Toustovače

(6 produktů)

Nákup topinkovačů v Möbelixu


Není topinkovač jako topinkovač, proto vám prozradíme, jak si vybrat perfektní model pro své potřeby. Mezi jednotlivými modely je mnoho rozdílů, proto byste si měli při koupi topinkovačů všímat určitých věcí. Už před koupí si promyslete, kolik topinek chcete připravovat a jaké funkce by měl spotřebič mít. Ujasněte si, kolik místa na topinkovač máte ve své kuchyni k dispozici, protože velikostí spotřebiče se řídí počet krajíců, které budete moci připravit.


Co musí zvládnout topinkovač?


Dobrý topinkovač má v dnešní době minimálně tlačítko stop a zdvihací mechanismus, aby se z topinkovače daly bezpečně vyjmout i malé kousky chleba. Protože každý má svou topinku rád jinak křupavou, měl by být topinkovač navíc vybaven různými stupni opékání. Díky tomu si bude moci každý člen rodiny vychutnat svou topinku podle vlastního přání. Topinkovač může mít až sedm různých stupňů. Kromě těchto hlavních funkcí jsou topinkovače vybaveny mnoha užitečnými přídavnými funkcemi: některé modely mají k dispozici speciální funkce rozmrazování, funkce grilování nebo tlačítko ohřívání, které slouží k opětovnému ohřívání vychladlých krajíců. Velkou výhodou je i nástavec na opékání žemlí nebo automatické vycentrování krajíců chleba, které zajistí optimální rozložení tepla po celé ploše.


Různé druhy topinkovačů


Čeho je třeba si všímat u topinkovače?


Topinkovače jsou dostupné v nejrozmanitějších druzích, velikostech a s řadou funkcí. Velikost a výkon vašeho spotřebiče závisí na tom, kolik pečiva v něm chcete připravit. Pro standardní topinkovač běžně postačuje výkon 800 wattů. Chcete-li však paralelně opékat víc než dva krajíce, měli byste si vybrat vyšší výkon. Zatímco standardní topinkovače jsou vhodné jen k opékání toastového chleba, najdou v topinkovači s dlouhou štěrbinou místo vedle sebe i delší krajíce chleba nebo dva krajíce topinek, a v topinkovačích s dlouhou štěrbinou, které jsou vybaveny dvojitou štěrbinou, dokonce i dvojnásobné množství. Při koupi topinkovače byste měli klást zvláštní důraz na materiál. Kryt chladný na dotek například zajistí, že spotřebiče se můžete dotknout i během provozu, aniž byste si spálili prsty. Topinkovače z ušlechtilé oceli vypadají mimořádně ušlechtile.


Správné čištění a likvidace topinkovačů


Jak se topinkovač správně čistí?


Topinkovač se někdy čistí dost obtížně, protože kvůli úzké štěrbině se nedá snadno dostat dovnitř. Topinkovače však mají většinou zásuvku na drobky, která se dá snadno vytáhnout a ve které se nahromadí většina drobků z chleba. Stačí ji utřít mycím prostředkem a po úplném vyschnutí znovu vložit. Protože ne vždy propadnou všechny drobky až do zásuvky, topinkovač jednoduše otočte různými směry a řádně s ním zatřeste. Pokud drobky z chleba uvíznou na vyhřívacích tyčích, nejlépe bude, pokud je opatrně vyjmete pomocí úzkého štětce na pečení. Vnějšek topinkovače se dá celkem jednoduše očistit vlhkou houbou a čisticím přípravkem. Topinkovače z ušlechtilé oceli se nejlépe čistí čisticím přípravkem na ušlechtilou ocel.


Jak se topinkovač likviduje?


Pokud se kuchyňské spotřebiče, např. chladničky nebo malé spotřebiče, jako například kávovary či právě topinkovače, zlikvidují odborně, šetří to nejen životní prostředí. Důležité suroviny se díky tomu dají opětovně zužitkovat. Proto byste měli svůj topinkovač odevzdat ve sběrně nebezpečného odpadu.


Sendvičovače: alternativa topinkovače


Sendvičovače se zásadně liší od běžného topinkovače a nepoužívají se k opékání, ale k přípravě plněných sendvičů. V případě sendvičovačů je třeba dbát na dobrý protipřilnavý povlak, který výrazně usnadňuje čištění spotřebiče. Některé sendvičovače jsou navíc vybaveny odnímatelnými výhřevnými deskami, takže umožňují vložení jiných tvarů sendviče.


Oblíbené rakletovací grily


Slavnostní jídlo z rakletovacího grilu je mimořádně oblíbené na Vánoce, na Silvestra nebo během společenských večírků. Velkou výhodou přitom je, že není potřebná náročná příprava. Rakletovací gril se jednoduše položí na stůl, nasadí se a rozloží se na něm přísady v malých šálcích. Kreativitě se přitom nekladou žádné meze, protože v rakletovacích pánvích se dá připravit vše od masa přes zeleninu až po ryby a sýr. Palačinky, ovoce nebo čokoláda – vykouzlíte v něm dokonce i dezerty. Optimálně se postará o pohodu každého hosta. Součástí zásilky je většinou osm pánví; grilovací deska je tlakový odlitek nebo je zhotovena z přírodního kamene a měla by být vhodná k umývání v myčce nádobí, díky čemuž se dá jednoduše očistit. Důležitou vlastností rakletovacích grilů je jejich výkon od 1 100 do 1 500 wattů a možnost plynulého nastavení teploty.


Nákup topinkovačů a rakletovacích grilů v Möbelixu


Topinky ke snídani nebo pokrm z rakletovacího grilu – v našich pobočkách Möbelix najdete velký výběr různých topinkovačů, sendvičovačů nebo rakletovacích grilů. Nebo se můžete přehrabovat v našem online obchodě Möbelix. Po několika kliknutích si můžete v pohodě zakoupit topinkovače a rakletovací grily online z pohovky.


Kuchyňské spotřebiče


Kuchyně - všechny kategorie