Varné desky

(40 produktů)

Varné desky v Möbelixu

Jaké varné desky existují?

Indukční varné desky, které se snadno čistí, výkonné plynové varné desky nebo sklokeramické varné desky s jednoduchou údržbou – to, která z nich je ta pravá pro vás, závisí do značné míry na vašich požadavcích. Varné desky by však měly být energeticky účinné, měly by vás přesvědčit svou bezpečností a komfortem a měly by mít krátkou reakční dobu. Mezi indukčními, ceranovými a plynovými varnými deskami je skutečně řada rozdílů. V následujících řádcích se dozvíte více o výhodách a nevýhodách jednotlivých varných desek, jakož i o tom, k čemu jsou vhodné.

Klasika: sklokeramická a ceranová varná deska

Sklokeramické a ceranové varné desky jsou mimořádně výhodné, stačí jim běžná elektrická přípojka a v první řadě si vás získají dobrým poměrem mezi cenou a výkonem. Jejich přenos tepla je velmi dobrý a v závislosti na velikosti jsou varné desky vybaveny speciální pečící zónou a  vícekruhovou zónou, která se dá přizpůsobit velikosti hrnců.


Výhody:


jednoduchá údržba,
možnost použití jakýchkoliv hrnců na vaření,
výhodná pořizovací cena,
mimořádná bezpečnost.

Nevýhody:


relativně dlouhá doba zahřívaní a ochlazování.
Plynová varná deska: mimořádně úsporná

Profesionálové se spoléhají na výhody plynových varných desek. Jen plynem se dá teplota perfektně vyregulovat v průběhu několika sekund, takže jídla budou připravena přesně na čas. I nízké náklady na energii mluví ve prospěch tohoto druhu varných desek. Vaří se však přitom na otevřeném ohni.


Výhody:


možnost použití téměř každého kuchyňského nádobí,
efektivita nákladů a úspora proudu,
rychlá fáze zahřívání,
krátká reakční doba. 

Nevýhody:


nákladnější čištění,
vaření na otevřeném ohni.
Moderní a energeticky účinné: indukční varné desky

Indukční varné desky se postupně začaly těšit největší oblibě. V případě indukčních varných desek zahřívají hrnce a pánve elektromagnetické vířivé proudy. Desky sporáku však přitom zůstávají chladné. Díky tomu jsou varné desky mimořádně energeticky účinné a získají si vás rychlou reakční dobou. Avšak pozor: kuchyňské nádobí pro indukční varné desky musí byt vybaveno magnetickým dnem.


Výhody:


mimořádná energetická účinnost a úspora energie,
krátká fáze zahřívání,
rychlá reakční doba,
jednoduché čištění,
vysoká míra bezpečnosti (zejména u dětí).

Nevýhody:


potřeba speciálních hrnců na vaření.
Která varná deska je vhodná ke kterému sporáku?

V zásadě se dá každý sporák kombinovat s každou varnou deskou od stejného výrobce, pokud jsou jejich přípojky kompatibilní. Můžete se tedy svobodně rozhodnout, která varná deska se vám nejvíc zamlouvá. Varné desky jsou často v nabídce i v kombinaci se sporáky za cenu soupravy.


Rozdílné typy varných desek

Co jsou autonomní varné desky?

Autonomní varné desky a varné desky navázané na sporák jsou odlišné typy varných desek. Zatímco varné desky navázané na sporák jsou zabudovány přímo do sporáku a přes něj se i ovládají, označujeme spotřebiče s ovládacími prvky přímo na jejich povrchu za autonomní. Autonomní varné desky se díky vlastní síťové přípojce dají zabudovat na požadovaném místě do kuchyňských spodních skříněk. Budete tak mít více volnosti při úpravě své vysněné kuchyně.

Co jsou autonomní varné desky?

Autonomní varné desky a varné desky navázané na sporák jsou odlišné typy varných desek. Zatímco varné desky navázané na sporák jsou zabudovány přímo do sporáku a přes něj se i ovládají, označujeme spotřebiče s ovládacími prvky přímo na jejich povrchu za autonomní. Autonomní varné desky se díky vlastní síťové přípojce dají zabudovat na požadovaném místě do kuchyňských spodních skříněk. Budete tak mít více volnosti při úpravě své vysněné kuchyně.

Jaká velikost varné desky je nejvhodnější?

Varné desky jsou dostupné v nejrozmanitějších velkostech pro jakoukoliv nabídku prostoru. Varné desky s velikostí 30 cm jsou vybaveny dvěma místy na vaření a jsou ideální do malých kuchyní. Varné desky se standardním rozměrem 60 cm a čtyřmi místy na vaření jsou nejběžnější variantou a jsou vhodné do většiny kuchyní. Pokud však vaříte rádi a velmi často, rozhodněte se pro větší varné desky s velikostí 75, 80 nebo dokonce 90 cm s maximálním počtem až šesti míst na vaření.

Postup při čištění varných desek

Při vaření se prostě nedá vyhnout ošklivým skvrnám na varné desce. Nejlépe je odstranit zbytky ihned. Budete tak mít jistotu, že skvrny nezaschnou ani se nepřipálí. Moderní ceranové varné desky nejlépe očistíte speciálními čisticími prostředky. Dávejte si však pozor na drsné hubky, které mohou poškrábat citlivý povrch. Protože se varné desky indukčních sporáků téměř vůbec nezahřívají, sotva se může něco připálit. Přesto by se měly varné desky pravidelně čistit. V tomto případě však postačí i vlhká utěrka z mikrovlákna. K čištění plynové varné desky jsou nejvhodnější mycí prostředky a jemné utěrky. Prostředky na drhnutí mohou poškrábat ušlechtilou ocel.


Nákup varných desek v Möbelixu

Hledáte perfektní varnou desku do své vysněné kuchyně? V našem bohatém sortimentu Möbelix najdete výhodné varné desky s vhodným kuchyňským nádobím. V online obchodě Möbelix si varné desky můžete zakoupit i pohodlně online z domu. Nejste si jistí, které varné desky vyhovují vašim požadavkům? Rádi vám poradí naši experti na kuchyně Möbelix.


Kuchyňské spotřebiče


Kuchyně - všechny kategorie