pro zeminu a nářadí. Pevná deska komody navíc může sloužit jako provizorní přesazovací nebo květinový stolek.

Pegboard aneb inteligentní organizace nejen nářadí

Stojany na nářadí jsou běžným způsobem, jak uklidit základní zahradní pomůcky či nářadí a zároveň je udržet čisté a uspořádané. Máme však tip, jak to udělat stylově. Pegboard je perforovaná deska (v angličtině „board”) s kolíky (v angličtině „peg“). Jedná se o vertikální (a tedy i prostorově úsporné) řešení, jak uspořádat nářadí. Navíc je velmi přehledné.

K jeho výrobě vám stačí volná stěna v garáží nebo dílně – namontujte na ni OSB desku, do níž jste vyvrtali pravidelné otvory pro dřevěné kolíky (anebo můžete použít už hotovou děrovanou desku, kterou seženete v e-shopech pro kutily a řemeslníky). Tyto kolíky zasunete přesně tam, kde je potřebujete. Improvizované háčky pak můžete využít k zavěšení nářadí, jako jsou pilky, nůžky, šroubováky i kladiva, ale i lopatky, motyčky a další zahradnické náčiní.

Možná se vám tento nápad zalíbí tak, že jej v menší verzi přenesete i do interiéru a využijete třeba k zavěšení kuchyňských pomůcek.
pegboard na ruční nářadí, organizace nářadí v garáži
Úložná řešení do exteriéru nejsou jen o pouhém „uskladňování věcí“. Pozvednete s nimi svůj venkovní životní styl na vyšší úroveň. Při výběru úložných jednotek tedy myslete nejen na praktické stránky, ale i na to, jak zapadnou do celkové atmosféry vaší zahrady, terasy či balkonu. Je to jako výběr správných doplňků k outfitu… Pro více (nejen) zahradní INspirace sledujte náš blog!
Autor článku: Monika