musli-tycinky_uvodny-img

 


Recept na nepečené müsli tyčinky


Mnozí z nás to znají – nemáme čas (nebo si neumíme udělat čas) na snídani! Jestli je to tak, vezměte si je s sebou na cestu do práce nebo do školy! Mám pro vás rychlý recept na cereální tyčinky bez pečení, které si zvládnete připravit snadno i sami.


Tak určitě, nějaké müsli tyčinky si můžeme nakoupit i v supermarketech, ale nikdy nevíte, co skutečně obsahují. Kromě přebytku cukru jsou v nich často různé nevhodné oleje a zvýrazňovače chutí.


Ale nyní zpět k domácí výrobě…


Co budeme potřebovat na přípravu domácích müsli tyčinek:


✓ pufované jáhly, quinou nebo amarant
✓ ½ šálku sušených borůvek
✓ ½ šálku sušených brusinek
✓ ½ šálku rozinek
✓ ½ šálku kokosových hoblin
✓ ½ šálku konopných semen
✓ ½ šálku chia semen
✓ ½ šálku slunečnicových semen
✓ ½ šálku dýňových semen
✓ ½ šálku arašídového másla
✓ ½ šálku medu
✓ ¼ šálku třtinového cukru
✓ 4 lžičky másla

 

musli-tycinky_ingrediencie_img

 

Postup přípravy:


Arašídové máslo vložíme do hrnce spolu s máslem, medem a třtinovým cukrem. Vše pomalu za stálého míchání ohříváme (směs se nesmí se začít vařit, hrozí spálení). Mezitím si do velké mísy připravíme všechny „suché“ přísady.

 

musli-tycinky_postup-img

 

Když je masa z arašídového másla v hrnci měkká a cukr roztavený, přidáme ji do mísy se suchými přísadami. Vše dobře promícháme, až vznikne kompaktní masa. Směs poté nalijeme do plechu na pečení (25 x 25 cm), který předtím potřeme malým množstvím másla. Necháme odstát, dokud nám „těsto“ nevychladne. Po ztuhnutí vyjmeme z formy a rozřízneme na jednotlivé tyčinky.


A snídaně je připravená!

 

musli-tycinky_postup_img2

 

Vyzkoušejte to!