konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-img-uvodny

 

 

Konferenční stolek ve stylu Terrazzo DIY

 

Nábytek a doplňky se oblékají do Terrazza!

 

Vzhled terrazza zažívá skutečný comeback. Struktura vycházející z mozaikové kamenné dlažby s dlouhou historií přináší více než jen design. Zejména v barevné kombinaci bílá, růžová a modrá se z tohoto trendového vzoru stává skutečné lákadlo pro oči. Vzbuzuje příjemný jarní dojem. Terrazzo je prostě životní postoj.

 

Existuje několik možností, jak do vaší domácnosti vnést tento středomořský styl. Kromě doplňků, jako jsou polštáře, obrázky nebo květináče se svěžím vzorem, můžete pomocí několika jednoduchých kroků dokonce změnit a zatraktivnit svůj nábytek.

Co budete potřebovat:

 

  • Nábytek (já použila malé kulaté konferenční stolky)
  • Štětec (nejlépe v různých velikostech)
  • Interiérové barvy (v požadovaných odstínech)
  • Popřípadě bílou křídovou barvu na podklad
  • Průsvitný lak (buď na nanášení štětcem nebo nastříkání)

 

konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-teaser2-img

A takto jsem si vyrobila své Terrazzo konferenční stolky:

V závislosti na typu nábytku, který se rozhodnete ve stylu Terrazzo sestrojit, byste se měli ujistit, že povrch neobsahuje prach ani žádnou mastnotu. Nábytek, který již byl nalakovaný, je třeba před samotnou proměnou obrousit. Původní nátěr můžete také odstranit pomocí odstraňovače.

 

Samotné křídové barvy však lze nanášet i na stávající podklady, jako jsou staré vrstvy nátěrů a dřevěné dýhy.

 

Jak jsem řekla, tak jsem i udělala. Své dva konferenční stolky (t. j. horní stranu stolových desek) jsem natřela bílou křídovou barvou. Tato vrstva se aplikuje hrubým štětcem (pro hladší povrch můžete barvu zředit malým množstvím vody).

 

Křídovou barvu necháme dobře vyschnout. Mezitím můžeme namíchat ty správné barvy pro vzhled terrazza.

konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-teaser4-img1
konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-teaser4-img2

Tip: Pokud malujete větší kus nábytku nebo pokud pracujete na etapy, je vhodné smíchat barvy ve větším množství a uskladnit je v uzavíratelné nádobě.

 

Následně na nábytek namalujeme první vrstvu různých geometrických vzorů nebo mozaikových kamenů v jedné barvě. Je třeba dávat pozor na to, aby se vzory opakovaly a aby jednotlivé prvky resp. jejich okraje nepřesahovaly za hranu nábytku.

konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-teaser6-img
konferencni-stolek-ve-stylu-terrazzo_cont_CZ-teaser6-img2

Namalované mozaikové kameny v jednotlivých barvách je třeba nechat dobře zaschnout, jinak je zde velmi vysoké riziko, že se nám mokrá barva rozmaže.

 

Potom, co jsem dokončila malování terrazzo vzoru, jsem štětcem nanesla vrstvu čirého laku, aby byl vzor chráněn. Stejně můžete použít lak ve spreji nebo nábytkový vosk.

 

Když nábytek pořádně uschne, jsme s jeho terrazzo přeměnou hotoví!

Vyzkoušejte to!