cz-blog-kvetinove-zrkadlo-s-osvetlenim-diy

 

 

Květinové zrcadlo s osvětlením DIY

 

Každý z nás si chce na Den matek uctít a poděkovat se své mamince. Kromě klasické snídaně s hezky prostřeným stolem nebo pozváním na oběd či večeři ji chceme i něčím malým obdarovat.

Květiny a pohádková světla jsou jistě dobrou volbou, spojením s pěkným zrcadlem si dnes vytvoříme stylové hollywoodské zrcadlo, které bude ideálním dárkem pro tuto příležitost.

 

Co budeme potřebovat k výrobě květinového zrcadla s osvětlením:

 

• zrcadlo s rámem (já použila rozměr 60 x80 cm)

• umělé květiny

• tavicí pistoli s horkým lepidlem

• světelnou řetěz

• nůžky a kleště

• sešívačku nebo průhlednou lepicí pásku

 

cz-blog-kvetinove-zrcadlo-s-osvetlenim-diy-image1

 

Postup výroby:

 

V podstatě existuje několik variantů výroby květinových zrcadel s osvětlením, já zvolila velmi jednoduchou a rychlou verzi. Zpočátku jsem chtěla do rámu zrcadla vrtat otvory pro světla, nakonec jsem se rozhodla připevnit světelnou řetěz na rám pomocí tavné pistole a horkého lepidla.

 

cz-blog-kvetinove-zrcadlo-s-osvetlenim-image2

 

Předtím, než začneme, je důležité vše dobře vyměřit. Pro mnou zvolené zrcadlo jsem potřebovala použít dva světelné řetězy Schnurli. Žárovky jsem rovnoměrně přilepila k rámu zrcadla (při této manipulaci nezapojujte do elektriky). Kabely mezi světly jsem připevnila k rámu sešívačkou, ale můžete použít i kousky lepicí pásky.

 

cz-blog-kvetinove-zrcadlo-s-ovetlenim-image3

 

Pokud jsou světla dostatečně upevněny, přijde na řadu výzdoba z umělých květin. Ať už se budete přiklánět oblíbeným květinám nebo barvě vaší mámy nebo zvolíte květiny podle specifického barvného konceptu, to už je na každém z vás. 

 

cz-blog-kvetinove-zrcadlo-s-ovetlenim-diy-image4

 

Na závěr jsem se ujistila, zda někde pod květinami neprosvítá původní rám a zda vše dobře drží. Pak už jen čekat na Den matek!

No nebyl by to skvělý dárek pro každou mámu?

 

Vyzkoušejte to!