kurkumovy-sirup_uvodny-img

 


Kurkumové latte


Kurkumový sirup s mlékem nebo „kurkumové latte" je nápojem léta. Všichni, kteří o něm dosud neslyšeli, by měli pozorně číst, protože díky mnoha pozitivním účinkům je tento nápoj hitem internetu.


Kromě mléka, které se na přípravu latte používá, je to především kurkuma, která dělá tento nápoj nejen barevným, ale i něčím velmi speciálním pro naše zdraví.

Kurkuma pocházející z jižní Asie je známá svými čistícím a povzbuzujícím účinkem. Kromě toho obsahuje antioxidanty a protizánětlivé složky, které podporují trávení a regulují metabolismus. Zároveň by kurkuma měla probudit a posílit imunitní systém a potlačovat chuť k jídlu.


Jaká úžasná rostlina. Velmi chutná je také v kombinaci se skořicí, zázvorem, hřebíčkem, kardamonem a muškátovým oříškem.


Co budeme potřebovat na výrobu přibližně 250 ml kurkumového sirupu:


✓ cca 280 ml vody
✓ 4 lžíce medu, agáve sirupu nebo rýžového sirupu
✓ 3 lžíce kokosového cukru
✓ 4 lžíce kurkumy
✓ 1 ks celé skořice
✓ 1 lžička mleté ​​skořice
✓ asi 1 cm kousek zázvoru
✓ 5 hřebíčků
✓ 1 lžíce kardamomu
✓ ½ lžičky muškátového oříšku

✓ a na kurkumové latte samozřejmě mléko (můžete použít například i mandlové nebo sójové)


kurkumovy-sirup_pomocky_img

 

 

A takto jsem připravovala Kurkumový sirup


Na začátku smícháme med (já použila rýžový sirup) s vodou a v menším hrnci přivedeme do varu. Mezitím na pánvi restujeme přibližně 2 minuty koření se zázvorem. Dělá se to proto, abychom zvýraznili aroma koření. Jakmile voda začne vařit můžeme do ní zamíchat koření.


Tuto směs vaříme na mírném ohni asi 30 minut. Když sirup začne houstnout, vyjmeme hřebíček, celou skořici a zázvor. Následně můžeme sirup nalévat do lahví (nejlépe skleněných). Pokud nechceme dávat hned do lahví, po vychladnutí můžeme ze sirupu připravit kurkumové latte.


kurkumovy-sirup_postup_img

 

Kurkumové latte lze připravit dvěma způsoby. Připravený sirup můžete zamíchat do teplého mléka, případně pokud máte mléko raději studené, můžete přidat pár kostek ledu a spolu se sirupem to vše rozmíchat v šejkru.


Servírované v pěkných sklenicích a s troškou skořice je kurkumové latte ideálním nápojem do horkých letních dnů.

 

kurkumovy-sirup_latte

 

Vyzkoušejte to!