DIY Veselé květináče s obličeji

Veselé květináče s obličeji

Máte doma příliš mnoho zavařovacích sklenic nebo šálky a misky, které už nikdo nepotřebuje? Pokud ano, je škoda, aby stály v policích či skříňkách.

INspirujte se naším DIY projektem, kde proměníme staré nevyužité kuchyňské pomocníky v originální doplňky nejen do kuchyně. Tento kreativní upcycling potěší nejen naši planetu, ale také barevně oživí každý domov.

Co budeme potřebovat:

  • různé nepotřebné a staré nádoby: šálek na kávu, zavařeninové sklenice, misky či talíř 
  • montážní lepidlo na keramiku a sklo
  • tavnou pistoli
  • podkladovou barvu
  • barvu na porcelán v různých odstínech 
  • štětec 
  • dřevěné kroužky 
  • dekorace na květináče (knoflíky, korálky, šňůrky...)
Pomůcky pro výrobu veselých květináčů s tvářemi

Postup:

Na toto DIY lze použít téměř vše, co už doma nepoužíváme. Ať už staré a nepotřebné misky, talíře, květináče, dokonce i vázy. Využít se dá dokonce i nádobí z tvrdého plastu nebo dřeva. Barevný lak však vybíráme s přihlédnutím k tomu, na jaký povrch jej následně použijeme. My jsme si vybrali skleněné i keramické nádoby a misky.
 
Tvar květináče ovlivní vybrané kousky. Můžeme si je však vyskládat na základě různých kombinací. Je dobré si finální podobu před použitím lepidla nejprve vyzkoušet. INdividuální design je tu samozřejmě vítán!
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi
Když máme tvar finálně navržen, je čas vše slepit montážním lepidlem. Lepidlo necháme dobře vyschnout a můžeme začít malovat, zkrášlovat... 

V první řadě květináče natřeme bílou podkladovou barvou, aby náš design vynikl. Doporučujeme použít podkladovou barvu především tehdy, má-li nádobí původně tmavý odstíny, který by mohl prosvítat.
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi
DIY postup výroby veselých kvetináčov s tvárami 4
Naše květináče jsme si navrhli jako veselé postavy s barevnými šaty. Nejprve jsme si na papír nakreslili naši představu, podle které jsme květináče postupně nabarvili barvami na keramiku a porcelán. Obličej jsme chtěli trošku oživit, proto jsme dřevěné kroužky namalovali svěžími barvami a použijeme je jako brýle.
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 5
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 6
Následuje malování tváří a nalepení stylových brýlí pomocí tavné pistole. Našim květináčům nesmí chybět namalované vousy, košile či perlový náhrdelník.
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 7
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 8
Posledním krokem jsou vlasy. Do květináčů jsme zvolili převislé pokojové rostliny. Můžeme si vybrat mezi umělou variantou, nebo tou živou.

Náš tip: V případě, že patříte mezi milovníky pěstování rostlin, doporučujeme vybrat šplhavnici, svícník či hoju, které jsou nenáročné na pěstování a jako vlasy budou vypadat dokonale.
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 9
DIY postup výroby veselých květináčů s tvářemi 10
Barevné květináče vnesou do INteriéru zářivé barvy a veselou energii. Máte představu, kam byste si je vystavili?