Odpadkové koše

(22 produktů)

Koše na odpadky v Möbelixu

Od kanceláře přes koupelnu až po kuchyň – do každé místnosti vaší domácnosti se najde vhodný koš na odpadky. Jednotlivé modely jsou dostupné v rozličných tvarech a materiálech; získají si vás svými specifickými vlastnostmi, podle toho, do jaké místnosti jsou určeny. V závislosti na tom, zda jsou viditelné nebo ukryté za kuchyňskými dvířky, sehrávají důležitou roli i vizuální aspekty.

V kuchyních jsou velmi oblíbené koše na odpadky z ušlechtilé oceli nebo kovu. Jsou nejen elegantní a velmi nenáročné na údržbu, ale dají se i flexibilně umístit a dokáží upoutat pozornost. Právě v moderních kuchyních, které jsou celé bílé, můžete kuchyň pomocí pestrobarevných košů na odpadky z plastu barveně zvýraznit a dodat jí tak individuální vzhled.

Různé zavírací mechanismy

Koše na odpadky jsou v zásadě vybaveny třemi různými druhy zavíracích mechanismů. U některých modelů se víko koše musí otevřít pomocí páčky. Máte-li špinavé ruce, může to být občas nevýhoda. Koše s otočným víkem se dají jednoduše otevřít a po vyhození odpadků i znovu zavřít. Zřejmě nejšikovnějším řešením pro kuchyně, ve kterých se často zachází s potravinami, je koš na odpadky s nášlapnou funkcí. Po sešlápnutí pedálu se víko otevře a vy můžete odpadky vyhodit do koše. Díky tomu se ho nemusíte dotýkat častěji, než je to nezbytné.

Kapacita

Jedním z nejdůležitějších kritérií při koupi určitého modelu je jeho kapacita. Podle toho, kolik odpadu ve své kuchyni vyprodukujete, můžete zvolit větší nebo menší objem koše na odpadky. Většinou postačí středně velké koše na odpadky s objemem 12 až 16 litrů, které by se však měly pravidelně vyprazdňovat, aby nepříjemné zápachy neměly žádnou šanci. V Möbelixu najdete i prostorově úsporné koše na odpadky určené k separování odpadu se dvěma vyjímatelnými nádobami po 10 litrech.


Neviditelná varianta: vestavěné koše na odpadky

Pokud chcete svůj koš na odpadky začlenit do kuchyně tak, aby byl opticky neviditelný, doporučujeme vám praktické vestavěné koše na odpadky. Montují se do kuchyňské skříňky a v případě potřeby se dají díky praktické vysouvací funkci jednoduše vytáhnout ze skříňky. Následně znovu zmizí za zavřenými dvířky kuchyňské skříňky.

Praktické stojany na pytle na odpadky

Jestliže rádi používáte velké pytle na odpadky, jsou velmi vhodné stojany na pytle na odpadky, které v závislosti na modelu poskytnou místo pro jeden až tři pytle na odpadky. Pytle se dají jednoduše zavěsit do koše na odpadky a dají se plnit shora přes sklopné víko.


Postup při čištění košů na odpadky

Co se dá udělat, když koš na odpadky zapáchá?

Není nic nepříjemnějšího než zapáchající koš na odpadky v kuchyni. Ani ten nejlepší koš na odpadky nezmění nic na tom, že odpad právě nevoní. I když odpadky pravidelně vynášíte, nezůstanete ušetřeni nepříjemných zápachů. 

Je však pár triků, jejichž pomocí se dají zápachy účinně zlikvidovat. Než do koše na odpadky vložíte pytlík, rozsypte po jeho dně trochu prášku do pečiva. Totéž platí i pro podestýlku pro kočky: váže zápachy a zároveň absorbuje tekutiny v koši na odpadky. I kávová zrnka a citróny neutralizují zápachy, přičemž je stačí umístit do malé misky na dně koše. 

Občas byste měli koš na odpadky podrobit generálnímu čištění. Nejvhodnější je přitom ocet nebo bělidlo, které nejen odstraní nepříjemné zápachy, ale i usmrtí baktérie. Nalijte do koše na odpadky tři šálky bělidla a čtyři litry vody a směs nechte působit jednu hodinu. Jako alternativu můžete naplnit koš na odpadky horkou vodou a přidat trochu octa. Po uplynutí doby působení vodu vylijte, vnitřek koše očistěte a vytřete dosucha.


Nákup košů na odpadky v Möbelixu

Hledáte praktické systémy na separaci odpadu do kuchyně, bio koš na odpadky nebo koše s praktickým pedálem? V našich pobočkách Möbelix najdete velký výběr košů na odpadky v každé cenové skupině. Nebo se můžete přehrabovat v našem online obchodě Möbelix. Zde můžete nakupovat koše na odpadky rychle a jednoduše online.


Příslušenství a vybavení kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie