Myčky nádobí

(18 produktů)

Myčky nádobí v Möbelixu

Myčky nádobí nám ulehčují práci v kuchyni a bodují svou stálostí: moderní spotřebiče s vysokou energetickou účinností šetří čas, spotřebují málo elektřiny a dokonce i méně vody než ruční mytí. Kromě toho jsou vybaveny řadou programů s různým trváním a teplotou, jako jsou například rychlé či energeticky úsporné programy určené k čištění a sušení, které jsou efektivní a budou odpovídat vaším požadavkům. Speciální funkce aquastop zajistí maximální bezpečnost: v případě poruchy vás technologie ochrání před škodami způsobenými vodou. Důležitá je i energetická účinnost vaší nové myčky nádobí. Nejúspornější modely jsou označeny symbolem A+++.
Bez ohledu na to, pro který spotřebič se rozhodnete, v Möbelixu budete profitovat z řady výhod:


myčky nádobí pro jakýkoliv účel a pro každý rozpočet,
inovační programy a praktické funkce,
různé typy spotřebičů od vestavěné myčky nádobí až po volně stojící spotřebič,
chladnička nebo kombinace chladničky a mrazničky,
nejlepší třídy energetické účinnosti,
mikrovlnná trouba.
Čeho je třeba si všímat na myčce nádobí?

Jednou z prvních otázek, kterou byste si měli položit před koupí, je otázka ohledně typů spotřebiče. Má být myčka nádobí uložena volně, částečně integrovaná, plně integrovaná nebo dokonce s možností zabudování zespodu? Toto rozhodnutí je mimořádně důležité, aby vaše myčka nádobí později perfektně zapadla do vaší kuchyně.
Praktické elektrospotřebiče se v zásadě dělí na vestavěné myčky nádobí, ty zase na integrovatelné nebo s možností zabudovaní zespodu, a na volně stojící myčky nádobí. Volně stojící myčky nádobí se vyznačuji designem dokonalého tvaru a jak už to vyplývá z jejich názvu, nedají se začlenit do kuchyňské skříňky. Volně stojící myčka nádobí se šířkou 45 cm se například vejde i do úzkého výklenku a je perfektním řešením pro malé kuchyně. Částečně integrované myčky nádobí se dají začlenit do stávající kuchyňské linky. Na přední straně mají kryt, přičemž ovládací panel zůstává volný. Plně integrovaný spotřebič se celý uloží do kuchyňské skříňky a zmizí za jejími dvířky. Myčka nádobí zabudovaná zespodu nemá horní kryt, začlení se do pracovní desky a ovládá se na přední straně.


Velikost, kapacita a vnitřní výbava

Zda bude vaše myčka nádobí malá nebo velká, závisí do značné míry na dostupném místě ve vaší kuchyni, na vašem chování při vaření a na velikosti domácnosti. Aby se mohly spotřebiče perfektně začlenit do každé domácnosti, jsou dostupné v nejrůznějších velkostech. Většinou mají myčky nádobí standardní výšku cca 80 až 85 cm a šířku cca 60 cm. Velmi úzké modely mají rozměr 45 cm.
S velikostí spotřebiče úzce souvisí i jeho kapacita. Udává se v počtu souprav nádobí; souprava se skládá z normovaného počtu kusů nádobí a příborů, přičemž zahrnuje hluboký talíř, plochý talíř, dezertní talíř, podšálek, šálek, sklenici na pití, vidličku, nůž, polévkovou lžíci, čajovou lžičku a dezertní lžičku.  Standardní spotřebiče mají většinou kapacitu cca osm až patnáct souprav nádobí.
Vnitřní výbava by měla poskytovat dostatek místa nejen pro objemné nádobí, ale měly by se zde dát bezpečně uložit i citlivé kuchyňské potřeby, například sklenice. Pro příbory je většinou k dispozici speciální košík nebo zásuvka.

Jak se čistí myčka nádobí?

Aby vaše myčka nádobí dosahovala vždy nejlepší čisticí výkon, měla by se pravidelně udržovat. Jednou až dvakrát do měsíce vyčistěte sítko opláchnutím pod tekoucí vodou. Mastné usazeniny odstraňte malým množstvím mycího prostředku. U většiny modelů se dají vyjmout i oplachovací ramena. Pokud jsou znečištěna zbytky jídel a mastnými usazeninami, měli byste je očistit čistou vodou. I vnitřek vaší myčky nádobí zbavujte v pravidelných intervalech nečistot. Uveďte přitom do provozu prázdný spotřebič a použijte speciální čisticí prostředek nebo tablety do myčky nádobí. Následně utřete těsnění myčky nádobí vlhkou utěrkou.


Nákup myček nádobí v Möbelixu

Naši experti na kuchyně Möbelix vám rádi pomohou zodpovědět všechny otázky týkající se myček nádobí. Ať už jde o vhodné typy spotřebičů, výbavu nebo třídy energetické účinnosti – navštivte nás v jedné z našich poboček Möbelix a nechte se přesvědčit velkým výběrem inovačních kuchyňských elektrospotřebičů. Nebo se zastavte v našem online obchodě. Zde můžete nakupovat myčky nádobí rychle a jednoduše online.


Kuchyňské spotřebiče


Kuchyně - všechny kategorie