cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyrobky-image1

 

 

Nažehlovací obrázky domácí výroby

 

Vzpomínám si ještě na klasické vyšívané nažehlovačky, kterými se zakrývaly zejména díry na dětském oblečení. Mělo to praktický účel, ale také to bylo i velmi stylové, vždyť kdo by nechtěl mít na džínách obrázek dinosaura nebo autíčko? 

Dnes si uděláme nažehlovačky trochu jiným a jednodušším způsobem. Nebudeme zakrývat žádné díry, ale vyzdobíme si textilie s trendy motivy. 

 

Co všechno budeme potřebovat:

 

ubrousky s požadovaným motivem

textil, nejlépe v bílé barvě (např. triko, povlak

žehličku

potravinovou fólii

pečící papír

nůžky

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby-img

 

Postup nažehlování:

 

Připravíme si papírové ubrousky s požadovaným motivem a odstraníme všechny jejich vrstvy kromě vrchní s obrázkem. Já jsem si vybrala jen jeden vzor s módními plameňáky, ale můžete kombinovat i více motivů.

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby-image3

 

Pak opatrně vystřihneme motivy (malé okraje mohou zůstat) a umístíme je mezi dvě vrstvy přilnavé fólie. I zde pak motivy znovu vystřihneme, okraje už ale necháme větší, aby nám potravinová folie po stranách zůstala spojena.

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby-image4

 

Tento proces opakujeme několikrát, v závislosti na tom, kolik vzorů použijeme. Já jsem na jeden povlak na polštář použila 15 plameňáků.

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby-img5

 

Pod textilii nejprve vložíme pečící papír a až poté na ni umístíme motivy na zažehlení. Na ně přijde opět list papíru (čili nejprve papír, pak textilie, zafóliovány motivy a znovu papír).

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroba-img6

 

Žehličku rozpálíme na nejvyšší teplotu, a po dobu 10 až 15 sekund přes pečicí papír zažehlíme vyrobené nažehlovací obrázky. Následně opatrně odstraníme pečící papír, a voilà, dílo je dokonáno.

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby-image7

 

cz-blog-nazehlovaci-obrazky-domaci-vyroby k ponuke k ponuke k ponuke