Kávovary a varné konvice

(5 produktů)

Kávovary v Möbelix

Espresso, cappuccino nebo zalévaná káva? Díky správnému kávovaru bude každá káva požitkem! Ať už hledáte kávovar do domácnosti nebo do kanceláře: výběr je velký a sahá od plně automatických kávovarů přes kávovary s filtrem až po kapslové kávovary. Nejdříve si promyslete, kolik šálků kávy budete denně potřebovat a kolik času chcete věnovat jednomu šálku. Váš výběr by měl výrazným způsobem ovlivnit fakt, zda budete kávovar používat jen pro soukromé účely, když si chcete ráno a večer vypít šálek kávy, nebo zda se má kávovar používat k přípravě kávy v kanceláři během celého dne. Plně automatické kávovary a kapslové kávovary vám vaši oblíbenou kávu připraví stisknutím knoflíku, kávovary s filtrem poskytují prostor pro experimenty a jsou dostupné v mnoha barvách. Kávovary bílé barvy nebo z ušlechtilé oceli jsou přitom obzvlášť nadčasové a klasické.

Jaké kávovary jsou dostupné?

Kávovar s filtrem
Klasikou mezi kávovary je a zůstane kávovar s filtrem. Vaši kávu připraví tradiční metodou spaření, přičemž přemění mletý kávový prášek a vodu na kávu. I kávovary s filtrem jsou v současnosti vybaveny mnoha inovačními funkcemi, jako je integrovaný mlýnek na kávu, automatické vypínaní, funkce udržování tepla nebo praktický časovač. Pokud svou kávu pijete nejraději čerstvou, měli byste se rozhodnout pro kávovar s integrovaným mlecím zařízením. Získá si vás velkým množstvím možností nastavení pokud jde o stupně mletí a množství kávy a vody, přičemž je perfektní pro individuální požitek z kávy.
Plně automatické kávovary
Plně automatické kávovary vám připraví kávu rychle a jednoduše stisknutím knoflíku. Mlecí zařízení namele přesné množství kávy, které je potřebné k přípravě zvolené speciality. Základem plně automatického kávovaru je příprava espressa. Mícháním s horkým mlékem můžete z espressa připravit mnoho dalších druhů kávy, jakož i cappuccino, cafe latte nebo latte macchiato. Protože příprava espressa vyžaduje perfektní rámcové podmínky, měly by být dobré kávovary schopny přesně dodržet množství, tlak i teplotu. Plně automatické kávovary jsou dostupné i jako vestavěné spotřebiče, takže bezchybně zapadnou do vaší kuchyně. Abyste se mohli dlouho těšit ze svého modelu, musí se přístroje i přes pravidelnou péči v určitých časových odstupech podrobit profesionální údržbě. Mnoho výrobců ji nabízí v rámci zákaznického servisu.
Kapslové kávovary
Žádný kávovar neumožňuje pohodlnější přípravu horkého nápoje než kapslový kávovar. Stačí si zvolit druh kávy, vložit kapsli a vychutnat si kávu. Kapslové kávovary jsou relativně výhodné z hlediska pořizovací ceny, jejich koupí jste však omezeni na určitý systém. Protože jsou kávové kapsle relativně drahé, je z dlouhodobého hlediska výsledkem relevantní rozdíl oproti jiným kávovarům, pokud jde o náklady.

Tipy na čištění vašeho kávovaru

Jak se čistí kávovary?
Pokud svůj kávovar čistíte pravidelně, budete si dlouho užívat plné aroma kávy. V zásadě by se měla nádrž na vodu vašeho kávovaru jednou denně vyprázdnit a utřít vlhkou utěrkou. I nádobu na vodu a nádobu na zachycování kávové usazeniny pravidelně udržujte vhodným čisticím prostředkem. V případě kávovarů s filtrem by měl být držák filtru dobře dostupný a v ideálním případě se dá i vyjmout a může se umývat v myčce nádobí. Díky tomu ho stačí umyt v myčce nádobí. I u plně automatických kávovarů se doporučuje modul na spaření kávy, který se dá vyjmout a díky tomu snadno vyčistit. U kapslových kávovarů by se měl držák na kapsle pravidelně očistit vlhkou utěrkou, protože se v něm mohou usadit zbytky kávové vody a kávového prášku.
Jak se odvápňují kávovary?
Kávovary s filtrem, plně automatické kávovary i kapslové kávovary – všechny mají něco společného: měly by se pravidelně odvápňovat. Jak často se musí kávovar odvápnit, to závisí na stupni tvrdosti vody a na počtu vypitých šálků. V průměre byste však svůj kávovar měli odvápnit minimálně jednou až dvakrát do měsíce. Nejlepším způsobem je použit profesionální prostředek na odvápnění, aby se přitom nepoškodilo těsnění nebo konstrukční díly. Prostředek na odvápnění stačí rozpustit v zásobníku vody, tekutinou propláchnout kávovar a následně jednou až dvakrát opláchnout čistou vodou.

Nákup kávovarů v Möbelix

Není vůbec jednoduché vyznat se v bohaté nabídce kávovarů. Máte-li otázky týkající se výhod a nevýhod jednotlivých přístrojů, rádi vám pomohou naši poradci Möbelix. Rozhodli jste se už pro konkrétní model? V takovém případě si můžete v e-shope Möbelix zakoupit kávovary jednoduše a rychle online.
Užitečné funkce
Výhodné varné konvice do cestovního zavazadla nebo moderní varné konvice z ušlechtilé oceli – v Möbelixu najdete různé modely varných konvic ve všech cenových skupinách. Hodnotné modely jsou vybaveny vyjímatelným odvápňovacím filtrem, který se postará o čistou vodu. Velmi praktická je při každodenním používání i odměrná stupnice, která vám pomůže přesně nadávkovat tekutinu. Díky tomu ušetříte při každé přípravě energii, protože ohřejete jen takové množství, které skutečně potřebujete. O maximální bezpečnost se postará ochrana proti přehřátí a automatické vypínaní, kterými jsou vybaveny už i levné základní modely.
Jaký výkon a objem má varná konvice?
Praktické malé kuchyňské spotřebiče jsou v Möbelixu dostupné v nejrůznějších provedeních a cenových skupinách. Na vlastní potřebu často úplně postačí i cenově výhodné varné konvice. Při výběru vhodné varné konvice byste se měli soustředit na dvě základní fakta: kolik wattů potřebuji? Jaký objem mi postačí? Podle toho, jaký výkon budete potřebovat, si vyberte z přístrojů od 1 000 do 2 400 wattů. Více wattů znamená v praxi rychlejší ohřívání. Malé varné konvice jsou velmi vhodné pro cestování nebo do jednočlenných domácností. U těchto modelů, které dokáží ohřát maximálně jeden litr tekutiny, úplně postačí výkon 1 000 wattů. Větší modely mají objem 1,7 litru, což se více vyplatí v domácnostech s kompletní rodinou. V tomto případě se doporučuje výkon minimálně 2 000 wattů.
Čeho je třeba si všímat při výběru varné konvice?
Pokud se přístroj používá často, měli byste dbát na pohodlnou manipulaci. Většina lidí napouští svou varnou konvici přímo pod vodovodem: přitom se doporučuje praktický spínač otvírání víka v kombinaci se širokým otvorem. Bezkabelové varné konvice se po použití dají rychle a bezpečně vyprázdnit. Mnohé přístroje jsou uloženy na 360stupňovém podstavci, takže nádobou lze pohodlně otáčet všemi směry. Protiskluzové patky jsou zárukou stability. Odnímatelná sítka se dají snadno vyčistit a zajistí, že do vašeho čaje se nedostanou žádné nežádoucí zvápenatělé zbytky.

Varné konvice s různým designem

Varné konvice jsou dostupné v mnoha tvarech, barvách a designech. Modely z ušlechtilé oceli, plastu nebo skla se stylově začlení do každé kuchyně. Varné konvice z ušlechtilé oceli působí mimořádně elegantním dojmem. Získají si vás dobrou izolací a hodnotným vzhledem. I u takových kuchyňských přístrojů, jako jsou varné konvice, je v módě retro: varné konvice Möbelix v retro stylu jsou velmi žádané. Díky výrazným barvám se stanou středobodem pozornosti. Ten, kdo upřednostňuje decentnost, zvolí varnou konvici bílé barvy. Tato klasika je vhodná ke každému designu kuchyně. Sledování varných konvi ze skla je naproti tomu zážitkem, musí se však často čistit.

Správné čištění varných konvic

Jak se varná konvice odvápňuje?
V každé varné konvici vznikne po určité době vápenatá usazenina. Jsou vidět bílé zbytky a rozdíl zjistíte i podle chuti. Pokud jsou ohřívací tyče zvápenatělé, trvá proces ohřívaní déle, výsledkem čehož jsou vyšší náklady na elektřinu. Naštěstí není čištění žádné velké umění. Stačí vám k tomu jen běžný prostředek na odvápnění. Postupujte krok za krokem podle pokynů na etiketě. Prostředek se obvykle nejdříve rozpustí ve varné konvici v předem definovaném množství vody. Potom se roztok musí uvést do varu. Po intenzívním působení se přístroj vyprázdní a důkladně opláchne. Jako alternativu můžete k čištění použít ocet, prášek do pečiva nebo kyselinu citrónovou. I sítko by se mělo pravidelně odvápnit a opláchnout.
Jak často se varná konvice odvápňuje?
Neexistují žádné pevně stanovené intervaly odvápňování varných konvic. Ten, kdo varnou konvici používá častěji, musí ji i častěji čistit. Na zvápenatění přístrojů má vliv i individuální stupeň tvrdosti vody z vodovodu. Protože jsou zvápenatělé zbytky jednoznačně viditelné, je na vašem vlastním uvážení, kdy dozrál čas k čištění. Je-li voda velmi tvrdá, může to být i každé tři týdny. Kdo však vždy ohřívá filtrovanou vodu, tomu stačí odvápnit přístroj jen každé čtyři až šest měsíců.

Nakup varné konvice v Möbelix

Co může byt pohodlnější než objednat si kuchyňské vybavení přímo z domu? Varné konvice si nemusíte bezpodmínečně prohlížet přímo v obchodě: ten, kdo zná svůj oblíbený model, může nakupovat vodní konvice online v našem online obchodě Möbelix dvacet čtyři hodin denně. Stačí pár kliknutí a už brzy si budete moci vychutnat svůj horký čaj uvařený v průběhu několika sekund!

Kuchyňské spotřebiče


Kuchyně - všechny kategorie