Osvětlení pod horní skřínky

(1 produktů)

Hledání vhodného kuchyňského osvětlení

Právě v kuchyni je speciální výhodou důmyslné naplánování světla. Na jedné straně by mělo být kuchyňské osvětlení praktické a funkční, na straně druhé by mělo zajistit příjemnou atmosféru v místnosti. Proto je nad pracovní deskou potřebné jiné osvětlení než nad jídelním stolem.  

Jako všeobecný zdroj světla v kuchyni je velmi vhodné stropní svítidlo. Nestačí však k optimálnímu osvětlení pracovní části a všech výklenků v kuchyni. Proto by se mělo doplnit přídavným kuchyňským osvětlením ve formě pracovního světla, náladového světla a osvětlením místa ke stolování.

Podvěsná svítidla ve funkci kuchyňského osvětlení

Podvěsná svítidla jsou speciální lampy, světelné lišty nebo bodová světla, která se montují přímo pod závěsné skříňky nebo pod digestoř. Právě v oblasti pracovní desky, sporáku nebo dřezu je optimální osvětlení důležité. Jen tak budete moci dobře pracovat a zabráníte úrazům v kuchyni. K dispozici však nejsou samozřejmě jen kuchyňská podvěsná svítidla! Tento druh kuchyňského osvětlení můžete použít i v jiných místnostech. Podvěsná svítidla jsou kromě toho velmi vhodná i pro použití v garáži, sklepě, domácí dílně nebo v šatníku. Rozlišujeme různé druhy podvěsných svítidel:

 

lišty: LED lišty a LED pásy osvítí celou oblast,
bodová světla: tato varianta se dá velmi flexibilně připevnit.
 

Podvěsná svítidla se stejně jako v případě jiného kuchyňského osvětlení ovládají buď pomocí vypínače nebo dálkového ovládání, které zajistí více komfortu.


Kuchyňské osvětlení: různé osvětlovací prostředky

Odlišné však není jen provedení kuchyňského osvětlení, kromě toho se může lišit i různými osvětlovacími prostředky. Nejčastěji používanými osvětlovacími prostředky jsou LED žárovky nebo halogenové žárovky. Zkratka LED znamená „light-emitting diode“ a považuje se za pokrokovou technologii. Kuchyňské osvětlení s LED má rozhodující výhodu z hlediska účinnosti, trvanlivosti, ekologičnosti a kvality světla.

Jaká teplota barev by se měla zvolit?

Teplota barev světla se udává v Kelvinech a je rozdělena do tří stupňů: teplá bílá, neutrální bílá a studená bílá barva denního světla. Údaj o barvě světla se nachází na obalu každého osvětlovacího prostředku. Světlo halogenových žárovek je většinou teplé – v případě LED žárovek se dá zvolit mezi teplou bílou a studenou bílou teplotou barev. Pro práce v kuchyni (nebo v jiných místnostech) se doporučuje neutrální nebo studené světlo s hodnotou 3 300 až 5 300 Kelvinů, resp. od 5 300 Kelvinů výše, zatímco v útulných místnostech byste měli spíše sáhnout po teplém světle s hodnotou 2 000 až 3 300 Kelvinů. Popřemýšlejte nad tím, kde a pro jaký účel chcete použít kuchyňské osvětlení a podvěsná svítidla a následně se rozhodněte pro optimální teplotu barev.


Nákup kuchyňského osvětlení v Möbelixu

Hledáte ideální kuchyňské osvětlení do své kuchyně? Navštivte nás v jedné z našich početných poboček Möbelix a nechte si poradit od našich kompetentních expertů na kuchyně. Ti z vás, kteří si chtějí kuchyňské osvětlení koupit online, ho najdou v našem online obchodě. Najdete tam bohatý výběr moderního kuchyňského osvětlení a praktických podvěsných svítidel.


Příslušenství a vybavení kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie