Vánoční stromek na stěnu

 Vánoční stromek na stěnu


Jaké by to byly Vánoce bez vánočního stromku? Já si to neumím ani představit, ale ne každý má možnost přinést si stromeček do příbytku. Buď z důvodu nedostatku místa nebo kvůli domácím zvířátkám, která by ho nenechali chvilku na pokoji. Stromek ale můžeme pověsit na stěnu, že jo? Dnes Vám proto ukážu jak si jeden takový vyrobit.


Co všechno budeme potřebovat na výrobu stromečku:


✓ 10 – 15 dřevěných holí v různých velikostech

✓ provaz nebo přízi

✓ několik jehličnatých větviček

✓ zahradnické nůžky

✓ horkou lepicí pistoli

✓ tenký drát

ozdoby na vánoční stromek


 

Vánoční stromek na stěnu

 


Postup pro výrobu nástěnného vánočního stromku:


Nejprve si seřadíme dřevěné palice podle velikosti do tvaru stromečku, případně je do požadovaných velikostí upravíme s pomocí nůžek. Rozestupy mezi jednotlivými větvemi necháme 4 až 7 cm.


 

Vánoční stromek na stěnu

 


Přichystáme si motouz s délkou asi 3 metry, který přeložíme na polovinu, a jednotlivé hole začneme mezi sebou od spodního konce stromu na jedné straně svazovat. Doporučuji udělat uzel před i za každým dřívkem, ať žádná část nevyklouzne. Totéž pak provedeme na druhé straně stromu. Oba konce příze na vrchu stromečku spojíme a ponecháme uzel na zavěšení.


 

Vánoční stromek na stěnu

 


Kostra stromku je hotová, nyní přijde na řadu zdobení podle vlastní fantazie a stylu. Jednotlivé ozdoby připevníme pomocí tenkého drátu. Aby nechyběla ani zeleň, pomocí lepicí pistole nebo drátu připevníme na strom zelené chvojí. Máte tento rok hodně dárků a chcete, aby se všechny vešly pod stromeček? Pověste ho o něco výše.


Hodně zábavy při tvorbě vlastního vánočního stromku!