Přeskočit úsek
Naplánujte si skříň podle vašich představ

Naplánujte si skříň podle vašich představ

Skříně tvoří neodmyslitelnou součást zařízení. Přece jen, všechno šatstvo, nasbírané "poklady" a řekněme si na rovinu, i náš nepořádek, třeba někde skrýt. Vestavěné skříně patří mezi nejvyhledávanější řešení. Jsou praktické, ale zároveň i okoukané a výraznější dojem s nimi neuděláte. Co dělat v případě, že se z různých důvodů rozhodnete pro ne vestavěnou, ale volně stojící skříň? V Möbelix máme pro vás řešení!

V každé z našich prodejen na vás čeká vyškolený personál, který vám pomůže s naplánováním skříně na míru. Stačí, když si vyberete takovou, která je označena možností vlastního přizpůsobení. Následně vám náš pracovník na tabletu ukáže možná řešení jako jsou šířka, výška, barevné variant, ale i rozložení úložných prostorů. Je pouze na vás, jak bude vaše skříň vypadat. Plánování skříní nabízíme zcela zdarma, protože víme, jak důležité je mít v bydlení takový kus nábytku, se kterým budete absolutně spokojeni.

Nyní se s námi podívejte na několik praktických tipů, jak si vybrat a naplánovat vhodnou skříň.
plánování skříně podle představ

Myslete na vnitřní rozložení skříně

Nejdříve je dobré uvědomit si, kolik lidí bude skříň využívat. Bude pouze vaše, nebo i partnerova? Ve skříni budete mít složené věci jako jsou trička s dlouhým a krátkým rukávem, oblečení do fitness centra, pyžamo, nebo kalhoty. Zvolte několik polic, přičemž myslete na to, že tloušťka police by měla být přibližně 1,8-2 centimetry, aby se neohýbala.

Šaty, saka, nebo obleky musí být zavěšeny, na co dokonale poslouží tyč. Abyste ale naplno využili místo ve skříni, zvolte 2 tyče s dostatečným rozestupem. Hloubka skříně by měla být alespoň 55 centimetrů, abyste věděli zavřít dveře na skříni. Nezapomínejte i na spodní prádlo a ponožky. Na ty se hodí vysouvací košíkové řešení.

Pokud bydlíte v bytě, tak určitě oceníte každý úložný prostor navíc. Na to může sloužit vyhrazená horní police skříně, kam si v stylových krabicích víte odložit například vánoční ozdoby nebo sezónní doplňky.
skříně na míru, vnitřní členění

Jaké dveře zvolit

Výhodou volně stojící skříně je bezesporu možnost přesunout si ji přesně tam, kam potřebujete, nebo v případě stěhování si ji vzít s sebou. Pokud rádi provádíte změny ve svém příbytku, namísto jedné velké skříně si zvolte dvě menší. Práce s prostorem a nábytkem tak bude mnohem jednodušší. Myslete ale i na to, že pokud máte v prostoru méně místa, mnohem praktičtější budou skříně s posuvnými dveřmi.

Víte o tom, že nejen odborníci na feng šuej se shodují v tom, že zrcadlo nepatří do ložnice? Proto jsme pro vás vymysleli jednoduchý trik. Zrcadlo si můžete nalepit na vnitřní stranu otevíracích dveří skříně.
typ dveří při plánování skříně

Barva volně stojící skříně

Dvakrát měř a jednou řež je zlatým pravidlem při výběru většího nábytku. Přestože designéři se rádi drží hesla, že velké kusy nábytku by měly být jednodušší, nemusí to platit úplně. Zvolte si jednobarevnou skříň, která ale nemusí být výhradně bílá. Barvy opět přicházejí do módy a větší barevný kus nábytku dokáže působit jako kontrast k jednoduchému interiéru.

Barvami roku 2020 jsou klasická modrá a výrazná žlutá. Na tyto barvy možná v případě skříní nejsme úplně zvyklí, ale určitě se jich netřeba bát. Krok vedle ale rozhodně neuděláte ani dřevěným provedením, protože dřevo nikdy nevyjde z módy. Pokud váháte nad povrchovou úpravou a nevíte se rozhodnout mezi lesklým a matným provedením, možná vám pomůže následující informace. Matné provedení působí elegantnější a nadčasově, lesklé odráží světlo a pomůže prosvětlit místnost.
výběr barvy při plánování skříně
Přijďte se podívat do Möbelix a naplánovat si přesně takovou skříň, po jaké toužíte. Náš personál vám při výběru a plánování s radostí a ochotně pomůže.