Šejkry a mixéry

(7 produktů)

Oblasti použití mixérů

Pomocí mixéru se dá připravit řada nejrůznějších potravin a nápojů, například:

 • smoothies a mléčné koktejly,
 • dětská výživa,
 • polévky,
 • omáčky,
 • ovocné pyré,
 • šlehačka,
 • těsto na koláče,
 • ořechové mléko,
 • domácí zmrzlina,
 • koktejly atd


Různé druhy mixérů

Užitečné kuchyňské pomůcky jsou dostupné v mnoha variacích. Přístroje se liší především z hlediska výkonu motorku, vlastností sklenice a řezného nože. Dostupné jsou následující druhy mixérů:
Ruční mixéry
Ruční mixéry mají mnoho rozmanitých funkcí a často se dodávají s bohatým příslušenstvím. Míchací tyčinky, kvedlačky nebo hnětací háky vám pomohou při přípravě těsta na koláče nebo chléb. Považují se za výhodné mixéry a jsou absolutní klasikou.
Stojaté mixéry
Stojatý mixér se doporučuje pro osoby, které mixér používají téměř denně. Je uložen na stabilním podstavci, dá se plynule regulovat a má minimálně čtyři nože. Stojatý mixér je navíc jednou z nejbezpečnějších variant.
Tyčové mixéry
Tyčový mixér je mnohem víc než míchací zařízení: pomocí něj se dají rozdrobit nebo mixovat různé potraviny. Pokud chcete polévky po uvaření rozmixovat, tento mixér je k tomu jako stvořený. Tyto mixéry zaberou velmi málo místa, takže jsou vhodné do malých domácností.
Šejkry a mixéry k přípravu smoothie
Šejkry nebo mixéry na smoothie připraví v průběhu několika vteřin chutné šťávy, které si můžete vzít s sebou přímo v nádobě. Takzvané mixéry „smoothies to go“ si můžete vzít s sebou klidně i na dovolenou, protože zaberou málo místa.
Vysoce výkonné mixéry
Pokud chcete rozkouskovat kostky ledu, ořechy nebo čerstvou mrkev, musíte sáhnout po vysoce výkonném nebo profesionálním mixéru. Běžné mixéry by se mohly poškodit, protože čepele jejich nožů nejsou vhodné pro velmi tvrdé potraviny.
Kuchyňské roboty
Pokud chcete hníst těsto, měli byste namísto mixéru použít kuchyňský robot. Tyto přístroje jsou skutečné multi talenty!

Výhody mixérů

Mixéry mají různé výhody:

 • zkrácená doba přípravy: přísady se už nemusí krájet nožem
 • méně námahy: to, co se kdysi muselo krájet nebo hníst ručně, udělá nyní za vás stroj
 • jednoduchá obsluha: i bez návodu k obsluze je obsluha mixérů hračka
 • snadné čištění: mnoho dílů mixérů je vhodných k mytí v myčce nádobí, takže se dají velmi jednoduše vyčistit


Užitečné tipy při koupi mixérů

Co musí zvládnout mixér?
Před koupí nového mixéru byste se měli zamyslet nad tím, k čemu budete mixér skutečně potřebovat a co všechno chcete pomocí něho rozdrobit, resp. připravit. Dále si položte otázku, jak často budete mixér používat a kolik lidí jej bude používat.
Které mixéry se používají na smoothies?

Smoothies jsou absolutně v trendu! Ne každému připadá snadné sníst denně pět porcí ovoce a zeleniny. Pomoci přitom mohou chutné šťávy, které obsahují mnoho vitamínů a výživných látek. Díky speciálním mixérům získáte velmi rychle a jednoduše své pestrobarevné smoothie.


Ne všechny mixéry jsou však stejně vhodné pro přípravu smoothies a mléčných koktejlů. Zatímco pro jednoduché šťávy postačí mixér pro přípravu smoothie, doporučuje se pro zelené smoothies vysoce výkonný mixér. Mnohé zelené potraviny jsou vláknité a obsahují chlorofyl, takže se dají mixovat jen s vynaložením větší námahy a při vysoké rychlosti, aby se narušila buněčná struktura.

Čeho je třeba si všímat při výběru mixéru?
Dbejte na optimální místo uložení: mixér musí byt vždy uložen na rovné a stabilní ploše. Jinak by se mohl převrátit a spadnout. Nádobu mixéru naplňte jen po maximální vyznačenou výšku. Jinak by se mohl obsah rozlít, což může mít v případě horkých tekutin za následek těžké popáleniny.
Jak se mixéry čistí?

Mixéry se obecně dají čistit velmi jednoduše. Zásadně platí: mixér vyčistěte vždy ihned po použití. Samotným vypláchnutím čistou vodou odstraníte jen nejhorší znečištění. Mixéry by se však měly čistit důkladně, jinak se na dně usadí film, kde se mohou rozmnožit choroboplodné zárodky.


Čištění je velmi jednoduché: do nádoby mixéru nalijte malé množství vody a přidejte několik kapek mycího prostředku. Potom mixér přepněte na střední nebo nejvyšší stupeň a nechte ho několik minut běžet. Vodu vylijte a nádobu vypláchněte čistou vodou. Některé mixéry jsou už navíc vybaveny programem pro automatické čištění.


Nákup šejkrů a mixérů v Möbelix

Polévky, omáčky nebo domácí smoothies – v Möbelixu najdete bohatý výběr nejrůznějších mixérů a šejkrů, které splní vaše osobní požadavky. Navštivte některou z našich poboček Möbelix a prohlédněte si náš sortiment. Alternativou může být pro vás i pohodlný online nákup mixéru v našem online obchodě.

Kuchyňské spotřebiče


Kuchyně - všechny kategorie