memotabula-uvodny-img_CZ

 

 

Praktická a stylová nástěnka DIY

 

V dnešním digitalizovaném světě zažívají klasické nástěnky opravdový comeback a těší se velké popularitě. V minulosti byla nástěnka považována za čistě praktickou pomůcku, dnes se z ní stává sofistikovaný dekorativní předmět a stylový prvek na oživení stěny.


S pomocí několika jednoduchých kroků a pomůcek dokážete za krátký čas vyrobit praktickou a zároveň stylovou nástěnku i vy. Jak jednoduché je takovou dekoraci vyrobit vám ukážu v dnešním příspěvku.

Co budeme potřebovat:

  • malířské plátno nebo dřevěnou desku
  • látku, resp. jakékoliv zbytky látky
  • fleecovou deku
  • ruční sešívačku
  • výplň z polštáře
  • motouz
  • knoflíky
  • jehlu a nit
memotabula-pomocky_CZ

A takto jsem si nástěnku vyrobila:

V závislosti na tom, jak velkou nástěnku si chceme vyrobit, je třeba si obstarat malířské plátno (moje má rozměr 23 cm x 30 cm). Rovněž můžeme použít i dřevěnou desku v požadované velikosti.

 

Abych na nástěnce dosáhla speciální "vypolstrovaný" efekt, použila jsem výplň z polštáře a umístila ji na malířské plátno (množství výplně závisí na tom, jak výrazný efekt čalounění by měla nástěnka později mít). Kromě toho jsem si odstřihla přiměřeně velký kus fleecové deky (na každé straně by měl přesahovat nejméně 5 cm přes rám plátna).

memotabula-postup1_CZ
memotabula-postup2_CZ
Po tom, jak jsem si na plátno umístila výplň z polštáře, přikryla jsem ji odstřiženým kusem fleecové deky a deku protáhla za okraj plátna. Na zadní straně plátna jsem následně přečnívající část přikrývky připevnila pomocí ruční sešívačky.
memotabula-postup3_CZ
memotabula-postup4_CZ
Jelikož se mi aktuální styl Terrazzo velmi líbí, pořídila jsem si polštář z této kolekce a použila ho na mou nástěnku. Textilii ve stylu Terrazzo jsem si položila na kousek fleecové deky a připevnila ji na zadní stranu plátna pomocí ruční sešívačky. Jakýkoliv přebytečný textilní materiál můžeme pomocí plochého předmětu zastrčit mezi rám a plátno.
memotabula-postup5_CZ
memotabula-postup6_CZ

Přes nástěnku jsem ještě natáhla motouz a vytvořila z něj vzor, abych více zdůraznila čalouněný efekt. Motouz jsem na zadní straně připevnila ruční sešívačkou. Vzor, jakož i hustota sítě, se mohou lišit v závislosti na vkusu.

 

Nakonec jsem na každý z nitkových křížů našila barevné knoflíky. A naše nástěnka ve stylu Terrazzo je hotová.

 

memotabula_final-img_CZ

Vyzkoušejte to!