cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img

 


Pikantní sendvičový dort


Zvláště v létě ☀ nemusíme v jídelníčku upřednostňovat pečené vepřové maso nebo řízek s hranolky. V tomto období preferujeme více lehčí jídla s čerstvou zeleninou nebo ovocem. Pikantní sendvičový dort je skvělý nápad! V závislosti na vaší chuti si ho můžete připravit se zeleninou a šunkou, salámem nebo dokonce lososem.


Co budeme potřebovat na přípravu pikantního sendvičového dortu:


✓ asi 20 plátků toastového chleba (já jsem použila celozrnný)

✓ 150 - 200 g šunky

✓150 g strouhaného sýru

✓ 200 g bylinkového taveného smetanového sýru

✓ zeleninu (okurky, rajčata, ředkvičky ...))

✓ 2 vařená vejce

✓ pažitku, petrželku nebo bazalku

✓ hořčici

✓ 200 g smetanového sýru

✓ formu na dort


 

cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img1

 

 

Příprava sendvičového dortu:

 

Nejprve si připravíme zeleninu. Důkladně ji omyjeme a nakrájíme na plátky nebo malé kostky. Šunku lze použít později v celých plátcích. Pokud máte suchou salám nebo klobásu, doporučuje se nakrájet na malé kostičky. Z toastového chleba odkrojíme kůrku (tip: nevyhazujte ji, usušte a časem můžete použít do polévky), a pak můžeme už začít s přípravou dortu.

 

 

cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img2

 


Toasty nařízneme podle potřeby a naskládáme do středně velké formy na dort s patentním uzávěrem. Polovinu bylinkového taveného sýru rozetřeme na toasty. Pak uděláme vrstvu pomocí plátků okurek, rajčat nebo ředkviček, přidáme plátky šunky, strouhaný sýr a trochu hořčice. Následuje další vrstva toastu, kterou opět natřeme bylinkovým smetanovým sýrem, přidáme zeleninu, vajíčka a sýr. Proces opakujeme až do úplného naplnění formy, poslední bude vrstva z toastů.


 

cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img3

 


Zakryjeme folií a vložíme do chladničky asi na 2 hodiny. Mezitím si nakrájíme pažitku do požadované délky a vymícháme smetanový sýr do krémové konzistence. Dort vyjmeme z formy s pomocí postranní pružiny. Po obvodu a vrchu rozetřeme smetanový sýr a ozdobíme pažitkou a zeleninou. A chutný dort je připraven!


 

cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img4

 


Chutná opravdu skvěle a navíc vypadá výborně! Skvělý nápad na oslavy nebo zahradní párty či pikniky.


 

cz-blog-pikantna-sendvicova-torta-img5

 


Vyzkoušejte to!