cz-blog-obraz-z-mechu-dyi-image

 

 

Obraz z mechu DIY

 

Ať už v nákupních centrech, v zasedacích místnostech nebo v obývacích pokojích, mechové stěny nebo mechové obrazy mají v současnosti vzestupný trend a používají se jako speciální dekorativní prvek v mnoha vnitřních prostorách. Kromě toho, že do interiéru přinášejí kousek přírody, vypadají také opravdu fenomenálně.

Syté barvy, třídimenzionální hmatatelný efekt a skutečnost, že se s nimi velmi snadno zachází, hovoří jasně ve prospěch mechových stěn a obrazů.

I já jsem byla okamžitě okouzlena a začala mechy hledat a nakupovat. Měl by se používat konzervovaný mech, protože se snadno udržuje a zachovává svoji barvu a konzistenci. Vhodný je zaručeně islandský mech, který najdete v zahradních centrech nebo ve specializovaných obchodech.

Samozřejmě, můžete také použít vlastní mech donesený z lesa a zakonzervovat jej pomocí glycerinu. I já jsem to zkoušela, ale musím se přiznat, že se mi to nepovedlo (viz tento návod).

Takže začínáme!

 

Co budeme potřebovat pro mechový obraz:

 

• rám obrazu (můžete také použít i staré hodiny jako já, podnos nebo něco podobného)

• několik balíků mechu (islandský mech, běžný mech, důležité je, aby byl již zakonzervován)

• umělou kapradinu pro vylepšení obrazu (dle libosti)

• horké lepidlo (mnoho lepidla nebo silikonu)

• kleště

 

 

cz-blog-obraz-z-mechu-diy-image

 

Postup výroby mechového obrazu:

 

Ať už použijete malý bílý rám, černý velký, kulatý nebo čtvercový, rám z obrazu, podnos nebo nástěnné hodiny – jako formu pro obraz z mechu lze použít cokoliv, co se vám líbí. Já jsem chtěla vytvořit kulatý obraz, proto jsem použila velké nástěnné hodiny.

 

cz-blog-obraz-z-mechu-diy

 

Vezmeme nářadí a můžeme začít naši tvůrčí práci s lepením mechu. Podle toho jak chceme, aby váš mech vypadal, homogenní v zeleném tónu, nebo jak jsem odpozorovala jinde, v různých zelených odstínech – dovoleno je vše, co se vám líbí.

 

cz-blog-obraz-z-mechu-dyi-image4

 

Postupně lepte mech po kouscích pomocí horkého lepidla dovnitř obrazu. Navrhujete-li konkrétní vzor, ​​je nejlepší ho nejdřív přiložit navolno a až poté začít postupně lepit. Pro oživení jsem do obrazu přidala kapradiny (umělé). Ale ani zde se fantazii meze nekladou

 

cz-blog-obraz-z-mechu-image5

 

V kanceláři se místo pro nový výtvor našlo rychle, takže práce je nyní mnohem příjemnější!

 

Vyzkoušejte to!

 

cz-blog-obraz-z-mechu-imagemap k ponuke
Navštivte nás také na