Jak má vypadat Home Office

 

 

Jak má vypadat Home Office

 

Home Office, tedy práce z domu, se stále více stává součástí našich životů. Kdysi šlo o benefit, který měli jen někteří z nás. Dnes jde o samozřejmost pro několik odvětví. Homeoffice oceňují mnozí lidé. Chválí si zejména možnost oddechu od kolektivu, více klidu na práci a fakt, že se nemusí přemísťovat do zaměstnání a zpět domů.

 

Abyste byli produktivní i během práce z domu, je třeba mít zařízený svůj pracovní koutek. Jak to správně udělat se dozvíte v tomto článku.

Pracovní koutek pro home office

Kde si zařídit domácí pracovní koutek

Ne každému prostor v domácnosti umožňuje vyčlenit si plnohodnotnou a samostatnou pracovnu. V takovém případě přichází na řadu určení nejvhodnějšího místa, kde bude váš pracovní stůl umístěn.

 

Jedním z řešení je mít svůj home office v ložnici. Přece jen, do tohoto pokoje se chodí většina z nás jen vyspat a během dne je pokoj minimálně využíván. Pokud si dokážete uhlídat svůj pracovní harmonogram, který by nenarušoval čas na odpočinek pro vás nebo vašeho partnera, nemusí to být špatným variantem.

Home office v ložnici

V případě, že si ale nutně nechcete zřídit nové pracovní místo v ložnici, nevadí. Dá se to vyřešit tak, že jako pracovní místo budete využívat svou jídelna.

 

Na druhé straně, pokud si práci nosíte často i domů, nepřipadá vhod ani ložnice, ani jídelna. To, co potřebujete, je mít vyhrazený pracovní koutek. Obývák nebo velká předsíň také nemusejí být špatným řešením. Důležité je si tento pracovní prostor naplánovat tak, aby nenarušoval koncept vašeho bydlení a dokonale zapadl do již existujícího zařízení.

Myslete nadčasově a prakticky, toto jsou potřebné věci k Home Office

Židle nebo kancelářské křeslo

 

Základem každého home office je kromě potřebné technologie i kvalitní vybavení. Správně zvolená židle je při dlouhodobé práci z domu alfou a omegou. Ideální volbou je klasické kancelářské křeslo. Křeslo by mělo poskytovat dostatečnou oporu zádům během 8 hodin sezení za počítačem. Opěradlo by mělo mít i bederní opěrku. Sedadlo má být správně tvarované s posuvným sedákem a područky by měly podpírat pouze lokty, nikdy ne i zápěstí.

 

I když takové křesla nemusí vypadat nejtrendověji, věřte nám, že zdraví je prvořadé. Špatně zvolenou židlí si můžete způsobit poškození páteře, bolesti rukou nebo karpální tunel a jiné nepříjemnosti. I proto se stále více vyskytuje slovní spojení s názvem Syndrom RSI. Ten se dá charakterizovat jako soubor poškození, které vznikají při nesprávném pracovním vybavení a nedodržování ergonomie. Vyberte si ještě dnes v našem e-shopu z široké nabídky kvalitních kancelářských židlí.

Kancelářské křeslo Orlando pro váš home office
Kancelářské křeslo Speedy - pohodlí při home office
jak-ma-vypadat-home-office_cont_CZ-teaser7-img3

Psací stůl

 

Ruku v ruce s kancelářským křeslem při práci z domu jde i psací stůl. Dnes máme na výběr z obrovského množství kvalitních a trendy stolů. Jak si vybrat ten nejlepší pro práci z domu? Zcela jednoduše.

 

Základem je vybrat si takový, který bude mít pro vás a vaši práci dostačující rozměry. Jinou velikost potřebuje informatik, který pracuje výhradně na laptopu a zřejmě jinou účetní, který potřebuje mít po svém boku faktury nebo jiné papíry. Také ale věříme, že jste limitován prostorem, který doma máte. Nezapomeňte zvážit i tento fakt.

 

Doporučujeme vybrat si takový kancelářský stůl, který má i několik zásuvných přihrádek nebo obsahuje skříňku. Tento prostor oceníte na odložení předmětů, které úzce souvisejí s vaší prací. Umístit tam můžete i psací potřeby, důležitou poštu a jiné.

 

Psací stůl vám však nedoporučujeme umísťovat hned pod okno. Výhled by vás mohl zbytečně rozptylovat při práci. Stejně nemějte okno ani za sebou. Světlo z něj se vám bude odrážet na obrazovce laptopu. Také nelze zapomínat na trendy. V tomto případě však platí, že stůl by se vám měl především co nejvíce hodit do vaší domácnosti. My v Möbelix máme pro vás na výběr množství praktických a elegantních stolů, které vám mohou posloužit i jako krásná dekorace.

Jaký je vhodný psací stůl pro home office?

Stolní lampa

 

Samozřejmě, nejlepší světlo je to přirozené, které máte během dne. Jsou však případy, kdy nutně potřebujete dokončit různé projekty i večer, nebo vám zkrátka počasí nepřeje a přirozeného světla není dostatek. V takovém případě přichází na řadu umělé osvětlení. Osvětlení pracovního prostoru nepodceňujte. Je stejně důležité jako správná židle. Ušetří vás od bolesti očí nebo možné migrény.

 

Stolní lampy mají množství tvarů a častokrát mohou sloužit i jako ozdoba pracovního prostoru. Tou nejlepší možností jsou ale jednoznačně polohovatelné stolní lampy. Díky jejich flexibilnímu tvarování si dokážete světlo nasměrovat přesně tam, kam potřebujete.

 

Lampa by svou velikostí ale neměla přesahovat výšku vašich očí během toho jak sedíte stolem. V případě žárovky zvolte studenou bílou barvu. Podpoří vaši koncentraci.

Stolní lampa při home office nemůže chybět

Homeoffice a neodmyslitelné drobnosti

Už dobře zorganizovaný prostor je částečnou zárukou soustředění a dobře odvedené práce. K tomu neodmyslitelně patří i drobnosti, které jistě oceníte. Například držák na pera, organizér nebo stojan na dokumenty. Všechny tyto předměty najdete i na našem webu v kategorii doplňky do kanceláře. Odborníci by se zřejmě shodli v tom, že na stůl nepatří žádné zbytečnosti v podobě květů, či fotografie v rámečku. My to ale vidíme jinak. Tyto předměty vám dokáží podle nás dodat dobrou náladu při práci stejně jako káva z oblíbeného hrnku.

Praktické kancelářské doplňky pro home office