Osvětlení do interiéru - všechny kategorie

Osvětlení do interiéru

(293 produktů)

Interiérová svítidla: správné světlo pro vaši domácnost


Při vytváření pocitu útulnosti a pohody sehrávají interiérová svítidla rozhodující roli. Nejenže osvětlí váš příbytek, ale díky různým designům jsou i to prvky poutavé atmosféry. Klasické, moderní nebo hravé – rozhodněte se v Möbelixu pro interiérová svítidla, která vyhovují vašemu stylu bydlení. Kromě jednoduchých svítidel koupíte v našem online obchodě i opulentní designy ozdobené krystaly, které připomínají lustr. 
Hledáte něco extravagantnějšího? Pak jsou pro vás určeny trendy svítidel, jako například futuristicky působící designy.  Vyznačují se neobvyklými tvary a často se už téměř vůbec nepodobají tradičním svítidlům. Bez ohledu na styl je většina interiérových svítidel zhotovena ze skla, kovu nebo plastu (např. akrylu).


Naším sortimentem interiérového osvětlení plníme i požadavky energetické účinnosti, protože jsou dostupné i modely s úspornou LED technikou. U tohoto interiérového osvětlení je osvětlovací prostředek už zpravidla integrován.


Naplánujte si správně koncepci osvětlení


Osvětlení obytných prostorů se dělí na přímé světlo pro pracoviště, všeobecné a atmosférické osvětlení. V závislosti na tom jsou vhodná různá interiérová svítidla.


Stropní svítidla zajistí základní osvětlení v pokoji nebo na chodbě, které postačí k orientaci v prostoru. Tato interiérová svítidla vrhají světlo dolů a rozloží je do všech koutů. Alternativou jsou nástěnná svítidla a lampy osvětlující stěny, kouty a stropní trámy. Z osvětlené plochy se světlo příjemně šíří po celé místnosti. Bodová světla nebo lampy jsou navíc vhodné ke zvýraznění obrazů a bytových doplňků.


Závěsná svítidla, která jsou zavěšena například nad stolem nebo pracovní plochou, poskytují přímější osvětlení. Díky nim budete mít dostatek světla například při jídle, vaření nebo čtení. V pracovně nebo koutku na čtení je můžete doplnit stolním svítidlem, které nasměřujete podle individuálních potřeb osvětlení.


K vytvoření útulné atmosféry v obýváku nebo ložnici jsou velmi vhodná interiérová svítidla poskytující nepřímé světlo. Rozhodněte se například pro stojanová svítidla, která umístíte vedle pohovky nebo křesla. Pokud se dá toto interiérové svítidlo ztlumit, ponoří se místnost do jemného světla. K tomuto účelu jsou vhodné i světelné lišty na podlaze nebo na nábytku.


Vstupní prostory a zahradu osvětlíte úspornými a atraktivními exteriérovými svítidly z našeho sortimentu, které odolají každému počasí.


Osvětlení, lampy a světla - všechny kategorie