kose-do-detskej_uvodny-img_CZ

 

 

Praktické a roztomilé koše do dětského pokoje

 

V dětském pokoji se obvykle nachází mnoho pestrobarevných hraček, které jsou v tom lepším případě i úhledně uloženy. Aby to tak zůstalo, můžete použít nejen klasické úložné krabice, ale i koše.


Zejména v dětském pokoji musí být úložné doplňky praktické, robustní a bezpečné na používání. Kromě toho by však měly mít hravý design vhodný pro děti. Dnes vám ukážu, jako si z "běžných" úložných košů vytvořit skutečný poutavý doplněk do dětského pokoje.

Co budeme potřebovat:

  • Koše (v různých velikostech a tvarech)
  • Lepicí pistoli
  • Nůžky
  • Umělé květiny
  • Dekorační filc (plsť) v různých barvách
  • Bambule z vlny
kose-do-detskej_pomocky_CZ

A takto jsem si koše vyzdobila:

V závislosti na tom, zda se jedná o dětský pokoj pro chlapce nebo dívku, můžete samozřejmě namísto umělých květin v růžové barvě použít například peří v modré barvě. Nebo si můžete připravit koše s různými motivy zvířat. Zde se, jako vždy, nekladou meze kreativitě ani vlastnímu vkusu.


První koš byl na spodní polovině vyzdobený flitry. Zbytek zdobení mi byl okamžitě jasný - chyběl tomu ještě květinový věnec, očka a nosík ve tvaru srdíčka. Na to jsem si z umělých květin odřízla vrchy a následně je pomocí horkého lepidla připevnila na okraj koše.

kose-do-detskej_postup1_CZ
kose-do-detskej_postup2_CZ
Očka a nosík jsem si vystřihla z plsti a rovněž jejich připevnila lepící pistolí na koš.
kose-do-detskej_postup3_CZ

Z druhého koše jsem si vytvořila milou kočičku. Z plsti jsem si vystřihla oči, nos a vousy a všechno jsem připevnila lepící pistolí. Na ouška je dobré použít pevnější plsť nebo přidat vrstvu kartonu. Připevněte je na okraj koše z vnitřní strany a naše kočička z koše je skoro hotová.

kose-do-detskej_postup4_CZ
kose-do-detskej_postup5_CZ

Protože bambulí není podle mého názoru nikdy dost, nějaké jsem připevnila i na okraj koše (návod na to, jak si bambule vyrobit rychle a snadno, najdete zde).


Z třetího koše jsem si ještě vyrobila medvídka.

S takovými úložnými koši je nejen hra, ale i úklid zábava!

Vyzkoušejte to!