c16c1c2-header-bild

Balkonový nábytek

Balkonový nábytek

(6 produktů)

Balkónový nábytek

Ne nadarmo se mluví o „dovolené na balkóně“ – ten, kdo má balkón, si může v létě dopřát krátký odpočinek venku. Nezáleží na tom, jestli je malý nebo velký, správným uspořádáním a pomocí soupravy útulného balkónového nábytku vytvoříte rychle a jednoduše svou vlastní oázu klidu. Balkónové soupravy nepotřebují mnoho místa a umožňují vychutnat si sklenku vína během letního večera v uvolněné atmosféře. V Möbelixu najdete balkónový nábytek a praktické příslušenství, které potřebujete k harmonické úpravě svého balkónu – samozřejmě za obvyklou výhodnou cenu!

Chytré plánování balkónu

Balkóny mají často jen několik metrů čtverečních, tím spíše se vyplatí důmyslné plánovaní. Změřte přesně svůj balkón a načrtněte si hrubý plán. Potom si promyslete, jaký balkónový nábytek a příslušenství chcete na balkón bezpodmínečně umístit. Mají tam mít své místo lehátka? Kolik míst k sezení má být k dispozici? Vyplatí se skládací balkónové židle? Při všech úvahách byste měli myslet i na možnost uložení balkónové soupravy. I soupravy odolné vůči povětrnostním vlivům se totiž musí na zimu uskladnit. Kromě toho se doporučuje nákup ochranného obalu: balkónové stoly a židle by se totiž měly při špatném počasí zakrýt, abyste se mohli ještě mnoho let těšit ze svého elegantního nábytku. Ozdobné polštáře, působivé světelné prvky a pěkné rostliny vykouzlí příjemnou náladu. Dostatek světla dlouho do noci zajistí solární svítidla, svíčky nebo vhodné zahradní osvětlení.

Tipy pro malé balkóny

V Möbelixu najdete kvalitní nábytek pro každý balkón: od útulné lounge soupravy přes skládací balkónový nábytek až po praktický balkónový závěsný stůl. Velmi malé balkóny vyžadují kompaktní řešení. Za mimořádně úsporné se například považují elegantní balkónové závěsné stoly z oceli. Připevní se přímo k zábradlí a v případě potřeby se dají sklopit. Šálky na kávu, sklenice, malé občerstvení nebo oblíbená kniha tak budou mít dostatek místa. Díky tomu se i z toho nejmenšího balkónu stane oáza odpočinku. Skládací balkónové stoly a židle jsou rovněž skutečným prostorovým zázrakem. Zajistí příjemné sezení, protože se v průběhu několika minut rozloží a stejně rychle zase složí. Dopoledne tak budete mít místo na vydatnou snídani na sluníčku a odpoledne na dvě lehátka. Jediným šmahem ruky se každá židle sklopí a uloží. Káva s přáteli dopoledne nebo zdřímnutí odpoledne na čerstvém vzduchu – díky praktické kombinované zahradní lavici není nic nemožné.


Balkónové soupravy: materiály odolné vůči povětrnostním vlivům, elegantní design

Souprava balkónového nábytku se zpravidla skládá ze stolu a dvou židlí. Důraz se přitom klade na materiály odolné vůči povětrnostním vlivům a úsporné provedení. V Möbelixu najdete trvanlivý balkónový nábytek z plastu, železa, dřeva nebo polyratanu. Nábytek z polyratanu si vás získá svým vzhledem ve stylu lounge. Materiál je považován za mimořádně trvanlivý, nenáročný na údržbu a elegantní. Za názvem se skrývá plast odolný vůči UV paprskům a povětrnostním vlivům, který díky svému ušlechtilému vzhledu nadchne nejen milovníky trendových výrobků. Hebké polštáře a měkké podložky promění váš balkón na relaxační oázu klidu. Hebké deky zajistí pohodlí při nízkých teplotách nebo ve večerních hodinách. Balkónové soupravy ze železa ve stylu bistra oproti tomu vykouzlí na vašem balkóně atmosféru francouzského životního stylu. Něcopodobného platí i pro zahradní lavičky z nerezové oceli, jejichž ozdoby symbolizují čistou romantiku. Balkónový nábytek ze dřeva vás zase nadchne okouzlující přirozeností, kterou v této podobě dokáže vyzařovat jen přírodní kus nábytku.

Jaké dřevo je vhodné pro balkónový nábytek?

K použití v exteriéru jsou vhodné mnohé druhy dřeva. Liší se jednak svým vzhledem a životností, jednak potřebnou péčí. Akácie se považuje za jeden z nejoblíbenějších druhů dřeva pro balkónový nábytek. Toto dřevo má pěknou světlehnědou barvu, která časem ztmavne. Akácie je mimořádně odolná vůči povětrnostním vlivům a masívní, což je zárukou dlouhé životnosti židlí a stolů. Stejně robustní, ale o něco dražší je dub nebo týk. I nábytek z eukalyptového dřeva je vhodný do exteriéru. Ten by se však měl po použití zakrýt, protože se za určitých okolností může tvořit plíseň.


Nakupujte balkónový nábytek online

V Möbelixu máte na výběr útulné lounge soupravy, úsporné balkónové závěsné stoly nebo skládací balkónové stoly a židle. Navštivte nás v jedné z našich početných poboček Möbelix a inspirujte se našimi pečlivě připravenými zahradními výstavami. Nebo se přehrabujte v našem online obchodě. Můžete tu svůj balkónový nábytek nakupovat online. Online i přímo v obchodě najdete v Möbelixu kvalitní nábytek na každý balkón za nízkou cenu.


Zahradní nábytek - všechny kategorie