Kuchyňské baterie

(33 produktů)

Vhodné kuchyňské armatury pro každý styl

Funkčnost, nejvyšší kvalita a komfort při obsluze jsou nejdůležitějšími vlastnostmi kuchyňských armatur. Ani design by se však neměl zanedbávat. V moderních kuchyních je ostatně praktická výbava stejně důležitá jako skvělý vzhled, tak aby vaše vysněná kuchyně plně odpovídala vašemu individuálnímu stylu. Kuchyňské dřezy a kuchyňské armatury patří k součástem kuchyně, které zásadním způsobem ovlivňují váš styl. Od klasické armatury s nízkým výtokem až po extravagantně tvarované modely s vysokým výtokem – kuchyňské armatury jsou dostupné v rámci velkého výběru rozmanitých designů. Kromě typického chromového vzhledu ušlechtilé oceli jsou armatury dostupné v nejrůznějších barvách. Bílé nebo béžové modely z keramiky nebo granitu jsou velmi vhodné do venkovských kuchyní, puristické kuchyňské armatury černé barvy vyvolají efekt úžasu.

Od jednopákového směšovače až po sprchovací hlavici

Aby kuchyňské armatury odpovídaly vašim nárokům a potřebám, jsou k dispozici různé varianty. U jednopákového směšovače se dá intenzita a teplota vodního paprsku regulovat pomocí jediné páčky, čímž se šetří voda i energie. Díky této technice je obsluha dřezových armatur jednoduchá a intuitivní. Dvojpákové armatury byly kdysi nejrozšířenějším typem kuchyňských armatur a v současnosti se často používají z nostalgie ve venkovských kuchyních. V tomto případě se teplá a studená voda nastavuje pomocí dvou samostatných kohoutků. Studená nebo teplá voda se tak dá jednoduše pustit, smíchání teplé a studené vody však vyžaduje trochu citu.

Kuchyňské armatury se sprchou se stávají stále oblíbenějšími. Díky výsuvné sprchovací hlavici jsou tyto kuchyňské armatury velmi praktické, flexibilně se přizpůsobí příslušným pracím a ulehčí i mytí velmi velkých hrnců. Vysoký výtok zajistí v případě těchto armatur hodně místa v dřezu. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro armaturu s vysokým nebo plochým výtokem. Přes všechny inovace je a zůstane nejdůležitější funkcí kuchyňských armatur otočné rameno, abyste bez jakýchkoliv problémů mohli dosáhnout na všechna místa v kuchyňském dřezu.

Dbejte na správný materiál

Při výběru nové armatury si ze všeho nejvíc všímejte kvality. Protože přes kuchyňskou armaturu teče voda, která se používá k pití a vaření, má zvolený materiál dopad na vaše zdraví. U méně kvalitních výrobků se může stát, že do pitné vody se uvolní olovo a nikl. Vysoce kvalitní kuchyňské armatury jsou naproti tomu zhotoveny výhradně z ušlechtilé oceli nebo keramiky. 

Ušlechtilá ocel je vzhledem ke svým speciálním vlastnostem perfektním materiálem pro kuchyňské armatury. Povrch z ušlechtilé oceli je tak hladký a tvrdý, že se na něm neusazuje špína ani bakterie. Kuchyňské armatury z ušlechtilé oceli se navíc vyznačují jednoduchou údržbou, přičemž vodní skvrny a otisky prstů nemají v tomto případě žádnou šanci. Kartuše vaší armatury by měla být z keramiky, protože tento materiál těsní déle než guma. Speciální výhoda kuchyňské armatury od značkových výrobců: při koupi kuchyňské armatury Hansgrohe budou například dlouhá léta k dostání jednotlivé díly.

 

Vysokotlaké nebo nízkotlaké armatury?

U kuchyňských armatur rozlišujeme vysokotlaké a nízkotlaké armatury. Pokud se armatura napojí přímo na vodovodní potrubí, ať už na centrální zásobování teplou vodou nebo průtokový ohřívač, mluvíme o vysokotlaké armatuře. Vysokotlaké armatury mají dvě vodovodné přípojky, jednu na studenou a jednu na teplou vodu, přičemž patří většinou ke standardu. Pokud se má vaše kuchyňská armatura provozovat prostřednictvím bojleru, budete potřebovat nízkotlakou armaturu s třemi přípojkami. Pokud namontujete nesprávnou armaturu, může to mít za následek prasknutí nádrže na vodu.


Správné čištění kuchyňských armatur

Materiály, jako je ušlechtilá ocel nebo chrom, jsou sice nenáročné na údržbu, citlivě však reagují na čisticí prostředky. Jestliže se armatury nesprávně udržují, může jejich povrch zmatnit nebo se poškrábat. K čištění kuchyňských armatur je nejvhodnější bavlněná utěrka a čisticí přípravek s kyselinou citrónovou, přičemž se armatura následně opláchne čistou vodou. Kuchyňské armatury čistěte pravidelně, aby v nich nevznikaly vápenaté usazeniny.


Kuchyňské armatury v Möbelixu

Od inovačních funkcí přes vhodné páky až po otázku, který druh montáže je ten správný – při koupi perfektní kuchyňské armatury se musí zohlednit mnoho aspektů. Při výběru vhodné armatury vám rádi pomohou naši experti na kuchyně Möbelix. V Möbelixu najdete výhodné kuchyňské armatury od známých značkových výrobců za velmi výhodnou cenu. Ať už budete kupovat svoje kuchyňské armatury online nebo se zastavíte v jedné z našich početných poboček Möbelix, přesvědčte se o velkosti kuchyňského sortimentu Möbelix.


Příslušenství a vybavení kuchyně


Kuchyně - všechny kategorie